رقص عروس و داماد
۲۶
خرداد

رقص عروس و داماد

رقص عروس و داماد

رقص عروس و داماد : یکی از قسمت های مهیج ، عاشقانه و زیبای مراسم عروسی لحظه ی رقصیدن دو نفره عروس و داماد با یکدیگر است که به راحتی می تواند فضای جشن را شادتر و با احساس تر نماید. این قسمت به خصوص برای میهمانان سراسر لذت و شوق است.

معمولا امروزه اکثر عروس و دامادها برای این بخش برنامه ریزی می کنند و اهنگ خاص و مورد علاقه خود را ضبط می نمایند. اجرای یک رقص دو نفره ی زیبا از سوی عروس و داماد ینازمند برنامه ریزی ، هماهنگی و تمرین می باشد که زوج های جوان از چندین روز قبل از برگزاری مراسم عروسی به سراغ ان می روند و تمرینات خود را آغاز می کنند تا یک رقص بی عیب و نقص و زیبا را اجرا نمایند.

یکی از نکاتی که در این رابطه باید به ان دقت کرد در وهله ی اول انتخاب یک گروه موسیقی و دی جی مناسب برای جشن عروسی می باشد که بتواند موزیک های شاد و مد نظر شما را به زیبایی هر چه تمام تر و همینطور پر هیجان اجرا کنند .

رقص عروس و داماد
رقص عروس و داماد

رقص عروس و داماد :

همه ی عروس و دامادها;از چند روز قبل از برگزاری;مراسم عروسی در جستجوی;جدیدترین آهنگ ها و ترانه ها;هستند تا توسط گروه;موسیقی اجرا و پخش گردد . انتخاب اهنگ های;زیبا و شاد اهمیت خاصی;دارد تا میهمانان را;سر ذوق بیاورد و از مراسمتان;نهایت لذت را ببرند;بنابراین در انتخاب و گزینش اهنگ ها;دقت کنید.

فراموش نکنید که در این بین چندین اهنگ خاص و عاشقانه را برای رقص دو نفره با همسرتان کنار بگذارید و از دی جی بخواهید تا هنگام رقص شما آن ها را پخش کنند . بدین صورت اهنگ شما تکراری نخواهد شد و فقط در زمان رقصیدن شما اجرا می شود و همه با شنیدن این موزیک همزمان با رقص شما غافلگیر می شوند و لذت می برند. از طرف دیگر چون این جشن مخصوص عروس و داماد برپا شده پس بهتر است که اهنگ رقص آن ها نیز خاص و متفاوت و غیر تکراری باشد.

انواع رقص عروس و داماد :

1-رقص تانگو :

رقص تانگو از پر طرفدارترین رقص های دونفره ی عروس و داماد می باشد که این روزها اکثر زوج های جوان این مدل رقص را انتخاب می کنند.

انواع رقص عروس و داماد
انواع رقص عروس و داماد

2-رقص باله :

این رقص در عین زیبایی پیچیدگی های خاص خود را دارد و کمی مشکل به نظر می رسد از این رو نیازمند تمرین های پی در پی است . از ان جایی که این رقص از جمله رقص های حساس می باشد در نتیجه لباس عروس باید راحت و تقریبا ساده باشد تا به راحتی بتوان در حین رقص حرکت کرد . به همین دلیل از انتخاب لباس های مدل ماهی یا لباس عروس های دنباله دار خودداری نمایید .

اجرای رقص عروس و داماد
اجرای رقص عروس و داماد

3-رقص هیپ هاپ :

این رقص که در اصل یک رقص غربی است حرکات ان تند و سریع می باشد بنابراین باید کاملا در حین رقص حواستان جمع باشد و دقت نمایید .این رقص نیز مستلزم تمرین و تکرار زیاد می باشد تا حرکات منظم و به خوبی اجرا شود.

4-رقص آذری :

این رقص همانطور که همه ی شما می دانید رقص اصیل و پر معنی کشور ایران است . حرکات همزمان و منظم و هماهنگ دست ها و پاها بر زیبایی این رقص می افزاید. البته بیشتر آذری زبانان بر این رقص مسلط هستند.

رقص آذری
رقص آذری

نکات مربوط به رقص دو نفره ی عروس و داماد :

1-برای اجرای رقص دو نفره عروس و داماد حتما بر روی سکو یا مکان مخصوص رقص عروس و داماد بروید .

2-در هنگام رقص بهتر است از جلوه های ویژه مانند نورافشانی ، بخار ، حباب و …. استفاده شود.

3-برای رقص های دو نفره بیشتر سعی کنید از آهنگ های لایت و عاشقانه به همراه نور تک رنگ به همراه شمع های روشن و فانوس یا فشفشه استفاده نمایید.

4-می توانید مکان مخصوص رقص را از گلبرگ های زیبا هماهنگ با تم عروسیتان پر کنید. حرکت گلبرگ ها زیر پاهایتان جلوه زیبا و رمانتیکی را ایجاد می کند .

5-تزیین جایگاه برگزاری رقص عروس و داماد می تواند تاثیر مطلوبی بر روی حال و هوای میهمانان به خصوص فضای رمانتیک عروس و داماد بگذارد. استفاده ا زبرگ های رنگی ، گل های زیبا ، شمع ها ، نورافشانی ، حباب های رقصان ، سبد گل ، فشفشه های روشن و …. محیط را آماده یک اجرای عاشقانه و به یادماندنی می کند.