کیک عروسی
۲۹
اردیبهشت

انتخاب کیک عروسی

انتخاب کیک عروسی

انتخاب کیک عروسی : از لحظه ای که برای مراسم;جشن عروسی شروع به تدارکات می کنید;یک شور و شعف و هیجانی با شما همراه می شود;به خصوص لحظه ی انتخاب کیک;عروسی !

کیک عروسی یکی از آیتم های بی نظیر;در مراسم عروسی است که آن را بسیار بیشتر;با شکوه و مجلل می کند. بخش بریدن کیک;و گذاشتن تکه ای کیک در دهان یکدیگر;توسط همسران به علاوه عکس و فیلم های بامزه;و عاشقانه بسیار برای عروس و داماد ها خاطره انگیز و شیرین  خواهد بود.

انتخاب کیک عروسی :

همه ی عروس و داماد ها در انتخاب کیک عروس بسیار حساس هستند و برایشان طعم و طرح زیبای کیک از اهمیت بالایی برخوردار است . برای این که یک کیک بی عیب و نقص و از هر لحاظ ویژه و کامل داشته باشید نکات زیر را دنبال کنید :

انواع کیک عروسی
انواع کیک عروسی

1-توجه به طعم و مزه کیک عروسی :

برخی از زوجین بیشتر به ظاهر و طراحی و همینطور تزیینات کیک توجه می کنند و بیشتر مجذوب عکس ها و تصاویر زیبای مدل های کیک های عروسی می شوند . به همین دلیل طعم و مزه ی کیک را از یاد می برند . با این که مزه ی کیک عروسی شما به همان اندازه ی ظاهر و شکل کیک در یادها و خاطره ی تمام میهمانان باقی می ماند.

2-وزن مناسب کیک عروسی :

به طور کلی اصول تهیه وزن کیک عروسی به این صورت است که به ازای هر نفر از میهمانان باید 100 تا 200 گرم کیک در نظر گرفته شود .

در ضمن حواستان به این نکته باشد ه وزن تزیینات و مواد غیر خوراکی روی کیک را جدا محاسبه کرده و بر وزن کل اضافه نمایی. زیرا وزن کیکی که برای میهمانانتان در نظر می گیرید باید از قسمت خوراکی کیک محاسبه گردد .

3-توجه به تزیینات گران قیمت :

برخی از تزیینات به دلیل این ه با دقت خاص و با دست باید تهیه و آماده شوند قیمت کلی کیک عروسی را بالا می برند .اگر توان مای مناسب را دارید پس استفاده از این تزیینان مشکلی نخواهد داشت اما اگر قیمت برایتان مهم است و نمی خواهید زیاد ریخت و پاش کنید از تزیینات جایگزین و ارزان قیمت تر مثل مروارید و ربان و … استفاده نمایید .

مدل کیک عروسی
مدل کیک عروسی

4-دریافت نمونه قبل از سفارش اصلی :

برای اطمینان از کار قناد و دیدن کیفیت و چشیدن مزه و همینطور مشاهده طرح زیبای کیکتان اگر وقت کافی دارید و همینطور بودجه مناسب سعی کنید چند مدت قبل تر یک کیک کوچه مشابه کیک عروسیتان سفارش دهید و از آن نوش جان بفرماید تا خیالتان از بابت همه ی این موارد راحت شود .

5-توجه به جابه جایی کیک :

هنگام حمل و نقل کیک بسیار مراقب باشید و آن را با حساسیت و دقت تمام جابه جا کنید . پیشنها می کنیم آقای داماد این کار را بر عهده نگیرد و حمل و نقل آن را به خود قنادی بسپارد ، چرا که اکثر قنادی ها خودشان خدمات حمل و نقل را برا کیک های بزرگ به خصوص برای مراسمات جشن عروسی در نظر گرفته اند و این کار را بدون دردسر و با داشتن تجربه قبلی به راحتی برایتان انجام خواهند داد .پس فقط کافیست آدرس و زمان مورد نظر خود را با آن ها در میان بگذارید .

انتخاب کیک عروسی
انتخاب کیک عروسی

6-سفارش به موقع کیک عروسی :

از آن جا که آماده سازی ، پخت ، تزیین و …. کیک های عروسی کاری زمان بر و همراه با جزئیات فراروان می باشد دقت نمایید که سفارش کیک خود را به موققع به کیک ساز و قناد بدهید تا برای تحویل آن دچار دردسر نشوید.

7-اعلام زمان بریدن کیک :

همانطور که اطلاع دارید کیک های عروسی همیشه به پایان مراسم محول می شوند و کار بردین کیک و میل کردن آن تقریبا یک ساعت مانده به پایان جشن عروسی انجام می گردد .البته برخی از عروس و داماد ها برای خوشامد گویی و شیرین تر کردن مجلس عروسیشان قبل از شروع شادی و پایکوبی خود اعلام به بریدن کیک می کنند و در ابتدا با کیک از میهمانانشان پذیرایی می نمایند .اما اگر آن را برای آخر مجلس در نظر دارید می توانید به عنوان دسر کیک را برای میهمانانتان سرو کنید.

پیشنهاد می گردد اگر مراسمتان در فصل تابستان برپا شده است به همراه کیک از شربت خنک استفاده نمایید و اگر در فصل زمستان مراسمتان برگزار شده است ان را با چایی سرو نمایید .

در این باره نیز شرکت های تشریفات مجالس به کمک شما می آیند تا لحظات خوشی را برایتان رقم بزنند .