عروسی در فضای باز
۱۹
اردیبهشت

جایگاه عروس و داماد

جایگاه عروس و داماد

جایگاه عروس و داماد : همانطور که می دانید;و تجربه کرده اید از مهم ترین ، شیرین ترین;و دلنشین ترین اتفاقات;زندگی هر فرد مراسم جشن عروسی است;و هر کس تمایل دارد این مراسم;به بهترین شکل برگزار گردد;و خاطره ای زیبا برجای گذارد .

در سالن ها یا تالارها و یا;باغ هایی که در آن جشن عروسی برپا می گردد زیباترین و چشم نواز ترین قسمت جایگاه عروس و داماد می باشد. این قسمت توجه همه ی میهمانان و همینطور عکاس و فیلم بردار را به خود جلب کرده است و تا پایان عروسی چشم ها را به سمت خود خیره نگه می دارد . در نتیجه دقت در تزیین و طراحی جایگاه عروس و داماد از ملاک های مهم در باشکوه کردن جشن به شمار می آید .

جایگاه عروس و داماد :

همانطور که ذکر شد جایگاه عروس و داماد از بخش های مهمی محسوب می شود که تمامی توجهات به سمت آن معطوف است .از این رو باید سلیقه و هنر زیادی در طراحی آن به خرج داد و از تزیینات جذاب و متنوع و در عین حال رویایی و مجلل استفاده نمود .

باید بدانید حتی اگر در مجلل ترین و زیباترین سالن و تالار مراسم جشن ازدواجتان را برگزار نمایید نباید از طراحی و دیزاین جایگاه عروس و داماد صرف نظر کنید . در این باره نکات خاصی در ذیل بیان گشته تا راهنمای کار شما باشد .

رنگ جایگاه عروس و داماد
رنگ جایگاه عروس و داماد

1-توجه به رنگ جایگاه عروس و داماد :

اصلی ترین و مشخص ترین;نکته در جایگاه عروس و داماد;که در اولین نگاه به چشم می آید;رنگ انتخابی جایگاه می باشد . معمولا;برای این قسمت رنگی را انتخاب می نمایند;که با رنگ سایر قسمت ها;در تضاد باشد .این تفاوت و تضاد است;که موجب درخشیدن و جلب توجه میهمانان;می گردد . اکثرا در هنگام انتخاب رنگ سعی می شود که از رنگ های شاد و شیک و سلطنتی استفاده گردد .

در این بین رنگ بنفش پر کاربردترین رنگ محسوب می گردد که هم مورد پسند زوج های جوان است و هم این که جلوه و عظمت خاصی به جایگاه می بخشد .

البته در نهایت رنگ جایگاه عروس و داماد به سلیقه خودشان انتخاب می گردد.

2-استفاده از نورپردازی جایگاه عروس و داماد :

بعد از انتخاب رنگ دومین مسئله ای که بسیار بر جذابیت جایگاه تاثیر گذار است و آن را رمانتیک و عاشقانه می کند استفاده از نور پردازی در طراحی مکان عروس و داماد می باشد . بهتر است برای زیبایی بیشتر از نورهای مخفی و توکار استفاده کنید . علاوه بر این دقت کنید که رنگ نورپردازی با رنگ انتخابی جایگاه هماهنگ و همخوان باشد .اگر جایگاه رنگ روشن بود از نورپردازی رنگی و متناسب با همان رنگ ها و اگر جایگاه رنگی بود از نور سفید برای بهتر دیده شدن مکان عروس و داماد استفاده کنید .

دیزاین جایگاه عروس و داماد
دیزاین جایگاه عروس و داماد

3-استفاده از گل ها در جایگاه عروس و داماد :

همه می دانیم که گل ها چه صحنه های بی نظیر و با شکوهی را خلق می کنند پس از معجزه ی زیبایی گل ها غافل نشوید . در این باره نیز سعی کنید گل های به کار رفته در تزیین متناسب با رنگ انتخابی جایگاه باشند تا تاثیرش دو چندان شود . می توانید هم از گل های طبیعی و هم از گل های مصنوعی استفاده نمایید .

برخی افراد از گل های کریستالی را نیز در تزیین جایگاه به کار می برند . گل های کریستالی می توانند به راحتی نور را منعکس کنند و باعث درخشش بیشتر جایگاه شوند .

4-ساخت کلبه عروس :

این ایده که به تازگی بسیار مورد توجه قرار گرفته و طرفداران خود را پیدا کرده است در واقع یک اتاق کوچک می باشد که با پارچه های ساتن ، حریر و تور و گوی های کریستالی و …. دیزاین می شود .

این اتاق کوچکی در اندازه ی دو متر است و درون آن نیز برای جلوه بیشتر از نور پردازی و گل آرایی استفاده می گردد .

تزیین جایگاه عروس و داماد
تزیین جایگاه عروس و داماد

5-توجه به مبلمان عروس و داماد :

مهم ترین و چشم گیر ترین وسیله ای که درون جایگاه نظرها را به خود جلب می کند مبلمان و نشیمن عروس و داماد است. مبل مخصوص عروس و داماد را معمولا از مبلمان های لوکس و مجلل انتخاب می کنند . در این جا نیز رنگ مبلمان را با رنگ انتخاب اتاقک ست می کنند . نکته مهم این است که در مورد این ایده باید تا حد زیادی سادگی رعایت گردد تا بیشتر به چشم آید . شلوغی بیش از حد و استفاده از رنگ های زیاد جایگاه را بهم ریخته و دمده نشان می دهد .