انتخاب تالار عروسی
۰۹
خرداد

انتخاب تالار عروسی

انتخاب تالار عروسی

انتخاب تالار عروسی : دقت کنید;برای برگزاری مراسم عروسی;خود باید بتوانید تالاری;با ویژگی های مناسب;و مطمئن پیدا کنید تا;بتوانید همه ی;برنامه ها و کارهایی که برای عروسیتان;تنظیم کرده اید را بدون مشکل در آن;محل اجرا کنید.

درواقع می توان گفت از اصلی ترین;بخش های برنامه ریزی برای بپایی مراسم;جشن عروسی انتخاب تالار یا;باغ محل برگزاری عروسی است.

انتخاب تالار عروسی :

به دلیل این که عروس و دامادهای;جوان از تمامی تالارهای;یک شهر مطلع نیستن بهتر است از راهنمایی های و تجربیات شرکت تشریفات مجالسی که به آن مراجعه کرده اند استفاده کنند و از تالارهای معرفی شده توسط تشریفات مجالس مطمئن باشند .

برای انتخاب تالار نیز معیارها و ملاک های اولیه و مهمی وجود دارد که بهتر است در این مقاله آن ها را دنبال کنید و در هنگام انتخاب و تصمیم گیری این موراد را مد نظر قرار دهید.

1-موقعیت شهری :

معمولا وقتی کارت دعوت عروسی شما به دست میهمانان می رسد اولین چیزی که به آن توجه می کنند آدرس محل برگزاری مراسم و دسترسی آسان به آن مکان می باشد. در نتیجه شما باید به این مساله توجه کنید که محل برپایی جشن از نظر جغرافیایی و دسترسی شهری در وضعیت مناسبی باشد تا میهمانان به راحتی و بدون سردرگرمی بتوانند این محل را پیدا کنند . در غیر این صورت چیزی جز خستگی ، کسالت و همینطور حس ناخوشایند برایشان نخواهد داشت.

از طرف دیگر به مسیر خودتان هم دقت کنید . حتی المقدور تالار یا باغ محل برگزاری مراسم را نزدیک آرایشگاه عروس و آتلیه عکاسی انتخاب کنید چون شما هم در نهایت باید همین مسیر را طی کنید. در نظر داشته باشید دیر رسیدن افراد اصلی جشن یعنی همان عروس و داماد چقدر می تواند باعث دلخوری و ناراحتی شود.

انتخاب تالار عروسی
انتخاب تالار عروسی

2-رسم کروکی محل برگزاری عروسی :

بهترین راهی که می تواند به میهمانان جهت رسیدن آسان و بدون دردسر آنان به مقصد که همان محل برگزاری عروسیست کمک کند این است که برایشان کروکی درست کنید. برای این کار از مدیر تالار کمک بگیرید و با یکدیگر نقشه ی موقعیت محل را تهیه نمایید.

3-ظرفیت تالار پذیرایی عروسی :

این نکته نیز از معیارهای مهم انتخاب یک تالار مناسب می باشد . حتما با توجه به تعداد میهمانانی که دعوت کرده اید گنجایش تالار یا باغ را نیز در نظر بگیرید. زیرا وجود میهمانان کم در یک سالن بزرگ یا تعداد زیاد میهمانان در یک مکان کوچک زیبا و چندان راحت نیست. بنابراین حواستان باشد که تعداد میهمانان و ظرفیت سالن با هم تناسب داشته باشد.

4-هزینه تالار عروسی :

خوب شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد معمولا برای تمامی زوج های جوان مهم ترین چیز در برنامه ریزی ازدواج تنظیم هزینه هاست. در نتیجه به هزینه تالار نیز دقت می کنند. ابتدا در نظر بگیرید که چه میزان بودجه ای برای کرایه کردن تالار یا باغ عروسی خود کنار گذاشته اید و آن را با شرکت تشریفات مجالسی که انتخاب کرده اید در میان بگذارید تا تالار ها و باغ هایی را به شما معرفی نمایند که در محدوده بودجه تعیین شده شما باشد. حتما همه چیز را با جزئیات بپرسی تا بعدا در موقع پرداخت متوجه هزینه های جانبی نشوید. علاوه بر این نحوه پرداخت را نیز از مدیر تالار یا باغ جویا شوید. بهتر است در مورد این معیار دقت کافی را به خرج دهید.

تالار عروسی
تالار عروسی

5-پارکینگ :

بعد از موقعیت و دسترسی شهری دومین نکته ای که ذهن میهمانان را به خود مشغول می کند داشتن یا نداشتن جای پارک است. در نتیجه پارکینگ از جمله امکاناتی است که بادی به ان دقت نمایید . مکانی را که برای برپایی مراسم جشن عروسیتان انتخاب کرده اید حتما بادی مجهز به پارکینگ باشد تا رفت و امد میهمانانتان را با مشکل مواجه نکند و در این باره در زحمت و دردسر نیوفتند. چرا که بدون شک بیشتر از میهمان با ماشین شخصی خود خواهند آمد.

6-تست غذا و کیفیت پذیرایی :

از مهم ترین ویژگی هایی که یک تالار مناسب و خوب باید داشته باشد تهیه بدون نقص و ایراد غذای شب عروسی می باشد. در مورد تست غذا نیز حتما از قبل با مدیر تالار هماهنگ کنید. البته معمولا نیز قبل از بستن قرارداد مشتری بیشتر امکانات تالار یا  باغ را تست می کند. به عنوان مثال می توانید شبی سرزده به تالار مراجعه کنید و نوع سرویس دهی و همینطور نحوه پذیرایی آنان را از نزدیک مورد بررسی قرار دهیدو سپس تصمیم نهاییتان را بگیرید.

نکات انتخاب تالار عروسی
نکات انتخاب تالار عروسی

7-سرویس بهداشتی و سایر امکانات :

شاید توجه به این مورد برای شما مهم نباشد اما بهتر است سرویس بهداشتی را نیز از یاد نبرید . بررسی کنید که به تعداد کافی سرویس بهداشتی های تمیز برای میهمانان وجود داشته باشد. علاوه بر این معمولا امروزه تمامی تالاها و باغ های عروسی مجهز به اتاق هایی برای پروی لباس و نماز خانه دارند. تالار های مجهز و پیشرفته تر نیز اتاق بازی برای کودکان و اتاق استراحت را فراهم کرده اند.