انتخاب کارت عروسی
۰۷
دی

انتخاب کارت عروسی

انتخاب کارت عروسی

انتخاب کارت عروسی : یکی از دغدغه های عروس و داماد قبل از برگزاری تشریفات مراسم عروسی انتخاب کارت عروسی و رساندن آن در زمان مناسب به دست اقوام و دوستان است. شاید انتخاب کارت عروسی به نظر کار ساده ای به نظر برسد اما گاهی ممکن است دغدغه ی زیادی را برای عروس و داماد ایجاد کند در این مقاله قصد داریم نکاتی را با هم مرور کنیم تا کمکی باشد به عروس و داماد های عزیز که از دغدغه های آنها بکاهد پس با ما همراه باشید.

تصویر بر روی کارت

از ویژگی های کارت های عروسی درج تصویر بر روی این کارت ها است گاهی عروس و داماد به این کار علاقه ای ندارند اما وجود تصویر بر روی کارت باعث جذابیت و زیبایی دو چندان کارت می شود. برخی زوج ها تصویر خود را بر روی کارت چاپ می کنند اما برخی به این کار تمایلی ندارند و مطابق سلیقه ی خود از تصاویر فانتزی بر روی کارت دعوت استفاده می کنند. این موضوع به سلیقه افراد بستگی دارد و قانون مشخصی ندارد.

استفاده از شعر بر روی کارت

استفاده از قطعه شعری زیبا و پرمغز و در حین حال کوتاه بر روی کارت می تواند زیبایی آن را افزایش دهد. شعر استفاده شده در صورتی که شاد, سر زنده و غیر تکراری باشد جذاب خواهد بود و خواندن آن برای دعوت شدگان حس خوشایندی خواهد داشت.

فونت و رنگ های زیبا

استفاده از خطی زیبا برای درج متن بر روی کارت تاثیر گذار خواهد بود. شعری که بر روی کارت نوشته می شود بهتر است با فونت های زیبا و تزئینی مانند نستعلیق باشد. برای درج مکان و زمان برگزاری مراسم نیز بهتر است از خطوط و فونت مناسب و خوانا استفاده شود. در رنگبندی متن نیز باید دقت شود تا زیبایی کارت حفظ شود. به طور مثال می توان برای نام عروس و داماد از رنگ بنفش و یا قرمز استفاده کرد.