انتخاب لباس پاگشا
۱۵
خرداد

انتخاب لباس پاگشا

انتخاب لباس پاگشا

انتخاب لباس پاگشا : همانطور که اطلاع دارید;مراسم پاگشا که در کشور ایران;مرسوم است مدتی بعد از برگزاری جشن عروسی تدارک دیده;می شود و در آن اقوام و;خویشاوندان نزدیک و;دور عروس و داماد آن ها را به;منزل خود دعوت کرده ، پذیرایی;و سپس هدیه ای به;رسم یادبود به زوجین می دهند.  بدین صورت;عروس و داماد نیز بیشتر;با فامیل های یکدیگر آشنا;می شوند و یکدیگر را;می شناسند.

مراسم پاگشا :

بعد از مراسم عروسی اولین مجالس;مهمانی همین مراسم پاگشا به شمار می آید که عروس و داماد می خواهند در این میهمانی بسیار شیک و مرتب و زیبا دیده شوند. زیرا اولین بار است که به طور رسمی قرار است با خانواده همسر روبرو شوند و با آن ها در قالب زن و شوهر معاشرت نمایند. مراسم پاگشا برای عروس و داماد مراسمی شاد و هیجان انگیز است که فقط به خودشان تعلق دارد و به خاطر آن ها برپا شده است بنابراین هردو به خصوص عروس خانم ها بر روی لباس و ظاهر خود حساس هستند و می خواهند که در این میهمانی درست مانند روز عروسی باشکوه و زیبا جلوه کنند.

رسم های مراسم پاگشا :

در زمان های قدیم برای این که علاقه و وابستگی عروس خانم ها به خانواده و خانه ی پدریشان کمتر شود باید مدت چهل روز را در خانه ی جدید خود می ماندند و به منزل پدر برنمی گشتند.  بعد از روز چهلم مادر عروس اولین نفری بود که دختر و دامادش را به منزل دعوت می کرد . دعوت برای مراسم پاگشا زمان ظهر و وقت ناهار درنظر گرفته می شد. بعد از ان نوبت به سایر اقوام و فامیل می رسید تا عروس و داماد را برا پاگشا کردن دعوت می کردند و هدیه ای را که به آن رونما می گفتند به عروس و داماد تقدیم می نمودند.

به طور کلی رسم مراسم پاگشا امروزه نیز بر قرار است و فقط دچار تغییراتی در آداب و رسوم گشته است.

انتخاب لباس پاگشا :

همانطور که اشاره شد پس از جشن عروسی نوبت به مراسم پاگشا و انتخاب لباس مناسب برای این جشن می رسد. لباسی که عروس و داماد ها انتخاب می کنند باید برازنده و کاملا شیک و راحت باشد.

انتخاب لباس پاگشا
انتخاب لباس پاگشا

در این مقاله به برخی از نکات در هنگام خرید و انتخاب لباس پاگشا اشاره می کنیم:

1-عدم پوشیدن لباس های باز و چسبان :

دقت کنید به دلیل این که قار است برای بار اول با خانواده ی همسرتان دیدار و معاشرت کنید و هنوز نه آن ها و نه شما از یکدیگر شناخت لازم و کافی را ندارید بهتر است از پوشیدن لباس های تنگ و همینطور باز خودداری کنید و اجازه ندهید که به راحتی از روی لباستان قضاوت شوید. بهتر است قبل از رفتن به هر میهمانی از همسرتان در مورد کسانی که قرار است ببینید چیزهایی را بپرسید و اطلاعاتی را کسب کنید تا رو به رو شدن با آن ها آسانتر شود و بهتر بتوانید در انتخاب لباس مناسب نیز تصمیم گیری کنید.

2-مرتب بودن و آراستگی :

از فاکتورهای مهم و اولیه برای انتخاب لباس مناسب مراسم پاگشا مرتب بودن و آراستگی ظاهری است که شما را شیک پوش و زیبا نشان می دهد. در واقع اولین چیزی که از شما انتظار می رود پاکیزگی می باشد.

در نتیجه از آن جا که لباسی که بر تن می کنید به نوعی شخصیت و منش شما را نشان می دهد پس بهتر است در انتخاب آن نه فقط برای مراسم پاگشا بلکه در همه جا مراقب باشید.

لباس پاگشا
لباس پاگشا

3-پوشیدن کت و دامن :

کت و دامن معمولا لباس مناسب اغلب مجالس به شمار می رود که در مراسم پاگشا نیز عروس خانم ها می توانند این پوشش را انتخاب کنند. نکته ی دیگر در مورد رنگ لباس است که بهتر است از رنگ های روشن باشد تا تازه عروس بودنتان مشخص شود . پیشنهاد می شود که کت و دامنتان را با رنگ پیراهن آقا داماد ست کنید . این گونه جذاب تر و هماهنگ تر به نظر می رسید.

4-پوشیدن سارافون و ساپورت :

برای انتخاب لباس پاگشا یکی دیگر از گزینه ها سارافون می باشد. سارافون های بلند تا زیر زانو برای این میهمانی می تواند مناسب باشد. باز هم می توانید رنگ لباستان را با پیراهن همسرتان ست کنید. البته این پوشش بیشتر برای فصل های پاییز و زمستان مناسب است . در این زمان ها می توانید به راحتی از سارافون های پشمی و ساپورت ضخیم استفاده کنید.

5-پوشیدن پیراهن :

انتخاب پیراهن می تواند گزینه ی بسیار مناسب و شیکی باشد. البته برای این مراسم بهتر است از لباس هایی با ظاهر ساده و بدون مروارید و دانتل و … استفاده کنید. پیراهن خود را راحت و متناسب با اندام خود انتخاب کنید.

مراسم پاگشا
مراسم پاگشا

6-پوشیدن شومیز و شلوار جین :

این گزینه برای کسانی است که به لباس های اسپرت علاقه مندند و از پوشیدن لباس های رسمی احساس راحتی نمی کنند. پس بهترین و راحت ترین گزینه برای آن ها پوشیدن شومیز و جین است. اما در نهایت سعی کنید از پوشیدن لباس های تنگ با اهر ناپسند خودداری کنید.

7-پوشیدن صندل :

برای این که اولین بار است که قدم به خانه ای می گذارید که تاکنون به آن جا وارد نشده اید همراه خود دمپایی یا صندل ببرید . این گونه هم شیک پوش تر و هم کاملا دقیق و منظم به نظر خواهید رسید.

نکات مراسم پاگشا
نکات مراسم پاگشا

8-استفاده از زیور آلات :

امشب خاص شما و برای شما تدارک دیده شده است پس سعی کنید از زیور آلات برای جلوه کردن هر چ بیشتر زیباییتان استفاده نمایید. البته لازم نیست از تمامی جواهرات خود استفاده کنید زیرا کسانی که شناخت کافی از شما ندارند فکر می کنند که می خواهید جواهرات خود را به رخ آن ها بکشید. یادتان باشد سادگی همیشه بهترین راه برای نشان دادن زیباییتان است. هر چه ساده تر باشید شیک تر و معقول تر به نظر خواهید رسید. به عنوان مثال از حلقه و ساعت و گردنبند و گواشواره سبک برای این مراسم استفاده نمایید. می توانید از سنجاق سرها ، تل یا هدبندهای زیبا نیز برای موهایتان استفاده کنید.