انواع آینه و شمعدان عروس
۰۵
خرداد

انواع آینه و شمعدان عروس

انواع آینه و شمعدان عروس

انواع آینه و شمعدان عروس : همانطور که می دانید;خرید آینه و شمعدان که توسط داماد;برای عروس خانم صورت می گیرد;از عناصر مهم و ضروری در سفره های عقد به شمار می رود;که سابقه و تاریخچه ای قدیمی;نیز دارد. خوشبختانه انواع مدل ها و;جنس های مختلف آینه و شمعدان;در بازار موجود می باشد که عروس;و دامادها بر حسب سلیقه و کارایی آن;می توانند آن ها را انتخاب نمایند. درواقع;می توان گفت آینه و شمعدان;عروس درواقع از اقلام اولیه در لیست;وسایل لازم و تدارکات عروسی قرار می گیرد;که در حال حاضر بازار نسبتا پر رونقی;نیز دارد.

انواع آینه و شمعدان عروس :

از زمان های قدیم برای آینه و شمعدان نمادی;در نظر گرفته اند. بدین صورت که آینه نماد;روشنایی و نیک بختی و شمعدان های کنار آن نماد سربازهای محافظت کننده برای نگهداری و محافظت از عروس و داماد هستند. بری هم عقیده دارند که شمعدان ها نشان فرزندان آینده ی عروس و داماد هستند که قرار است در هنگام پیری از ان ها مراقبت نمایند و نماد پایداری و نو و گرما در خانواده می باشد.

در واقع آینه همان آینه بخت و سفید بختی در فرهنگ ایران است. آینه در سر سفره عقد مقابل عروس و داماد قرار می گیرد تا هنگام خطبه عقد یکدیگر را در ان ببینند و دل هایشان در مقابل یکدیگر همچون آینه صاف و بی آلایش گردد. یک جفت شمعدانی که در کنار آینه گذاشته می شود و شمع های درون آن گرمی و حرارت عشق و پیوند عقد بین زوجین را می رساند .

آینه و شمعدان از اجزای اصلی سفره عقد به شمار می آید و چشم پوشی از ان امکان پذیر نیست.

انواع آینه و شمعدان عروس
انواع آینه و شمعدان عروس

در این مقاله به چند نوع از آینه و شمعدان های موجود در بازار اشاره می کنیم:

آینه و شمعدان عروس انواع متنوعی دارد مانند : جنس های نقره ای ، مدل های چوبی و سفالی ، برنجی ، سیاه قلم ، آلومینیوم ، پی وی سی ، روکش نقره ، پولی استر ، پیوتر و ….

1-آینه و شمعدان سفالی :

این آینه و شمعدان ها که به تازگی وارد بازار شده در حال حاضر طرفداران زیادی پیدا کرده است و مورد علافه ی اکثر عروس خانم ها قرار گرفته است .

2-آینه و شمعدان نقره :

آینه و شمعدان های نقره مخصوص کسانی هستند که علاقه دارند این اجناس را برای نوه و نتیجه هایشان نسل به نسل به جای بگذارند . همانطور که می دانید نقره ها مانند طلاها از روی مزنشان قیمت گذاری می شوند. خوب است بدانید بهترین نوع آینه و شمعدان آن هایی است که رنگ تیره ای دارند یعنی با رنگ تیره آبکاری شده اند. به دلیل این که نقره های سفید با گذشت زمان رنگشان تیره می شود و احتیاج به آبکاری پیدا می کنند.

البته دقت نمایید نقره در هنگام خرید ارزشمند است اما در هنگام فروش نمی شود آن را به پول و سرمایه تبدیل کرد زیرا نقره مانند طلا نیست و دست دوم ان به نصف قیمت نو هم خریده نمی شوند.  در نهایت اگر آینه و شمعدان های طلا را انتخاب کردید بهتر است مدل های ساده و مسطح ان را انتخاب کنید و از انتخاب مدل های حجیم و گل برجسته بپرهیزید . مدل های ساده معمولا شیک تر و زیباتر جلوه می کنند.

آینه و کنسول
آینه و کنسول

3-آینه و شمعدان برنز:

این آینه و شمعدان ها سنگین ، تیره و در عین حال ماندگارترند و به خاطر رنگ تیره آن نیازی به آبکاری نیست.

4-آینه و شمعدان کریستالی :

همانطور که از اسمشان مشخص است آینه و شمعدان های کریستالی شکستنی هستند و ممکن است لب پر شوند و از قیافه بیفتند. انواع برش دار آن نیز سنگین هستند و قیمت بالاتری نیز دارند.

5-آینه و شمعدان چوبی :

آینه و شمعدان های چوبی را معمولا با دکوراسیون منزل ست می کنند و به رنگ فندقی در بازار موجود هستند. این آینه و شمعدان ها گرچه ساده هستند اما بسیار زیبا هستند و هواداران خاص خود را دارند.

انتخاب آینه و شمعدان
انتخاب آینه و شمعدان

6-آینه و شمعدان های چینی :

این مدل نیز مانند مدل های کریستالی شکننده هستند و قیمت بالایی دارند اما به دلیل ظاهر و شکل بسیار زیبایی که دارند معمولا مورد توجه هستند.

پر طرفدارترین شمعدان ها به شکل گل لاله هستند که از گذشته در بین ایرانیان از طرفداران خاصی برخوردار می باشند.