راهکارهای مقابله با استرس روز عروسی
۱۲
خرداد

راهکارهای مقابله با استرس روز عروسی

راهکارهای مقابله با استرس روز عروسی

راهکارهای مقابله با استرس روز عروسی : همانطور;که می دانید و شاید تا کنون;برایتان پیش آمده باشد;مراسم جشن عروسی با;تمام شور و شوق و لذتی که دارد ممکن است;برای عروس و داماد همراه با;استرس و نگرانی نیز باشد که;این امری کاملا طبیعی;به شمار می رود . زیرا همه ی;زوج های جوان دوست دارند دلشان می خواهند;که در بزرگترین و بهترین روز زندگیشان;بی عیب و نقص باشند و همه ی برنامه ریزی;هایشان کامل و کنترل شده پیش برود .

به هر حال عروس و داماد ها باید تلاش کنند که احساسات خوبشان جایگزین احساس استرس و دلهره شود.

راهکارهای مقابله با استرس روز عروسی :

از آن جا که عروس و داماد ها انتظار دارند در روز عروسیشان همه چیز منظم و مرتب باشد ناخوادآگاه دچار استرس می شوند ، در این مقاله راهکارهایی برای مقابله با استرس روز عروسی بیان شده است :

این تکنیک ها تا حد زیادی می تواند بر استرس و دلهره شما غلبه کند ، پیشنهاد می کنیم از این تکنینک ها برای حفظ شادابی و روحیه ی خود استفاده نمایید :

1-ماساژ درمانی :

از موثرترین روش ها برای برطرف کردن خستگی و آرام کردن اعصاب روش ماساژ درمانی است. شاید تا کنون شنیده باشید که جدیدترین متد در آن ماساز تایلندی نامیده می شود که در ان برای آرام کردن و شل کردن عضلات و رفع تنش و خستگی از آن ها از گیاهان گرم و سم زدا استفاده می کنند. از آن جا که در این روش فوق العاده سموم از بدن خارج می شوند پس نوشیدن آب را در آن روز افزایش دهید تا به بدن در خارج شدن سموم کمک نمایید.

راهکارهای مقابله با استرس روز عروسی
راهکارهای مقابله با استرس روز عروسی

2-مصرف مداوم آب :

اکثر جوان ها برای آرامش و رفع خستگی به دنبال نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه ، چای ، نوشیدنی های انرژی زا و …. می روند. باید بدانید که وقتی خسته هستید این نوشیدنی ها نمی تواند شما را روبراه کند و حتی رطوبت بدن شما را نیز کاهش می دهد. در نتیجه دمای بدنتان بالا می رود .

در عوض مصرف مداوم آب رطوبت بدنتان را حفظ و درد و خستگی را کاهش می دهد. با نوشیدن آب پوست بدن شفاف تر و درخشان تر خواهد شد. سعی کنید در لبوان آبتان از برش های لیمو یا پرتقال نیز استفاده نمایید.

3-کتاب خواندن :

کتاب خواندن برای مدتی شما را از این دنیا و مسائل و مشکلاتش جدا می کند و ذهنتان را از همه چیز خالی می نماید. کتاب خواندن را فراموش نکنید.

4-ورزش یوگا :

در تمرینات یوگا تکنیک های آرامش بخشی به همراه تمرینات تنفسی به شما آموزش داده می شود تا در مراسم عروسیتان سرحال و شاداب باشید. پیشنهاد می کنیم تا حد امکان چند ماه قبل کلاس یوگا بروید اگر هم زمان کافی ندارید بهتر است از سی دی های آموزشی آن استفاده نمایید.

کاهش استرس روز عروسی
کاهش استرس روز عروسی

 

5-یادداشت خاطرات :

نوشتن ذهن را آزاد و روح را آرام می کند. دفترچه ی زیبایی برای ثبت خاطراتتان انتخاب کنید و خاطرات و رویاها و همینطور ایده های خود را در آن یادداشت نمایید. خاطرات این برهه از زمان در آینده برای شما بسیار شیرین و ارزشمند خواهد بود.

6-خواب کافی :

خواب ناکافی و در زمان های نامناسب کاملا استرس زا ، خسته کننده و همینطور عصبی کننده می باشد . عروس و داماد ها یجون باید به خواب قبل از نیمه شب دقت کنند و به موقع به رختخواب بروند تا سر حال و شاداب باشند.

راه های کاهش استرس روز عروسی
راه های کاهش استرس روز عروسی

7-خلوت های دو نفره :

بهتر است قبل از برگزاری مراسم جشن ازدواجتان مدتی را باهم بگذرانید و با یکدیگر خلوت کنید. این روش نیز از ضروری ترین راهکارها برای کاهش استرس است. با هم در مورد روز مراسم صحبت نمایید و بهم دیگر آرامش دهید.

8- تقسیم کار :

از آن جا که خودتان زمان کافی برای انجام تمام برنامه ریزی ها و تدارکات مراسم عروسی را ندارید سعی کنید از خانواده ی خود نیز کمک بگیرید و یک سری از کارهایتان را به افراد با مسئولیت بسپارید .این گونه کارها تقسیم بندی شما و به موقع و کامل انجام می گردد. استرس و فشار های بیخود نیز از روی دوشتان برداشته می شود.

9-حمام آب گرم:

آب گرم برای ماهیچه ها و رفع خستگی و کسالت بدن می تواند بسیار موثر باشد و به شما آرامش دهد. مدتی را در وان پر از آب و نمک مخصوص بگذرانید . این کار هم پوستتان را لطیف و تمیز نگه می دارد و هم حالتان را جا می آورد.