جواهرات عروس
۲۵
خرداد

جواهرات عروس

جواهرات عروس

جواهرات عروس : همانطور که;اطلاع دارید در بین;خریدهای عقد و عروسی خرید;سرویس طلای عروس جزو محبوب ترین;خریدهاست. به خصوص برای عروس خانم ها که;بسیار لذت بخش می باشد. اما همیشه;انتخاب زیباترین و شیک ترین;مدل سرویس طلا کمی عروس;خانم ها را دچار سردرگمی می کند. از طرف دیگر هزینه ی;بالایی که آقا داماد باید بابت;این خرید بپردازد نیز دغدغه;و دل مشغولی آقا داماد;به شمار می رود.

جواهرات عروس :

همانطور که می بینید;این روزها تنوع در مدل ، طراحی;و رنگ طلاها بسیار زیاد می باشد که انتخاب آن ها را با تردید و شک همراه کرده است. انواع سرویس ها به دو رنگ زرد و سفید تقسیم می شود . در اصل طلا به صورت خام زرد است و سپس در اثر واکنش ها و انفعالاتی که بر روی آن انجام می گیرد به رنگ سفید در می اید. امروزه استقبال از طلای سفید بیشتر شده و برخی از عروس خانم ها ترجیح می دهند که سرویس طلای سفید را انتخاب نمایند.

در زمان های گذشته مردم معتقد بودند که طلای سفید نسبت به طلای زرد ارزش کمتری دارد و گمان می کردند که طلای به رنگ سفید تقلبی و بدل است. اما هم اکنون با افزایش خرید و فروش و بالا رفتن تنوع ها و نمونه طلاها ، طلای سفید هواداران خاص خود را پیدا کرده و خرید آن بیشتر رواج دارد.

جواهرات عروس
جواهرات عروس

سرویس طلای عروس :

معمولا سرویس طلای عروس شامل یک گردنبند ، یک جفت گوشواره و یک دستبند می شود که در برخی از سرویس ها انگشتر نیز وجو دارد.

از آن جا که مشتریان تنوع طلب هستند و پای رقبای خارجی نیز در این صنعت باز شده است در نتیجه تنوع بسیار در مدل های طلا به وجود امده است. به غیر از طلای زرد و سفید طلاهایی نیز ساخته شده اند که در ان ها از سنگ های قیمتی و باارزش استفاده شده است.

نکات خرید سرویس طلای عروس
نکات خرید سرویس طلای عروس

نکات مهم هنگام خرید طلا و جواهر :

جواهرات عروس :

1-به رنگ پوستتان توجه کنید. خانم هایی که رنگ پوست گندمی دارند طلای زرد و ترکیب آن با طلای قرمز بیشتر به پوستشان می آید. خانم های با پوست سفید هم به جای طلای زرد از طلای سفید استفاده کنند تا جلوه ی بیشتری به پوستتان بدهد.

2-برای انتخاب دستبند مراقب سایز آن باشید که برای دستتان تنگ و کوچک یا گشاد و بزرگ نباشد. اگر دستان تپل و چاقی دارید بهتر است دستبند آزاد انتخاب کنید که کیپ دستتان نباشد. زیرا این دستبندها دستتان را لاغرتر نشان خواهد داد.

3-دقت کنید در هنگام خرید سرویس طلای خود حتما قفل های گردنبند ، دستبند و گوشواره ها رو بررسی نمایید و مطمئن بشوید که ایرادی نداشته باشند. سالم بودن قفل طلاها بسیار مهم است زیرا در غیر این صورت ممکن است در اثر هر اتفاق کوچکی به راحتی باز شوند و آن ها را گم کنید.

4-توجه کنید اگر جزو افرادی هستید که مایل به تعویض طلا نیستند پس از طلاهای مد روز خریداری نکنید زیرا این ها بعد از مدتی از مد خواهند افتاد. پیروی از مد و خریداری مطابق آن برای کسانی مناسب است که به راحتی می توانند مدل سرویس خود را تغییر دهند.

سرویس طلای عروس
سرویس طلای عروس

انتخاب مدل های خاص :

5-سرویس های شلوغ و همینطور سنگین به هر کسی نمی آید . انتخاب این مدل سرویس ها به عواملی مثل حالت صورت ، کوتاهی و یا بلندی گردن و … بستگی دارد.

6-اگر از جمله افرادی هستید که طلاهای ترکیب با سنگ های قیمتی رنگی را می پسندید به این نکته توجه فرمایید که رنگ برخی سنگ ها مانند یاقوت و زمرد و … با هر لباسی ست نمی شوند. پس بهتر است چیزی را انتخاب نمایید که بتوانید با هر نوع پوششی از آن استفاده نمایید.

7- پیشنهاد می شود که چون عروس و دامادهای جوان سر رشته یکافی و لازم را در هنگام خرید و انتخاب طلای مناسب ندارند حتما با همراهی یک فرد اگاه و مطلع اقدام به خرید نمایند . فردی که به راحتی بتواند طلای نامرغوب و عیار پایین را تشخیص دهدو سنگ های قیمتی را به خوبی بشناسد.این گونه خرید مطمئن تری را انجام خواهید داد که پشیمان نشوید.

طرح های جدید جواهرات :

جواهرات عروس :موراد زیر جزو جواهرات و طلاهای طرح جدید به شمار می روند :

راهنمای خرید جواهرات عروس
راهنمای خرید جواهرات عروس

1-طرح های شوپارت :

طرح هایی هستند که در ان ها چندین جواهر در یک محفظه و پوشش شیشه ای به شکل معلق و آویزان قرار گرفته اند .

2-کارهای مرصع کار پنهان :

در این مدل ها یک نگین بزرگ از ترکیب و به هم پیوستن چندین نگین ریز تر تشکیل شده اند. طوری که از دور گویی فقط همین یک نگین بزرگ وجود دارد.

3-طرح های ایتالیایی و سوییسی :

این طرح ها شبیه تورهای بسیار نازک و ظریف هستند.