ازدواج دانشجویی
۱۹
شهریور

ازدواج دانشجویی

ازدواج دانشجویی

ازدواج دانشجویی : شاید بتوان گفت دوران;دانشجویی دورا و فرصت مناسبی;برای انتخاب و گزینش همسر;باشد البته اگر به صورت;صحیح و با بینش کافی همراه باشد. زیرا;هر فرد در دانشگاه با تعداد بیشتری;از جنس مخالف و با طیف;وسیعی از اخلاقیات ، سلایق ، علایق ، افکار و;همینطور سن های متفاوت در رشته های;تحصیلی مختلف مواجه است . در نتیجه انتخاب های;بیشتری پیش رو دارد . برگزاری مراسم عروسی

ازدواج دانشجویی :

تصمیم گیری در مورد ازدواج و انتخاب همسر بین دانشجوها وقتی صحیح تر انجام می شود که حداقل دو تا سه سال از تحصیل گذشته باشد. تا دو نفر با در کنار هم بودن بهتر ویژگی ها و خصوصیات رفتاری و همینطور اخلاقی هم را درک نمایند و بشناسند.

در این مقاله به ازدواج دانشجویی  نکاتی که در هنگام این ازدواج باید به آن ها دقت نمود اشاره شده است.

ازدواج دانشجویی
ازدواج دانشجویی

نخستین ازدواج دانشجویی :

برای اولین بار واژه ازدواج دانشجویی توسط;یکی از استادان دانشگاه;تهران مطرح گردید و به دنبال آن اولین;ازدواج های دانشجویی در زمستان سال 1376 در دانشگاه شهید بهشتی و با حضور 60 زوج از دانشجویان همان دانشگاه برگزار شد.

نکات مربوط به ازدواج دانشجویی :

1-فواید ازدواج دانشجویی :

ازدواج دانشجویی مزایایی را از جمله : کاهش سن ازدواج ، راحت تر برگزار شدن ازدواج ، جلوگیری از رفتارهای ناپسند، حفظ عفت و حیا ، آرامش ذهنی و رانی دانشجوها ، افزایش انگیزه در تحصیل و … به همراه دارد.

2-توجه به شناخت همدیگر :

همانطور که می دانید قبل از ازدواج مقوله شناخت و آشنایی کامل دو طرف ازدواج امری حیاتی و ضروری است که موفقیت و خوشبختی در ازدواج را به همراه خواهد داشت. این شناخت میسر نمی شود مگر در آشنایی صحیح و کامل با روحیات و اخلاقیات و نیازهای دوطرف.

پس قبل از آشنایی کامل دست به انتخاب و تصمیم گیری نزنید. اجازه ندهید عواملی مانند احساسات و وابستگی اجازه تصمیم گیری منطقی و درست را از شما بگیرد.

ازدواج دانشجویی و نکات مربوط به آن
ازدواج دانشجویی و نکات مربوط به آن

3-تطبیق فرهنگ ها و آداب و رسوم و زبان در ازدواج دانشجویی :

همانطور که مشخص است دانشگاه ها پذیرای جوانان از سراسر کشور و با فرهنگ های مختلف هستند.

امری که ممکن است بعدها این ازدواج را منجر به شکست و جدایی نماید عدم تطبیق فرهنگ بین دو خانواده می باشد. این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است پس در انتخاب های خود دقت نمایید.

4-داشتن امکانات رفاهی و شرایط مناسب برای ازدواج :

معمولا دانشجوها در ابتدا با مشکل محصل بودن و نداشتن برخی از امکانات رفاهی برای شروع زندگی مشترک خود هستند. دلیلش هم واضح است زیرا سنشان پایین می باشد و هنوز وارد محیط کاری نشده اند.

برای شروع یک زندگی مشترک داشتن شغل بسیار مهم است در نتیجه حتما باید یکی از محصل ها در این دوران در حال کار و شاغل باشد تا این مشکلات به حداقل برسد.

5-عدم وابستگی و درگیری های عاطفی قبل از تصمیم گیری معقولانه و قطعی:

مراقب باشید قبل از این که این قضیه رسمی نشده خودتان را وارد یک رابطه احساسی نکنید تا اولا ازدواج از مسیر طبیعی اش خارج نشود و دوما شما به راحتی بتوانید تصمیم گیری نمایید.

نکاتی در مورد ازدواج دانشجویی
نکاتی در مورد ازدواج دانشجویی

6-مراقب افراد سودجو باشید :

امروزه به کمتر کسی می توان اعتماد نمود و به علاقه او اطمینان کرد. برخی از افراد هستند که فقط به قصد گذراندن وقت اما به بهانه ازدواج به شما نزدیک می شوند  پس از طی نمودن سال های دانشجویی رابطه خود را ختم می دهند و تنها برای شما افسردگی و افت شدید تحصیلی را به همراه خواهد  داشت.