ماشین عروس
۱۶
اردیبهشت

تزیین ماشین عروس

تزیین ماشین عروس

تزیین ماشین عروس : تقریبا می توان گفت;اماده کردن ماشین عروس;و تزیین آن تا رفتن به آرایشگاه;و گشت و گزار در خیابان ها و رفتن به تالار یا باغی که محل برگزاری;مراسم جشن عروسی است و همینطور;دور زدن های آخر شب از جمله هیجان انگیز ترین;و به یادماندنی ترین قسمت های هر مراسم عروسی;به شمار می اید که کم و بیش همه ان را;تجربه کرده اند .

تزیین ماشین عروس نیز از بخش های تاثیر گذار;و مهم مراسم عروسی است که می تواند;به راحتی از ابتدای شروع مراسم;حس بی نظیر و دل پذیری را به زوجین منتقل کند;زیرا زوج ها اولین دیدار روز عروسیشان;و همینطور لحظات پایانی مهم ترین;روز زندگیشان تقریبا در ماشین عروس;سپری می شود . بنابراین تزیین هر چه زیباتر;و خاص تر ماشین عروس بر جذابیت;مراسمشان می افزاید .

تزیین ماشین عروس :

شاید حساس ترین و;چشمگیر ترین قسمت ها تزیین;ماشین عروس باشد زیرا تمامی مهمان ها;برای اولین بار شما را سوار بر ماشین عروس می بینند و توجهشان جلب می شود .

از این رو با کمی سلیقه و تکنیک می توانید یک ماشین عادی را به ماشینی فوق العاده و رویایی تبدیل نمایید که چشم ها را به خود خیره می کند . بنابراین حواستان باشد که حتی کوچک ترین تزیینات نیز بر ظاهر کلی ماشین تاثیر می گذارد و می تواند ان را بسیار دگرگون کند .

به کار بردن گل های طبیعی اولین و رایج ترین و در عین حال پر طرفدار ترین روش ها برای تزیین ماشین عروس می باشد .

تزیین ماشین عروس
تزیین ماشین عروس

1-روش های تزیین ماشن عروس :

اولین روش تزیین ان به دست خود زوجین است :

اگر تصمیم دارید خودتان ماشین عروسیتان را تزیین کنید کاملا خلاق و حرفه ای عمل نمایید . از تمامی وسایل تزیینی استفاده کنید تا بتوانید طرحی خاص و متفاوت را به اجرا درآورید. از پیاده سازی ایده ها و طراحی های نو و غیر تکراری نهراسید . با کمک قوه تخیل خود و وسایلی که در اختیار ئارید ماشینی منحصر به فرد بسازید. ایده اماده کردن ماشین عروس به دست زوجین بسیار خاطره انگیز و دوست داشتنی خواهد شد .

دومین روش سپردن و آماده کردن ماشین عروسی به دست تشریفات مجالس است :

کار وقت گیر تزیین ماشن عروسیتان را به شرکت تشریفات مجالس بسپارید که مطابق سلیقه شما تزیینات را انجام می دهند و هم تجربه ی کافی را دارند و هم در این کار تخصص لازم را به کار می گیرند.

البته شاید در این روش هزینه کمی را بپردازید اما حداقل خیالتان بابت بی نقص و به موقع آماده شدن ماشین عروسی راحت می شود و می توانید در ارامش به سایر کارها و برنامه ریزی هایتان بپردازید .

2-مقدار و اندازه ی تزیینات :

این نکته بسیار حائز اهمیت است و بر رخ ماشین تاثیر زیادی می گذارد. بسته به میل و سلیقه زوجین دارد. بسیاری تزیینات ساده را می پسندند و ترجیح می دهند ماشین با تعداد گل کم و یا روبان های ساده ای تزیین گردد .مثلا ماشین را با روبان هایی مانند کادو بهم پیچید.

برخی نیز در عین سادگی می خواهند تزیینات چشم گیر باشد و توجهات را جلب نماید.

بعضی از زوجین نیز تزیینات شلوغ و زیاد دوست دارند. گل ها به همراه روبان و تور و …

بنابراین ابتدا مشخص کنید که می خواهید ماشین عروسیتان تا چه حد تزیین شود و سلیقه همسرتان را نیز جویا شوید .

البته دقت کنید که تزیینات به کار رفته بر ماشین عروس نباید مزاحم راننده شود و جلوی دید او را بگیرد .

ایده تزیین ماشین عروس
ایده تزیین ماشین عروس

ایده های تزیینات ماشین عروس :

1-استفاده از آینه بغل :

از جمله مکان هایی که از آن به عنوان تزیین ماشین عروس استفاده می شود تزیین آینه بغل ها است.

می توان برای تزیین ان از ربان های قرمز و به شکل قلب استفاده نمود .علاوه بر این می توان از گل های قرمز و یا پیچک های سفید نیز برای کامل کردن این تزیین استفاده کرد. رنگ و نوع گل ها را می توانید به سلیقه خودتان تغییر دهید .

2-استفاده از برف پاک کن :

معمولا برخی از برف پاک کن های ماشین نیز به عنوان محلی برای تزیین استفاده می کنند که غالبا زیبا نیز از کار در می آید . البته مراقب باشید که حجم گل های انتخابی زیاد نباشد تا جلوی دید راننده را نگیرد .

3-استفاده از کاپوت :

برای نمونه می توان از سبدهای گل یا دسته های گل شبیه قلب بر روی کاپوت جلو و عقب ماشین عروس استفاده نمود. گل های به کار رفته در قلب ها اگر یک رنگ و یک مدل باشند بیشتر به چشم می آیند و زیباتر جلوه می کنند .

ایده دیگر این است که قلب هایی از گل بسازید که درونشان خالی باشند و به جای آن داخل هر قلب از برچسب جمله ای استفاده کنید و با آن جمله های عاشقانه بسازید.

قلب های پوشیده شده از گل کاربردهای زیادی دارند . می توانند به عنوان لانه ی دو کبوتر عاشق باشند و بر و روی آن ها مجسمه هایی از کبوتران یا مجسمه های عروس و داماد و …. قرار دهید.

نکات تزیین ماشین عروس
نکات تزیین ماشین عروس

نکته هایی در مورد ماشین عروس :

1-همانطور که می دانید رنگ سفید نماد رنگ عروس است بنابراین سعی کنید ماشی عروسیتان به رنگ سفید باشد .

2-هیچ گاه از گل همرنگ رنگ ماشینتان استفاده نکنید .برای ماشین های تیره از گل های رنگ روشن و برای ماشین های روشن از رنگ گل های متضاد …

3-اگر عروسیتان در فصل زمستان است بهتر است از گل های مصنوعی استفا ده نمایید .

4-اگر خودتان ماشین دارید از ماشین های کرایه ای استفاده نکنید . بدین صورت دیگر نگران این نیستید که اتفاقی برای ماشین بیفتد .

5-اگر بودجه کافی دارید سعی کنید کار تزیین ماشین را به تشریفات مجالس بسپارید .

6-اگر لباس عروس پرچین و دنباله دار است ماشینی را انتخاب کنید که به اندازه کافی جادار باشد تا لباس عروس چروک نشود .

7-در فصل تابستان که هوا گرم است گل ها به سرعت پژمرده می شوند پس بهتر است اگر مراسمتان در فصل تابستان است به جای استفاده از گل های طبیعی از تور و ربان و پارچه های ساتنو گل های مصنوعی و … برای تزیین استفاده نمایید .