اشتباهات دوران نامزدی
۲۳
شهریور

اشتباهات دوران نامزدی

اشتباهات دوران نامزدی

اشتباهات دوران نامزدی : همانطور که می دانید نامزدی مناسب ترین فرصت برای امتحان کردن و محک زدن طرفین است . دقت کنید که در این دوران دچار چه اختلافات و مشکلاتی می شوید زیرا احتمالا در زندگی مشترک و زیر یک سقف نیز با همین مشکلات روبراه خواهید شد. گاهی برخی افراد در طول دوران نامزدی رفتارهای اشتباهی انجام می دهند که رابطه شان را تحت تاثیر قرار می دهد. بهتر است نامزدها بدانند که چه رفتارهایی بیشترین اثر مخرب را بر رابطشان می گذارد تا با انجام ندادن آن ها به سالم ماندن و عاشقانه بودن رابطشان کمک کنند. برگزاری مراسم عروسی

اشتباهات دوران نامزدی :

در این مقاله به نکاتی اشاره شده که نامزدها به اشتباه آن را انجام می دهند . با شناخت این موارد از دوران نامزدی خود بهتر و بیشتر استفاده نمایید.

اشتباهات دوران نامزدی
اشتباهات دوران نامزدی

1-انتقاد کردن :

باید بدانید که انتقاد;کردن به نامزدتان آن;هم به صورت شفاف;و با جدیت کار بسیار;اشتباهی است زیرا نامزدتان;مانند دوستان و همکارانتان;نیست که با صراحت بتوانید او را;متوجه کار اشتباهش;کنید . در مورد نامزد و;همسرتان بهترین راه حل;به جای انتقاد کردن مستقیم;که فقط او را ناراحت;می کند پیشنهاد دادن می باشد.  به عنوان مثال اگر از طرز لباس پوشیدن نامزد یا همسرتان ناراضی هستید این گونه بیان کنید : لباس جدیدت زیبا است اتما در لباس قبلی خانم تر و باوقارتر به نظر می رسیدی .

این گونه انتقاد کردن تاثیر دو برابر مثبتی دارد و حرفتان بیشتر به دل می نشیند.

بهتر است یاد بگیرید در تمام طول زندگی خود به همین شیوه انتقاد نمایید تا طرف مقابلتان به آن عمل نماید.

2-توجه زیاد به کار :

در دوران نامزدی باید وقت بیشتری با همسر آیندتان بگذرانید زیرا او هم همین انتظار را از شما دارد . در ضمن برای شناخت بیشتر نیز باهم بودن بسیار کمک می کندتا با روحیات و اخلاقیات هم بیشتر آشنا شوید. برعکس اگر نصف بیشتر وقتتان را با همکاران ، دوستان و مشغول به کار باشید تلاشی برای شناخت همدیگر نخواهید کرد و حتی بین شما و نامزدتان دوری و فاصله می افتد.

خطاهای دوران نامزدی
خطاهای دوران نامزدی

3-سادگی بیش از حد :

این موضوع درست است که همیشه سادگی زیباست و اما بیش از حد آن جنبه نامرتبی و حتی ژولیدگی به خود می گیرد. فراموش نکنید که نامزدتان از شما انتظار دارد که آراسته و شیک باشید و شما را زیبا ببیند. البته به این مورد هم دقت کنید که در حد تعادل باشد نه این که قبل از قرارهایتان چندین ساعت را جلوی آینه بگذرانید تا برای بیرون رفتن و دیدن او حاضر شوید.

حواستان باشد که این نکته را تا پایان عمر به خاطر داشته باشید زیرا رعایت آن بعد از ازدواج نیز مهم است. نامرتب بودن کم کم شما را از هم خسته می کند و نارضایتی به هماه خواهد داشت.

4-کارگاه بازی :

برخی از افراد عادت دارند که طرف مقابلشان را زیر نظر می گیرند و رفت و آمد های او را چک می کنند و پیوسته نامزدتان را مورد سوال و جواب قرار ندهید. این گونه رفتارها رابطه شما را خراب خواهد کرد.  حتی بعد از ازدواج نیز باید به چهارچوب های شخصی همدیگر احترام بگذارید و برای روابط طرف مقابلتان با خانواده و دوستان و … حد و مرزی قائل شوید.

5-توجه به خانواده همسر :

شاید در اوایل نامزدی و ازدواج از رفت  آمد های مداوم بین خانواده همسرتان خسته شوید و از این که انقدر زیز ذره بین هستید کلافه شوید و نتوانید راحت در مهمانی های حضر پیدا کنید اما بهتر است بدانید این موضوع برای نامزد و یا همسرتان بسیار مهم است زیرا او دوست دارد که خانواده اش را بپذیرید و روابط خوبی باهم داشته باشید. از آن جا که هر خانواده ای قوانین و رسومات خود را دارد باید سعی کنید به آن ها احترام بگذارید و به خاطر همسرتان آن ها را چند ساعتی تحمل نمایید.

نکات منفی در دوران نامزدی
نکات منفی در دوران نامزدی

6-جلب حسادت طرف مقابل :

از این روش بیشتر مردها استفاده می کنند زیرا فکر می کنند اگر حسادت نامزدشان را برانگیزند او را بیشتر جذب خود می کنند. شاید در چند روز اول این روش وثر باشد اما در نهایت نامزدتان از شما خسته می شود و شما شکست خواهید خورد . او احتیاج به کسی دارد که در رابطه پیش قدم باشد نه کسی که بخواهد مدام به دنبالش راه بیفتد. این ویگی بیشتر برای مردهاست نه زنان. سعی کنید خودتان را برای او اثبات کنید و او را تحسین  تشویق نمایید.