خدمات عروسی در تهران
۱۷
اردیبهشت

خدمات تشریفات مجالس

خدمات تشریفات مجالس

خدمات تشریفات مجالس : مشخصا هر کشوری;در دنیا دارای رسومات;و آداب و فرهنگ های مخصوص;به خود است که با گذشت زمان;تحت تاثیر شرایط زندگی مردم همان;کشور به وجود می آید .

تشریفات مجالس لزوما به معنای تجمل گرایی;و ریخت و پاش نیست . تشریفات مجالس;در واقع به نوعی نظم دادن و;هماهنگ کردن;برنامه های مجالس و هم چنین نظارت;بر حسن انجام آن ها از ابتدا;تا انتهاست .

پس از فراگیر شدن استفاده از;خدمات تشریفات مجالس بیشتر;زوج های جوان برای برگزاری بهترین;مراسم جشن عروسی به سراغ این گونه شرکت ها رفتند .

شرکت های تشریفات مجالس زیادی وجود دارند و بیشتر ان ها در زمینه خدمات مجالس فعالیت می کنند  اما تعداد کمی کارهای تخصصی دیگری را نیز انجام می دهند . فعالیت هایی مانند تشریفات تجاری ، افتتاحیه ها ، سمینارها ، همایش ها ، کنفرانس های داخلی و بین المللی و …

خدمات تشریفات مجالس :

به طور کلی می توان گفت خدمات تشریفات مجالس وظیفه مدیریت کردن و رهبری برنامه های یک مراسم جشن عروسی را برای برپایی بدون نقص و مجلل آن برعهده دارد .

از آن جا که مراسم عروسی بدون شک مهم ترین ، خاص ترین و در عین حال بهترین و شیرین ترین ساعت های دوران زندگی هر فرد است زمان برگزاری آن به دلیل ان که اغلب زوج ها به تنهایی از پس همه ی کارها بر نمی آیند و همینطور زمان کافی برای انجام بدون نقص کارهای مراسم را نیز ندارند به سراغ شرکت های تشریفات مرام می روند و به عنوان یک مشاور حرفه ای و با سابقه و با تجربه از خدمات آن ها استفاده می کنند .

امروزه تشریفات مجالس خدمات زیادی را به زوجین ارائه می دهند و آن ها بر اساس سلیقه و بودجه ای که برای برگزاری جشن عروسیشان معین کرده اند از این خدمات بهره مند می گردند .

البته زوج ها برای اطمینان می توانند از نزدیک خدمات مجالس را زیر نظر داشته باشند و آن را بررسی نمایند .

خدمات تشریفات مجالس
خدمات تشریفات مجالس

برخی از خدمات تشریفات مجالس در ذیل ذکر می گردد :

معرفی باغ ها و تالار ها ، تزیین باغ یا ویلا یا تالار ، گل آرایی ، میوه آرایی ، شمع آرایی ، سفره عقد ، معرفی گوه های موسیقی ، تهیه شام عروسی ایرانی و فرنگی ، تزیین میز شام عروس و داماد ، گل آرایی ماشین عروس ، معرفی بهترین آرایشگاه ها برای عروس و داماد ، طراحی جایگاه عروس و داماد ، اجاره و انواع مدل ماشین عروس ، آتیش بازی ، کافی شاپ ، نور پردازی ، فیلم برداری و عکاسی ، معرفی آتلیه ها ی تخصصی ، سفره خانه سنتی ، آماده سازی انواع کیک و شیرینی و …

البته از دید مهمان ها مهم ترین خدمات تشریفات مجالس همان کیفیت غذا ها و پذیرایی است .

پذیرایی از مهمان ها :

از اصلی ترین خدمات به شمار می رود که اهمیت خاصی دارد و شب ازدواج زوج ها را برای مهمان ها خاطره انگیز و لذت بخش می کند .

کترینگ عروسی می تواند بر زیبایی و مجلل تر شدن جشن عروسی بسیار تاثیر می گذارد. طبخ انواع غذاهای ایرانی و فرنگی ، انواع نوشیدنی های سرد و گرم ، دسرها و…

مکان برپایی جشن عروسی :

در این زمینه نیز به زوجین پیشنهادهایی داده می شود . شرکت های تشریفات مجالس به زوجین بهترین و باکیفیت ترین مکان های برگزاری عروسی را معرفی می نمایند . مکان هایی مانند باغ ، ویلا ، تالار، سالن های عروسی . این مکان ها را عروس و داماد با توجه به مقدار بودجه ای که در نظر گرفته اند انتخاب می کنند .

ویژگی تشریفات مجالس
ویژگی تشریفات مجالس

دلیل استفاده از خدمات تشریفات مجالس :

1-برنامه ریزی دقیق تر

2-انتخاب آزادانه تزیینات و طراحی های مراسم

3-استفاده از تجربه و تخصص مشاورهای شرکت

ویژگی های یک تشریفات مجالس خوب :

1-ظاهر و طرز برخورد کارکنان تشریفات :

شاید بتوان گفت مهم ترین نکته ای که بسیار هم مورد توجه مشتریان قرار می گیرد طرز برخورد و همینطور شکل ظاهری و نوع پوشش ان هاست .

هرچه مهمانداران شیک تر و با لباس متحدالشکل ظاهر شوند بیشتر مورد پسند قرار می گیرند و بر اعتبار شرکت نیز می افزایند .

2-نحوه پذیرایی از مهمان ها :

در طول مراسم عروسی نوع پذیرایی و همینطور تعداد دفعاتی که از مهمان ها پذیرایی می گردد نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است . بهتر است تعداد دفعات پذیرایی نه کم باشد و نه زیاد . علاوه بر این باید به کیفیت غذاها و گرم و تازه ماندن آن و همینطور تمیز بودن ظروف توجه نمود .

دلایل انتخاب تشریفات مجالس
دلایل انتخاب تشریفات مجالس

3-تزیین کلی مکان برگزاری عروسی :

اصلی ترین فاکتور در انتخاب شرکت های تشریفات عروسی دیزاین تالار یا باغ عروسی است که می تواند آن را از یک مکان ساده به یک مکان رویایی و خاص تبدیل می نماید.