تزیین میز شام عروسی
۱۲
اردیبهشت

تزیین میز شام عروسی

تزیین میز شام عروسی

تزیین میز شام عروسی : همانطور که می دانید;وقتی به یک مراسم جشن عروسی;دعوت می شوید اولین چیزی که;در باغ یا تالارها به چشم می آید میز و;صندلی و نحوه ی چیدمان و آرایش;ان هاست . در نتیجه اولین گزینه ای;که باید به آن توجه شود طرز;صحیح قرار گیری میز و صندلی;و تزیین و طراحی آن;هاست.

به خصوص اگر بخواهید;عروسی خود را در یک باغ زیبا برگزار کنید;نحوه چیدمان و تزیین میز و صندلی;بر روی زیبایی فضای باغ بسیار;تاثیرگذار است .

چینش صحیح و تزیینات;مناسب حتی می تواند یک فضای کوچک;را به طرز عجیبی دلباز و چشمگیر;کند.

تزیین میز شام عروسی :

در مراسمات عروسی;طراحی میز شام در باغ ها;می تواند حتی کار تشریفات مجالس و پذیرایی از;مهمان ها را آسانتر می کند. علاوه بر این رفت و آمدها را نیز راحت تر می نماید .

میز شام عروسی را معمولا در نقطه ای قرار می دهند که جلوی دید تمامی مهمان ها باشد .هم چنین در تزیین آن نهایت سلیقه و تکنیک به کار می برد زیرا در تمامی عمر عروس و داماد فقط یکبار این میز برایشان ترتیب داده می شود . میز شام می تواند با ایده هایی که از طرف خود زوجین داده می شود تزیین گردد هم این که می توان ان را به دست تشریفات مجالس و کارکنان خدمات عروسی سپرد .

به هر حال پیشنهاد می گردد که مهیا کردن میز شام عروسی را به دست افراد کار بلد و با تجربه بسپارید زیرا نحوه آماده کردن میز و شام مراسمات رسمی همچون عروسی مانند مهمانی های خانوادگی و دورهمی های معمولی نیست و با آن فرق دارد. اصولی دارد که اگر به بهترین شکل رعایت شود علاوه بر این که خاص و تحسین برانگیز می شود اشتهای مهمان ها را نیز تحریک می کند و در نهایت مراسم عروسی را مجلل تر و باشکوه تر می نماید.

تزیین میز شام عروسی
تزیین میز شام عروسی

تزیین میز شام عروسی :بهتر است در هنگام تزیین میز شام و اماده کردن ان ، نکات زیر را هم مد نظر قرار دهید :

1-تزیین اطراف میز شام :

سعی کنید برای این که میز شام خاص و متفاوت باشد برای دور و اطراف آن فکری کنید تا از سادگی و یکنواختی خارج شود و مهمان ها را به سمت خود جذب نماید و احساس دل انگیز و رضایت بخشی را در آنان ایجاد کند .

مثلا می توان برای آراستگی محوطه میز شام از چراغ های تزیینی ، شمع ، ربان ، وسایل قدیمی ، گل های طبیعی ،توپ های کریستالی ، گلدان های آنتیک و بزرگ  و … استفاده نمود .

2-سفره خاص میز شام :

پیشنهاد می شود برای این که ظروف مقاوم تر بر روی میز بایستند و دچار حرکت و لغزش نشوند و سر و  صدایی رخ ندهد قبل از پهن کردن رومیزی اصلی از یک سفره ضخیم تر استفاده نمایید و روی میز را بپوشانید سپس سفره ی اصلی را بیاندازید.

سفره ی اصلی نباید ساده باشد . سعی کنید از سفره هایی با تزیینات مختلف مانند سفره های منجوق دوزی شده و کار شده استفاده کنید تا بر زیبایی میز شام بیفزایید .

هم چنین می توانید با انواع ربان و نوارهای رنگی و براق رومیزی را تزیین نمایید .

دقت کنید رومیزی ای که بر روی میز شام پهن می کنید متناسب و هماهنگ با ابعاد و مدل میز باشد تا بدین وسیله بتواند همه ی اطراف و گوشه های میز را کاملا بپوشاند .

3-تزیین میز شام با گل ها :

معمولا گل ها از اصلی ترین وسایل تزیین میز شام به شمار می روند . گل هایی مانند گل رز، سوسن ، داوودی و …

البته حواستان باشد که اندازه و تعداد و حجم گل ها باید با اندازه و سایز میز تناسب داشته باشد و جلوی دید را نگیرد . گل هایی با ساقه های کشیده تر و بلند تر در گلدان های زیبا بسیار جذاب تر هستند و زیبایی میز را چندین برابر می کنند . اگر می خواهید میز شام مجلل تر شود سعی کنید رنگ گل های مخصوص میز شام را با رنگ دستمال سفره یا رومیز یکسان قرار دهید و آن ها را ست کنید .

نکات تزیین میز شام عروسی
نکات تزیین میز شام عروسی

4-استفاده از شمع :

برای هر چه عاشقانه و با شکوه کردن میز شام می توان در کنار گلدان ها از شمع  های زیبا و همرنگ با پایه های بلند نیز استفاده نمود .امروزه شمع عضو اصلی سفره آرایی به شمار می رود.

5-چیدمان قاشق و چنگال :

نحوه چیدمان قاشق و چنگال نیز بهتر است مورد بررسی قرار گیرد .معمولا برای سرو غذا و آماده کردن میز شام قاشق را در سمت راست و چنگال را در سمت چپ آن قرار می دهند . قاشق و چنگال کوچک مخصوص صرف دسر بالای بشقاب ها خواهد بود . لیوان ها نیز بالای چاقوها گذاشته می شوند .

6-استفاده از دستمال سفره :

بهتر است در صورت داشتن بودجه کافی از دستمال سفره نیز استفاده کنید. دستمال سفره برای مجلل شدن میز شامتان بسیار تاثیر گذار است و در تشریفات مجالس بدون شک عضو اصلی و تزیینی میز شام خواهد بود . دستمال سفره در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارد که شما بنا به سلیقه و علاقه خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

البته دقت کنید که با وضعیت و شکل کلی میز و همینطور غذاها و دسرها همخوانی داشته باشد . علاوه براین دستمال سفره را به شکلی خاص و زیبا تا کنید و و درون بشقاب ها قرار دهید تا مانع شلوغی میز شود.

ایده تزیین میز شام عروسی
ایده تزیین میز شام عروسی

7-قرار دادن چاشنی ها :

برای قرار دادن چاشنی ها این نکته را در نظر بگیرید که چاشنی ها باید جایی باشند که همه ی مهمان ها بتوانند به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشند . به عنوان مثال انواع سس ها را برای هر دو یا سه نفر تکرار نمایید . هم چنین اگر برای مراسم عروسی مثلا غذاهای دریایی نیز در نظر گرفته اید خوب است برای دور ریختنی هایشان نیز بشقاب و یا ظرف کوچکی قرار دهید .