آینه و شمعدان
۰۴
خرداد

راهنمای خرید آینه و شمعدان

راهنمای خرید آینه و شمعدان

راهنمای خرید آینه و شمعدان : همانطور که می دانید;آینه و شمعدان به همراه قرآن روبروی آن ها;پای ثابت سفره های عقد و;هم چنین جزوی از اقلام مهریه ی خانم ها به شمار;می آید . درواقع به جرات می توان;گفت زیبایی سفره ی عقد به;همین آینه و شمعدان است;که به راحتی سفره ی عقد شما را خیره کننده و مخصوص;می کند . حضور آینه و شمعدان پای;سفره عقد به نوعی یک رسم;قدیمی محسوب می گردد . در گذشته عقیده;و باور بدین گونه بود که داماد; باید برای اولین بار ورود عروس خانم را درون آینه;ببیند و نخستین بار چهره ی او را از آینه مشاهده نماید. عروسی

راهنمای خرید آینه و شمعدان :

از ان جا که آینه و شمعدان جزو ان اقلامی است که فقط یکبار برای عروس خانم خریداری می شود بهتر است در انتخاب آن دقت کنید تا در عین زیبایی ماندگاری بالایی برای شما داشته باشد. آینه و شمعدان در سفره ی عقد خاطره ی روز بله گفتن و رسمی شدن پیوندتان را یادآوری می کند پس باارزش و مهم است. از این رو در هنگام خرید بهتر است به نکات زیر دقت کنید .

راهنمای خرید آینه و شمعدان
راهنمای خرید آینه و شمعدان

1-توجه به قیمت :

نخستین گزینه ای که عروس و داماد ها باید در نظر بگیرند توان مالی و بودجه ای است که برای خرید آینه و شمعدان می خواهند بپردازند.  با هر بودجه ای که دارید می توانید آینه و شمعدان زیبایی برای خود تهیه نمایید. بستگی به سلیقه شما دارد . از انواع مختلفی که در بازار وجود دارد می توانید انتخاب کنید. امروزه جنس نقره ای آینه و شمعدان طرفداران بیشتری دارد. اما از سایر مدل ها گران تر می باشد .

2-توجه به اندازه :

مدل های کنسولی برای خانه هایی که به قدر کافی جا دارند و به اصطلاح متراژ بالا هستند مناسب تر می باشد .  این مدل ها هم به عنوان یک دکور زیبا به شمار می روند و هم می توانید از آینه قدی آن براحتی استفاده کنید.  اگر هم جای کافی در منزلتان ندارید مدل های کوچکتر را انتخاب نمایید.  و اصلا به سراغ مدل های کنسولی نروید.

آینه کنسول
آینه کنسول

3-توجه به مدل :

مدل های چوبی و شیشه ای در عین حال که زیبا هستند قیمت کمتری هم دارند . می توانید به جای خرید جنس نقره و استیل این مدل ها را انتخاب کنید. هم چنین می توانید به جای خرید شمعدان لاله های زیبا تهیه کنید و از ان برای تزیین میز ناهارخوری نیز استفاده نمایید.

4-آماده بخرید :

سعی کنید آینه و شمعدان را به صورت آماده خریداری کنید و سفارش ندهید. از آن جا که برای سفارش نصف بیشتر مبلغ را می پردازید اگر آینه شمعدان مطابق با میل و خواسته ی شما نباشد هزینه ی شما به هدر می رود .

عقد در محضر
عقد در محضر

5-توجه به مدل های شمعدان :

شمعدان ها نیز طرح های مختلفی دارند. بعضی از آن ها برقی و بعضی دیگر توسط لامپ های کوچکی روشن می شوند. پیشنهاد می کنیم شمعدان های برقی نخرید زیرا مصنوعی است و همانطور که اسمش پیداست باید جای شمع باشد نه لامپ ! زیبایی نور شمع بسیار متفاوت و زیباتر است.  خوب است بدانید هر کدام از شمعدان ها را به نیت عروس و داماد تهیه می کنند . به همین دلیل خوب است شعله های ان نیز زوج باشد.

شمعدان هایی که سال هاست بین ایرانیان پرطرفدار است به شکل و طرح گل لاله هستند و از جنس کریستال های بسیار زیبا و درخشنده می باشد. به طور کلی لاله ها از شمعدان ها باشکوه تر و مجلل تر و شکیل تر هستند.

نکات دیگر :

حواستان باشد به خاطر این که معمولا خنچه هایی که بر سر سفره های عقد قرار می گیرند سایز بزرگی دارند آینه و شمعدان های کوچک انتخاب نکنید زیرا اصلا به چشم نمی آیند و جلوه نمی کنند. آینه و شمعدان ها از گذشته تا کنون سرسفره ی عقد عروس و داماد را همراهی می کرده اند و زوجین هنگان خواندن خطبه عقد در آینه چهره ی خود را می دیده اند . این کار به گفته ی قدیمی ها خوش یمن و میمون بوده است .