آتلیه عروس
۱۳
خرداد

آتلیه عروس

آتلیه عروس

آتلیه عروس : همانطور که می دانید;بهترین و خاطره انگیزترین;لحظات برای هر زوج جوانی;جشن عروسیشان می باشد;و تقریبا همه ی آن ها;به دنبال تهیه فیلم و عکس یادگاری;می روند. در نتیجه حتما قبل;از برگزاری مراسم در;جستجوی بهترین آتلیه خواهند;رفت تا لحظاتشان را به بهترین;نحو ثبت نمایند.

آتلیه عروس :

می توان گفت همه ی عروس;خانم ها در آرزوی داشتن;زیباترین آلبوم عروسی هستند از این رو باید;با عکاسان حرفه ای;در تماس باشند;تا بتواند بهترین و به روزترین;و همینطور پرکاربردترین ژست ها;را نشانشان دهد .

داشتن عکس های ایده آل;و جذاب بستگی به ژست عروس;و داماد دارد. حتما از آتلیه هایی;که تشریفات مجالستان به شما پیشنهاد می دهد بازدید کنید و نمونه کارهایشان را از نزدیک ببینید سپس آتلیه مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

نکات انتخاب آتلیه عروس :

در این مقاله به برخی از نکات مهم در زمینه انتخاب آتلیه عکس عروس اشاره شده است تا راهنمای کار شما باشد.

انتخاب آتلیه عروس
انتخاب آتلیه عروس

1-به پرسنل آتلیه توجه کنید :

خانواده هایی که مذهبی هستند به دنبال آتلیه هایی می روند که همه ی پرسنل آن ها خانم باشند . معمولا باغ هایی که آتلیه دارها نیز به عروس و داماد پیشنهاد می کنند باغ هایی هستند که چندین عروس و داماد به طور همزمان مشغول تهیه عکس و فیلم هستند پس سعی کنید از باغ های شخصی برای عکس برداری استفاده کنید.

2-توجه به محیط آتلیه :

آتلیه های مجهز به سیستم نورپردازی و همینطور چندین محیط طراحی شده و مجزا با رنگ های خاص و شیک می تواند محیط عکس های شما را متنوع و جذاب تر کند . حتما به این موضوع نیز توجه فرمایید.

3-بازدید از نمونه کارهای عکاس :

قبل از این که آتلیه عروس را انتخاب کنید حتما با عکاس آن جا صحبت کرده و نمونه کارهایشان را با ادیت و بدون ادیت ببینید و به روتوش عکس ها ، نورپردازی ها و بک گراند عکس ها دقت کنید که همه چیز طبیعی به چشم آید.

آلبوم عروسی
آلبوم عروسی

4-فیلم برداری روز عروسی :

امروزه همه ی عروس و دامادها فیلم های خوبی را برای یادگاری تهیه می کنند . کلیپ های عاشقانه ، اسپرت و … برای تهیه این فیلم ها به ایده ها و فیلم نامه های قوی نیاز است و احتیاج به فیلم بردار حرفه ای دارد. یادتان باشد داشتن دوربین های پیشرفته صرفا دلیل بر بی عیب و نقص بودن کار نیست نیاز به عکاس باتجربه و خبره نیز هست. با دروبین های معمولی تر هم می توان عکس های زیبایی را ثبت کرد . هنگام گرفتن عکس نظر و سلیقه خودتان را هم دخالت دهید.

5-گرفتن عکس های طبیعی :

پیشنهاد می شود اجازه دهید تمام احساساتتان درون عکس ها دخیل و نمایان شوند تا به زیبایی و طبیعی جلوه کنند . احساساتی مانند استرس ، خنده و گریه های طبیعی ، شادی و حتی خستگی و ….  این حس ها عکس را زنده می کند.

6-توجه به سابقه آتلیه عروس :

قبل از هر چیز به سابقه آتلیه عروس دقت کنید. داشتن سابقه و تجربه از ملاک های مهم در انتخاب آتلیه به شمار می رود.

ژست عروس و داماد
ژست عروس و داماد

7-توجه به نحوه برخورد با عروس و داماد :

این نکته ی ظریف بسیار حائز اهمیت است . داشتن ارتباطی صمیمانه ،راحت و شاد حس و حال زوج ها را عوض می کند و به آن ها آرامش و ذوق می بخشد.

این طرز برخورد باعث می شود که عروس و داماد در گرفتن تمامی عکس هایشان به خصوص عکس های عاطفی و عاشقانه راحت تر باشند.

انواع ژست های عروس :

1-مدل نشسته :

اگر به آلبوم های زیادی از زوج های جوان سر بزنید مشاهده می کنید که اکثر عروس خانم ها از ژست های نشسته استفاده کرده اند . شاید این ژست در نگاه اول ساده به نظر برسد اما مدل نشسته یکی از جذاب ترین ژست ها به حساب می آید. البته این ژست احتمالا کمی مشکل نیز هست زیرا نوع نشستن بسیار با اهمیت است.

مهم ترین چیزی که در این توسط عکاس دنبال می شود پیدا کردن بهترین زاویه از عروس می باشد . در این هنگام معمولا عروس در حال درست کردن تور روی سرش یا مرتب کردن دامن لباسش یا مشغول بستن بندهای کفش عروسیش است. این عکس ها در حالتی کاملا طبیعی و بدون نگاه به لنز دوربین انجام می شود. لبخند ملیح عروس این عکس را بسیار زیباتر خواهد کرد.

2-ژست های فشن:

این ژست ها معمولا ارتباط مستقیم با نورپردازی و سایه ها  روشنای های تند دارند .این نوع تصویربرداری که در سینما نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد موجب برجسته تر شدن ظرافت ها و مینطور افزایش بار احساسی عکس خواهد شد. این گونه ژست هاتحت تاثیر دید هنری عکاس هم قرار می گیرد.

ژست عروس
ژست عروس

3-ژست های ماکرو :

برای گرفتن تصاویر ماکرو تمامی عکاس های عروس به لنز ماکرو نیاز دارند تا بتوانند به راحتی زوم کنند و عکس هایی با فاصله بسیار نزدیک بگیرند.

معمولا از این لنزها برای تهیه عکس از حلقه های عروس و داماد ، ساعت ، گوشواره ، گردنبند و سایر اکسسوری های عروس و داماد استفاده می شود. البته می توان گفت مهم ترین و اصلی ترین کاربرد ان گرفتن عکس از آرایش چهره و موی عروس می باشد . آلبوم عروسی شما قطعا با این عکس ها زیبایی چشم گیری پیدا خواهد کرد.