تاج عروس
۱۱
اردیبهشت

تاج عروس

تاج عروس

تاج عروس : همانطور که می دانید;تاج یکی از وسایل ضروری و تاثیر گذار برای;عروس خانم ها به شمار می آید;آن چنان که می تواند آن ها را مانند یک ملکه زیبا جلوه دهد . از سمت دیگر داشتن تاج به;خانم ها احساس شکوه و و قدرت;خواهد داد .

تشریفات عروسی: امروزه تقریبا تمامی عروس;خانم ها از تاج برای زینت دادن به;موهایشان استفاده می کنند .اما باید دقت;کنید که انتخاب بهترین تاج نیز نیازمند دانستن برخی نکات;است. با گذاشتن تاج بر سر عروس;فوق العاده تری خواهید بود .

تاج عروس :

تاج عروس از گذشته های دور;نیز مورد استفاده قرار می گرفته;و یکی از مهم ترین لوازمی به;شمار می آید که زیبایی خاصی;به او می بخشد و احساس پادشاهی به;او می دهد .

درواقع امروزه نمی توان;کسی را یافت که در شب عروسیش بدون تاج باشد . زیرا انواع تاج ها با انواع قیمت ها در بازار موجود هستند .

تاج عروس می تواند مطابق فرهنگ ها و شاید مذاهب شکلی متفاوت به خود بگیرد مثلا از جنس طلا ، نقره و یا جواهرات و سنگ های زینتی دیگر باشد .

جالب است بدانید تاج عروس برای نخستین بار در قرن 18 میلادی  توسط عروس های ثروتمند و کسانی که از وضعیت و جایگاه اجتماعی بالا برخوردار بودند مورد استفاده قرار می گرفت. در آن زمان ها قیمت تاج نیز بسیار گران بوده است.

اما هم اکنون با استفاده از وسایل تزیینی گوناگون و تقریبا ارزان می توان تاج های زیبا و با قیمت مناسب یافت .

همه ی دختر خانم ها آرزو دارند که در شب عروسیشان از هر نظر بی عیب و نقص باشند و بدرخشند. تاج عروس از آن جمله تزیینات است که بسیار بر روی چهره و استایل عروس می تواند تاثیر بگذارد . تاج ها تنوع بسیاری دارند و بسیار هم پر طرفدار هستند و علاوه بر این ها این اکسسوری عروس همیشه محبوب است و هیچ گاه از مد نیز نخواهد افتاد زیرا از دیر باز تا کنون مورد استفاده قرار گرفته است .

انتخاب تاج عروس
انتخاب تاج عروس

در نتیجه برای انتخاب بهترین و مناسب ترین تاج باید به نکات زیر دقت کنید :

1-توجه به مدل لباس عروس :

برای عروس خانم هایی که لباس پر از تزیننات ، نگین ، مروارید و یا گل های دانتل دارند پیشنهاد می گردد که از خریدن تاج های پر از تزیین و شلوغ و همینطور پر زرق و برق خودداری نمایند و بلعکس از تاج هایی استفاده کنند که ساده هستند و مرواریدها و نگین های تزیینی کمتری دارند اما اگر لباس عروسیتان طراحی ساده ای  دارد و از مدل های شلوغ و پر نگین نیست حتما از تاج های پر زرق و برق و نگین دار استفاده نماید که بدرخشد . این هماهنگی شما را کاملا موجه و بی نقص می نماید .

برای خانم هایی که به سراغ لباس های پرنسسی می روند می توان پیشنهاد استفاده از تاج های بزرگ و باشکوه را داد که کاملا مناسب این گونه لباس ها هستند و زیبایی آن ها را چندین برابر می کند . لباس عروس های مروارید دوزی شده نیز با تاج مرواریدی بهتر جلوه دارند .

2-توجه به حالت چهره :

حتما می دانید که در ابتدا مطابق با حالت و فرم چهره آرایش مو و صورت انجام می گیرد . بعد از آن به سراغ مدل مناسب تاج می رویم . صورت های گرد و پر تاج بلند و کشیده لازم دارند تا حالت صورت را کشیده تر نشان دهد . برای صورت های کشیده دارید یا پیشانیتان بلند است بهتر است تاجی را انتخاب نمایید که بر روی پیشانی قرار گیرد .اسم این تاج ها هدبندی است .اگر از مدل هدبندی خوشتان نیامد و علاقه داشتید که تاج را بر سر بگذارید از تاج های گرد و هلالی استفاده نمایید نه تاج های نوک تیز و بلند .

راهنمای انتخاب تاج عروس
راهنمای انتخاب تاج عروس

3-توجه به مدل جواهرات :

باید بدانید که در هنگام انتخاب تاج باید به مدل جواهرات خود نیز دقت کنید. مثلا اگر جواهراتتان پر از نگین باشد بهتر است از یک تاج ساده استفاده نمایید تا به اصطلاح توی ذوق نزند .

خودتان تصور کنید که سر تا پایتان شلوغ و پر از تزیینات و نگین باشد .به نظر زیبا و شیک جلوه نمی کند. در نتیجه مدل تاجی را انتخاب کنید که با رنگ سرویستان هماهنگی داشته باشد تا بیشتر به چشم آید و بدرخشد .

4-توجه به قد و قامت داماد :

شاید توجه به این نکته باعث تعجب شما شود اما دلیل آن را برایتان توضیح خواهیم داد .

اگر آقای داماد قدی بلندتر از شما دارد می توانید برای هماهنگ شدن با او از تاج های بلند، نوک تیز و شنیون های جمع شده در بالای سر به همراه کفش پاشنه بلند استفاده کنید اما اگر قد داماد اندازه ی قد شماست یا فاصله کمی از هم دارید بهتر است از پوشیدن تاج های بلند چشم پوشی کنید و تاج کوتاه همراه با کفش پاشنه کوتاه را بکار بگیرید .

انواع تاج عروس
انواع تاج عروس

5-عدم استفاده از گل های طبیعی :

دختر خانم هایی که دوست دارند برای آرایش موهایشان از گل های طبیعی استفاده کنند باید بدانند که حرارت موها موجب پژمردگی گل ها می شوند .علاوه بر این گل های طبیعی طراوت خود را از دست می دهند و زود پلاسیده می شوند و نمی توانند تا انتهای مجلس عروسیتان شما را همراهی کنند .اما در نهایت اگر نتوانستید از این علاقه خود بگذرید پیشنهاد می کنیم که بعد از گذشت چند ساعت حتما گل ها را تعویض نمایید .