دسته گل عروس
۰۸
اردیبهشت

دسته گل عروس

دسته گل عروس

دسته گل عروس : همانطور که می دانید گل ها در زیبا و خاص کردن جشن های عروسی نقش به سزایی دارد . دسته گل عروس یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین چیزها در نمایش استایل عروس می باشد در نتیجه انتخاب یک دسته گل در خور و متناسب با سایر جزئیات عروس از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

معمولا نکاتی که در هنگام انتخاب دسته گل باید به ان ها توجه نمایید عبارتند از  :

فصل برگزاری عروسی ، هزینه ی در نظر گرفته شده برای آن ، انتخاب رنگ ها و توجه به معنی و مفهوم گل ها و ….

گل ها در هر فصلی متفاوت هستند و می توانند جشن عروسی شما را باشکوه تر کنند . جالب است بدانید گل ها هم به راحتی می توانند حرف بزنند و حس و حال خود را به شما منتقل کنند و پیامی را به شما برسانند. هر گل پیام خاصی را می تواند به بینندگان بدهد .علاوه بر این که بو و عطر خوشی را نیز ایجاد می کند .

تزیین دسته گل عروس
تزیین دسته گل عروس

دسته گل عروس و معنای گل ها :

معنی و مفهوم گل ها یا در واقع همان زبان گل ها از دوره ملکه ویکتوریا یعنی تقریبا در اوایل قرن بیستم میلادی مطرح شد . در همان زمان ها بود که عاشق ها ، همسران و یا دوستان صمیمی از طریق همین رد و بدل کردن گل ها پیام های خود را منتقل می کردند.

جالب است بدانید;هنوز هم در جامعه انگلستان;به خصوص در بین خانواده های;سلطنتی از این شیوه;و سنت استفاده می شود. به عنوان مثال;کیت میدلتون عروس ملکه انگلیس برای دسته گل عروسی خود از ترکیب گل های زنبق بهاری و میخک استفاده کرده بود. دلیل انتخاب این دو گل نیز معنایی است که انتقال می دهند. زنبق به معنای بازگشت به شادی و خوشبختی و میخک به معنای شجاعت و دلاوری است. این دو گل به این صفات در خانواده شاهزاده انگلستان اشاره می نمود.

نکات مهم در رابطه با انتخاب دسته گل :

دسته گل عروس شاید جزء جزییات قرار گرفته باشد اما توجه به آن به دلیل این که بر روی استایل عروس تاثیر می گذارد اهمیت دارد.مدلی که برای دسته گل انتخاب می گردد باید با لباس عروس و همینطور تمی که برای جشنتان در نظر گرفته اید هماهنگ و همخوانی داشته باشد.

زیرا درواقع دسته گل عروس می تواند به نوعی شخصیت عروس را به نمایش بگذارد بنابراین لازم است برای انتخاب آن کمی وسواس به خرج دهید . یادتان نرود که ان دسته گل مهم ترین روز زندگیتان است و باید از گل های دیگر متفاوت تر و خاص تر باشد.

1-انتخاب گل ها متناسب با فصل :

برای انتخاب گل های دسته گل عروسیتان سعی کنید آن هایی را انتخاب نمایید که قرار است در فصل رویششان جشنتان را بر پا کنید.گل های همان فصل تازگی و طراوت خاصی دارند و زیبایی دسته گلتان را چشمگیر تر می کنند . اگر در مناطقی زندگی می کنید که دشت و صحرا در نزدیکتان قرار گرفته و به ان دسترسی دارید حتی می توانید با چیدن گل های دشت به انتخاب و سلیقه خودتان دسته گل عروسی را مهیا کنید.

2-اعلام رنگ و گل های مورد علاقه خود به گلفروشی :

حتما وقتی به گل فروشی می روید و می خواهید دسته گل زیبای خود را سفارش دهید با گل فروش رنگ و نوع گل مورد علاقه خود را در میان بگذارید تا او بتواند دسته گلتان را بر اساس سلیقه شما تنظیم نماید .

گل آرایی
گل آرایی

3-هماهنگی دسته گل با تم عروسی :

اگر برای جشن عروسی خود تم خاصی را در نظر گرفته اید هنگام مراجعه به گل فروشی آن را بیان کنید تا گل ها با تم انتخابی شما هماهنگ باشد . به این روش زیبایی و شکوه دسته گل بیشتر به چشم می اید و توجهات را به خود جلب می کند .

4-هماهنگی دسته گل با لباس و ملزومات عروس :

مهم ترین نکته در انتخاب دسته گل شاید همین موضوع باشد که گل های انتخابی برای دسته گل ویژه عروس باید با لباس عروس و سایر لوازم او همخوانی و هارمونی داشته باشد تا بر جذابیت ان بیفزاید . هم چنین اندازه دسته گل نباید به گونه ای باشد که جزئیات و تزیینات لباس عروس را مخفی کند . علاوه بر این برای انتخاب بهترین دسته گل باید قد عروس نیز در نظر گرفته شود یعنی اگر عروس قد بلند  می باشد بهتر است از گل های آبشاری و اگر قامت عروس کوتاه می باشد از گل ها کوچک و پر استفاده گردد.

5-توجه به معنای گل ها در هنگام انتخاب دسته گل

معنی و مفهوم رنگ گل ها :

1-رز قرمز :

معنی رز قرمز را تقریبا تمامی مردم دنیا می دانند و آن هم حس دوست داشتن و عشق است .اگر دسته گل عروس رز قرمز انتخاب شود به تعداد 12 عدد تزیین می گردد. 12 عدد رز قرمز به معنای این جمله است : ( مال من باش ) ، ( عاشقت هستم )

2-رز زرد :

با این که اکثر مردم دنیا فکر می کنند رز زرد نماد تنفر و عدم علاقه است اما باید بگوییم که این اعتقادی اشتباه است و رز زرد نماد دوستی ، محافظت و مراقبت می باشد و حس شادی آور و دلگرم کننده ای را منتقل می نماید .

3-رز سفید :

همانطور که از رنگ رز سفید پیداست این گل نمادی از عشقی آسمانی است و سرشار از پاکی و خلوص. این گل نشانه ی معصومیت و احساسات عمیق خالصانه است.

4-گل زنبق :

این گل پیام خوشبختی ، شادی و شانس را می رساند .

معنی رنگ گل ها
معنی رنگ گل ها

5-گل صد تومانی :

این گل نماد محجوبیت و حیاست .

6-گل مریم :

گل مریم پاکی ، صداقت و نجابت معشوق را می رساند.

7-گل داوودی :

نشان دهنده تحسین ، شادی و هیجان و همینطور زندگی ای بادوام می باشد.

8-گل میخک :

گل میخک نماد زیبایی جاودان ، شادی ، حس قدردانی و عشقی عمیق و پاک است .

9-گل لاله :

گل لاله به معنای در فکر و خیال یار بودن ، فداکاری و عشق است .

10-گل نرگس :

این گل عشقی پر شور و هیجان ، احترام و آرامش را نشان می دهد .