توصیه های دوران نامزدی
۲۲
شهریور

توصیه های دوران نامزدی

توصیه های دوران نامزدی

توصیه های دوران نامزدی : می توان گفت بعد از گذراندن مرحله ی سخت خواستگاری و استرس ها و دلهره های بله برون و شیرینی خورون دوران نامزدی می تواند بسیار شیرین و آغاز رابطه و پیوندی عمیق و بادوام و عاشقانه باشد. البته د این دوران باز هم رعایت برخی نکات الزامی است و نباید همه چیز را به امان خدا رها کنید. مسئله مهمی که در این دوران به خصوص برای دختر خانم ها تجویز می کنند ناز کردن است . برگزاری مراسم عروسی

این مسئله اگر به درستی انجام شود می تواند تاثیر گذار و شیرین باشد در غیر این صورت از حد خارج شده و می تواند به رابطه تان آسیب بزند.

توصیه های دوران نامزدی :

در این مقاله به برخی نکات در خصوص انجام برخی رفتارها در دوران نامزدی اشاره شده است تا با رعایت آن همه چیز در حد اعتدال باشد و از این مرحله به نسبت سخت هم موفق و سلامت بیرون آیید :

توصیه های دوران نامزدی
توصیه های دوران نامزدی

1-برنامه ها و قرار هایتان را بهم نزنید :

برای هیچ کس پوشیده نیسته دوران نامزدی یعنی گشت;و گذار و تفریح و رفتن;به پارک و سینما و;رستوران و کوه و نمایشگاه;و کنسرت و … اما حواستان را جمع;کنید. اگر نامزدتان;چند روز بعد از مراسم;نامزدی با شما تماس گرفت ;از شما دعوت کرد باهم;بیرون بروید ذوق زده و سریع;جواب مثبت ندهید و;قبل از این که به او جواب قطعی بدهید برنامه های خود را چک کنید و به قل معروف با پرستیژ عمل کنید . اگر وقت نداشتید اصلا به خاطر دین نامزدتانقرارتان را کنسل نکنی و به او بگویید در فصتی دیگر منتظرش هستید .

این گونه در زندگی مشترکتان نیز حواسش هست که به شما و برنامه هایتان احترام بگذارد .

2-داشتن اعتماد به نفس :

حتما سخت است که در روزهای اول فکر کنید که چه بپوشید که از نظر او جذابتر از همه باشید اما باید اعتماد به نفس خودتان را حفظ کنید به سلیقه و علاقه خود لباس بپوشید . شما خودتان زیبا و مقبول هستید و قرار نیست منتظر تایید او باشید و یا گوش به حرف او که چه بپوشید تا زیباتر به نظر برسید.

اگر از روز اول نظرات او را انجام دهید تا آخر عمر باید به سلیقه و نظر او لباس بپوشید. پس به خودتان احترام بزارید و ارزش قائل باشید.

3-پاسخ با تاخیر به پیامک های نامزدتان :

رزهای اول نامزدی پر است از حرف های عاشقانه و پیامک های روزانه و حتی شبانه.بهتر است اگر صدای پیامک گوشیتان بلند شد و نامزدتان بود به سرعت برق از جایتان نپرید تا به او جواب دهید کمی با مکث پاسخ دهید تا فکر نکند که انقدر بیکارید و منتظرید تا او به شما پیام دهد. نگرن نباشید اگر با تاخیر پاسخ دهید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد .این امکان وجود دارد که اگر به سرعت پاسخ پیام هایش را بدهید دیگر آن شور و اشتیاق اولیه از بین برود. کمی انتظار مردها را بیشتر مشتاق می کند.

هشدار هایی برای دوران نامزدی
هشدار هایی برای دوران نامزدی

4-وقت بازی و تفریح نامزدتان را نگیرید:

برخی افراد به گونه ای رفتار می کنند که انگار طرف مقابلشان در تصرف آنان است. اما باید بدانید مردها دنیای متفاوتی دارند و عاشق وقت گذراندن و تفریح و بازی با دوستانشان هستند. باید به برنامه های هم احترام بگذارید. مردها از محدودیت میترسند و متنفرند شاید یکی از دلایل در رفتن و زیر بار نرفتن ازدواج از سمت مردان همین مورد باشد.

5-بیش از حد رمانتیک نشوید :

سعی کنید به طور مداوم و در تمامی قرار هایتان هدیه نخرید بیش از حد خرید کردن به جز این که برای طرف مقابلتان به شکل انتظار در می آید و پس اندازتان را تمام می کند چیزی به دنبال نخواهد داشت. در ضمن کادو حتما نباید خاص ، مارک دار و گران قیمت باشد. به خودتان سخت نگیرید که بعدها پشیمان شوید.

6-از شوخی های بیجا پرهیز کنید :

مراقب باشید شوخی هایی که در جمع دوستان و فامیل می کنید و آن ها را به خنده وا می دارد حتما نباید نامزد و خانواده ا هم از آن لذت ببرند. کمی جدی باشید. از شوخی کردن و تعاریف بامزه و سوپرایز کردن ها فعلا چشم پوشی کنید. وقت برای این کارها زیاد است. در دوران نامزدی باید سر و سنگین باشید.

دوران نامزدی و توصیه هایی برای آن
دوران نامزدی و توصیه هایی برای آن

7-خیلی زود قاطی نشوید :

در دوران نامزدی فقط باید نامزد باشید. از نزدیک شدن های بیجا به اقوام و فامیل نامزدتان خودداری کنید. خیلی زود با همه رفت و آمد و رفاقت را شروع نکنید. در کل نه آنقدر خشک و خشن باشید نه آنقدرها هم صمیمی .