دلایل اشتباه برای ازدواج کردن
۲۴
شهریور

دلایل اشتباه برای ازدواج کردن

دلایل اشتباه برای ازدواج کردن

دلایل اشتباه برای ازدواج کردن : همه افراد نهایتا دوست دارند که ازدواج کنند و در کنار همسرشان به آرامش حقیقی برسند اما قبل از هر چیز باید این نکته روشن شود که ازدواج به چه دلیلی انجام می شود.هر جوان دم بخت باید با خودش فکر کند که برای چه قصد ازدواج کردن دارد؟

هرکس به شما می گوید ازدواج کردن دلیل نمی خواهد سخت در اشتباه است. زیرا برخی از افراد هم هستند که به دلایل غیر منطقی تن به ازدواج می دهند  بعدها دچار مشکل و شکست می شوند.برگزاری مراسم عروسی

دلایل اشتباه برای ازدواج کردن :

حواستان را جمع کنید . اگر هر کدام از دلایل زیر علت ازدواج کردن شماست پس دست نگه دارید و در تصمیمتان تجدید نظر فرمایید:

دلایل اشتباه برای ازدواج کردن
دلایل اشتباه برای ازدواج کردن

1-لجاجت با خانواده و والدین :

برخی افراد متاسفانه تنها دلیل ازدواجشان لجبازی و به نوعی نشان دادن مخالفت خود به والدین و اعضای خانواده شان است. در این شرایط فرد به دنبال پیدا کردن شریک زندگی مناسب نیست فقط تنها هدفش شورش علیه والدین می باشد. اما دقت کنید تنها کسی که در این تصمیم سرشکسته می گردد و در ئهایت پشیمان می شود خد شمایید. بر فرض که لجاجت و انتقام خود را به خانواده و والدین نشان دادید پس از آن یک عمر باید با تصمیم اشتباهتان سر کنید و پی همه چیز را به تنتان بمالید.

در این مورد شما به خاطر لجبازی کودکانه دو چیز مهم و باارزش را از دست میدهید. اولی حمایت انواده خو و دوم شریک زندگی و پشتوانه ای که می توانستید عاقلانه انتخاب نمایید تا در زندگی مشترک به راحتی به او تکیه نمایید.

2-مستقل شدن :

همه می دانیم که برای ازدواج و تشکیل خانواده جوانان ابتدا باید استقلال پیدا کنند و به اصطلاح روی پا خودشان بایستند و سپس تشکیل خانواده دهند. اما برخی از افراد با ازدواج کردن به دنبال دستیابی به این استقلال هستند . نادرست ترین کار همین است که بهای سنگینی هم دارد.

3-بهبود رابطه شکست خورده قبلی :

این مورد هم زیاد اتفاق افتاده است که فرد به منظور فراموش کردن رابطه و شخص قبلی و التیام یافتن آن تن به ازدواج با فرد دیگری را می دهند. اگر جزو این دسته افراد هستید بهتر است بدانید با این کار هیچ چیز درست نمی شود و فقط این بلا را بر سر یک نفر دیگر همانند خودتان می آورید. شما برای فراموش کردن و عوض شدن حال دلتان نیازمند شروع یک رابطه جدید هستید تا کم کم بتوانید آرام گیرید نه این که با یک آدم جدید ناگهان ازدوا کنید و رابطه رسمی برقرار نمایید.

به خاطر این دلایل ازدواج نکنید
به خاطر این دلایل ازدواج نکنید

4-فشار خانواده :

حتما تا به حال از دست حرف ها و کنایه های خانواده و اطرافیان در مورد ازدواجتان خسته شده اید. به عنوان مثال داری تو خونه میترشی ازدواج کن ، سنت داره میره بالا کی میخوای زن بگیری و حرف هایی از این قبیل … این گونه حرف ها و حتی تهمت زدن ها و حرف هایی که پشت سر فرد گفته می شود گاهی انقدر به او فشار وارد می کند که دیگر برایش مهم نیست با چه شخصی وارد یک خانه شود و خانواده خود را تشکیل دهد فقط به دنبال این است که ازدواج کند و از این فشارها خلاص شد.

5-ازدواج های اجباری :

این مورد که امروزه کمتر دیده میشود اما هنوز هم در برخی از مناطق وجود دارد. اغلب پدر و مادرها به دلایلی که برای خودشان منطقی است فرد خاصی را برای فرزندشان انتخاب می کنند و او را مجبور به ازدواج می کنند. زوج های اجباری معمولا فقط یکدیگر را تحمل می کنند و در کنار هم شاد نیستند.

6-رفع نیازهای جنسی :

اگر فردی تنها به دلیل رفع و برآورده شدن نیازهای جنسی ازدواج کند قطعا شکست می خورد و یک کار بسیار غیر عاقلانه انجام داده است.

7-دلایل اقتصادی :

برخی از افراد هستند;که فقط پول طرف مقابل;را ملاک ازدواجشان قرار می دهند;تا بعد از ازدواج با;حمایت های خانواده همسرشان;بتوانند راحتتر زندگی کنند و به یک رفاه مناسبی;دست یابد. حال اگر این;حمایت صورت نگیرد یا اصلا;خانواده طرف مقابل برشکست;شود فرد کاملا انگیزه زندگی;با همسرش را از دست می;دهد زیرا تنها دلیلش برای ازدواج;با او پول بوده و بس.

دلایل ازدواج های ناموفق
دلایل ازدواج های ناموفق

8-احساس ترحم و یا گناه :

اگر دلیلتان برای ازدواج با شخصی;دلسوزی باشد رابطه شما مانند;رابطه سایر زن و شوهرها نمی تواند عادلانه و برابر باشد. این کار بعدها به شما احساس پشیمانی و قربانی شدن می دهد.