دوران نامزدی
۱۸
خرداد

دوران نامزدی

دوران نامزدی

دوران نامزدی : همانطور که;می دانید دوران نامزدی دوره ی;فرصت عاشقی ها ، شناخت;و خوشی های مشترک;است . در واقع نامزدی;سرآغاز همدلی و هیجانات;و یکی شدن به شمار;می رود که با خود خاطرات;و لحظه های شیرینی;را به وجود می آورد;و دیگر تکرار نمی;گردد . پس باید با انجام کارهای خاص;این دوران را هر چه بیشتر;زیبا و در عین حال مفید فایده گذراند.

دوران نامزدی :

به عبارت دیگر دوران نامزدی را می توان شمارش معکوس تا مراسم عروسی و شروع زندگی مشترک دانست. درواقع بعد از جلسه خاستگاری و معارفه دو خانواده و پس از تفاهم و توافق های ابتدایی بین خانواده عروس و خانواده داماد دختر و پسر با هم نامزد می شوند و زمانی را برای شناخت و درک بیشتر یکدیگر قرار می دهند.

دوران نامزدی
دوران نامزدی

1-در مورد مشکلاتتان بحث  و گفتگو کنید :

واضح است که بعد از نامزدی و گذشت زمان دختر و پسر بیشتر با یکدیگر آشنا می شوند و نسبت به هم شناخت پیدا می کنند ، حتی تفاوت های یکدیگر را نیز متوجه خواهند شد. در دوران نامزدی خوشبختانه فرصت دارید که مشکلاتتان را حل و فصل نمایید و بهتر بگوییم تکلیفتان را مشخص کنید. زیرا در صورت وجود مشکلات اساسی و مهم جدایی در دوران نامزدی خیلی عاقلانه تر و بهتر از جدایی در دوران عروسی است.

زیرا شما هیچگاه نمی توانید رفتار طرف مقابلتان را تغییر دهید مگر این که خودش بخواهد تغییر کند.

اما با امید به این که ازدواج کنید و رفتار همسرتان را تغییر دهید وارد یک زندگی نشوید ، کاری بسیار خطرناک و اشتباه است. یادتان باشد قرار نیست بعد از ازدواج اتفاق خاصی بیفتد و معجزه ای رخ دهد. پس بهتر است در همین دوران نامزدی و بعد از سپری کردن مراحل مشاوره ای تکلیف رابطه تان را به روشنی مشخص نمایید.

2-برای نامزدی مدت تعیین کنید :

بهتر است زمان دوران نامزدی کاملا مشخص باشد و تاریخش را بر اساس توافق انتخاب نمایید. تاریخ این مدت معمولا تحت تاثیر  رسم و رسمات خانواده ها ، عرف جامعه ،شرایط اقتصادی ، فرهنگ های دو طرف و … مشخص می شود و به این عوامل بستگی دارد.

بهتر است در این مدت زمان نیز ماه و تاریخ دقیق عروسی را نیز تخمین بزنید زیرا برنامه ریزی ها و تدارکات شما کاملا به ان وابسته است.

مهم ترین مزیت این کار خارج شدن شما از سردرگمی و به نوعی بلاتکلیفی می باشد.

نکات دوران نامزدی
نکات دوران نامزدی

3-با یکدیگر باشید :

اجازه ندهید برنامه ریزی ها و تدارکات مراسمتان بین شما فاصله بیندازد. در طول دروان نامزدی باید دیدارهای زیادی با یکدیگر داشته باشید و در مورد تمامی مسائل و احتمالاتی که ممکن است در زندگی مشترکتان پیش آید گفتگو کنید و نظر یکدیگر را جویا شوید. هم چنین از هدف ها ، برنامه ها و توانایی های یکدیگر نیز مطلع شوید ، به همدیگر محبت کنید و بخشنده و مهربان باشید.

4-هدف داشته باشید :

برخی از دخترها و پسرها بدون برنامه و هدف خاصی دوران نامزدی را پشت سر می گذارند در صورتی که این دوران می تواند کمک زیادی در عروسی و حتی بعد از ان و شروع زندگی مشترکتان کند. به عنوان مثال در این مدت می توانید در هزینه هایتان صرفه جویی کنید و با برنامه ریزی پول خرج کنید. از این طریق برای مراسم عروسی و حتی بعد از ان می توانید پس اندازی داشته باشید که کمک حالتان باشد.

5-تحکیم رابطه با خانواده ها :

متاسفانه برخی از دختر ها و پسرها در دوران نامزدی به کلی خانواده هایشان را از یاد می برند و گرم عشق و محبت به طرف مقابلشان می شوند. در حالی که در دروان نامزدی که در واقه به نوعی ابتدای جدا شدن مسیر زندگی شما از پدرو مادرتان است باید بیشتر هوای انان را داشته باشید و به ان ها مهر بورید. تعادل را بین خانواده و همسر آینده تان بر قرار کنید.

راهنمای دوران نامزدی
راهنمای دوران نامزدی

6-به خودتان برسید :

همیشه سعی کنید در وهله اول به خودتان رسیدگی و از خودتان تا بعد از برگزاری مراسم عروسی مراقبت نمایید. به عنوان مثال از ان جا که شکل ظاهری و لباس عروس برای دخترخانم ها خیلی مهم است قبل از عروسی شروع به ورزش و گرفتن رژیم برای رسیدن به اندام دلخواهشان می کنند . البته دقت کنید از گرفتن رژیم های سخت وسنگین پرهیز نمایید و با برنامه غذایی سالم در کنار ورزش های مفرح و اصولی به چیزی که می خواهید دست یابید.