حلقه ازدواج
۲۴
اردیبهشت

حلقه ازدواج

حلقه ازدواج

حلقه ازدواج : یکی از مهم ترین چیزهایی;که قرار است برای همیشه ماندگار ، خاطره انگیز;و یادآور لحظه های شاد شما باشد;حلقه ازدواج می باشد. حلقه های عروس و داماد تنها یادگار پیون ازدواج و جشن ازدواجشان است. بنابراین بهتر است در انتخاب آن دقت نمایید .

حلقه ازدواج :

همانطور که میدانید عروس خانم ها و آقا دامادها اولین وسیله ای که برای یکدیگر خریداری می کنند و در واقع یکی از بخش های مهم و در عین حال اولیه مراسمات ازدواج محسوب می شود خرید حلقه ازدواج می باشد.

حتما تا به حال برای اکثر شما پیش آمده که با ذوق و شوق و هزار امید و آرزو با شریک زندگیتان به دنبال پیدا کردن حلقه ای خاص و شیک برای ازدواجتان رفته اید .

در واقع برای زوج های جوان حلقه ازدواج نماد و نشانه ی عشق به شمار می آید. یعنی محبت و عشق دو طرف در قالب حلقه بین همسران رد و بدل می گردد. علاوه بر این دختران و پسرانی که حلقه ازداج به دست چپشان است منظور تعهد و تاهل خود را به بقیه می رسانند .

طرح ها ، اشکال ،رنگ ها اندازه ، نوع نگین ، وزن و در نهایت قیمت حلقه های ازد.واج بسیار متنوع و متفاوت است و هر زوج با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته این حلقه را خریداری می کند . امروزه کمتر کسی به دنبال خرید حلقه های ساده ی طلایی و به اصطلاح رینگ می رود .

خرید و انتخاب حلقه ازدواج تنها انتخابی است که هیچ محدودیت و اصول و قانونی ندارد و تنها طبق سلیقه زوجین خریداری می گردد .

انواع حلقه ازدواج
انواع حلقه ازدواج

فلسفه حلقه ازدواج :

جنس حلقه ازدواج از طلاست تا پایداری رابطه و عشق و وفاداریه همیشگی عروس و داماد به یکدیگر را نشان دهد و به شکل حلقه ای دایره ای شکل می باشد که به دور خودش تا ابد می چرخد و نماد این موضوع می باشد که علاقه و محبت و عشق آن ها نسبت به هم بی انتها و بی پایان است .

انواع حلقه ازدواج :

معمولا به دلیل وجود انواع مدل های حلقه ازدواج زوجین در انتخاب دچار سردرگمی و وسواس می شوند.

البته همانطور که می دانید استفاده از طلای سفید و زرد رایج تر و مرسوم تر می باشد و اکثر زوج های جوان این دو نوع طلا را می پسندند و انتخاب می کنند .

1-طلای زرد :

اولین نوع طلایی که تقریبا همه ی عروس و داماد ها به سراغ آن می روند طلای زرد می باشد. بهترین نوع آن طلای 18 ، 14 و 9 عیار است . این نوع حلقه ها با فلزهای مقاوم تر و مستحکم تری ترکیب شده اند و برای استفاده مداوم مناسب ترند. سعی کنید طلای 22 عیار را فراموش کنید زیرا قرار است هر روز و برای همیشه از آن استفاده نمایید و به اندازه ی انواع دیگر مناسب نیستند.

انتخاب حلقه ازدواج
انتخاب حلقه ازدواج

2-طلای سفید :

خوب است بدانید اگر بر روی طلای سفید خط و خشی بیفتد قابل تعمیر است و درت مثل روز اولش می گردد . علاوه بر این بهترین گزینه برای ست و هماهنگی با حلقه نامزدی می باشد.

با این حال خیلی از زوجین طلای سفید را می پسندند. این رنگ از طلا همواره طرفداران خاص خود را ارد که هیچ وقت کنار گذاشته نمی شود .

3-پلاتینیوم :

این نوع از حلقه های ازدواج امروزه خیلی طرفدار پیدا کرده است و به اصطلاح عروس های مدرن و به روز سراغ حلقه ازدواج پلاتینیوم می روند. از آن جا که این فلز سفید رنگ بسیار مقاوم است عروس خانم ها می توانند با خیال راحت آن را هر روز به دست داشته باشند بدون این که صدمه و خط و خشی بر روی ان ایجاد گردد .

البته شایان ذکر است که حلقه های پلاتینیوم قیمتشان از حلقه های طلا بیشتر است در عوض ماندگاری زیادتری دارند .

4-تیتانیوم :

این نوع از حلقه ها به نسبت مدرن خوانده می شود ، هزینه ی آن کمتر و البته فلز مقاومی نیز به شمار می رود و نسبت به فلز های دیگر سبک تر است .

خرید حلقه ازدواج
خرید حلقه ازدواج

5-حلقه های الماس دار :

این گزینه مخصوص زوج هایی است ه شرایط مالی ویژه و خوبی دارند .اگر بودجه و شرایط مالی به شما اجازه می دهد حتما سری به حلقه هایی با برش های دایره ای و یا مربعی بزنید که از مدل های پر طرفدار برش های الماس دار به شمار می رود .

برخی از زوجین تاریخ ازدواج یا اسم خود و همسرشان را درون حلقه هایشان حکاکی می نمایند .فقط دقت نمایید که طلافروش ها این کار را با دستگاه انجام دهند .

نکته ی دیگر این است که در هنگام خرید حلقه ازدواج هزینه حلقه آقایان به دلیل بزرگی انگشتشان بیشتر می باشد.