رژیم درمانی
۲۰
خرداد

رژیم های مناسب عروس خانم ها

رژیم های مناسب عروس خانم ها

رژیم های مناسب عروس خانم ها : همانطور;که می دانید تمامی عروس خانم ها;دوست دارند که در روز عروسیشان;بهترین اندام و ترکیب را داشته باشند و زیباتر از همیشه;به نظر برسند. از این رو همه ی;تلاش خود را می کنند تا;به این هدفشان برسند. عروس خانم;ها باید بدانند چون;در روز عروسی همه ی;چشم ها به آنان دوخته;و خیره;شده است باید برای;این روز خود را آماده کنند;تا اگر مشکلی در تناسب;اندامشان دارند برطرف شود.

رژیم های مناسب عروس خانم ها :

در این مقاله به چند;روش رژیم درمانی;و نکات تغذیه ای برای عروس;خانم ها و هم چنین آقا;دامادها پرداخته شده است;که بر اساس تجربه از;موفق ترین روش ها به شمار می آیند;که حتی خانواده های;سلطنتی و افراد معروف هالیوود;نیز از آنان پیروی کرده اند .

رژیم های مناسب برای عروس خانم ها
رژیم های مناسب برای عروس خانم ها

1-رژیم دوکان :

این رژیم درواقع بدین صورت است که در برنامه ی ان هر اندازه که تمایل داشتید می توانید غذاهای پروتئین دار نوش جان کنید.  افرادی که از این رژیم تبعیت می کردند عبارتند از: جنیفر لوپز، کیت میدلتون و مادرش ، ژیزل بوندشن

با این رژیم می توانید در 5 روز 3 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید . اولین بار این رژیم درمانی توسط دکتر پیر دوکان متخصص تغذیه اهل کشور فرانسه معرفی گشت. با اعمال این رژیم درواقع بدن مجبور می شود برای تولید انرژی از ذخایر چربی خود استفاده کند. رژیم دوکان بدن را در حالت کتوز قرار می دهد که دارای 4 مرحله می باشد:

مرحله اول : مرحله حمله :

از اولین روز تا پایان روز دهم هر چقدر دوست دارید غذاهای غنی از پروتئین بخورید.مانند ماهی ، تخم مرغ ،گوشت و لبنیات بدون چربی

مرحله دوم : مرحله کروز :

در این مرحله خوردن سبزیجات غیر نشاسته ای را شروع می کنید.یک روز در میان . یعنی چند روز غذاهای پروتئین دار خالص و چند روز ترکیب سبزیجات و پروتئین تا این که به وزن ایده آلتان برسید.

مرحله سوم: مرحله تثبیت موقت :

وقتی به وزن ایده آلتان رسیدید کم کم میوه وغذاهای کربوهیدرات دار و چربی دار را وارد برنامه خود می کنید . مثل : ماکارانی ، برنج ، پنیر ، نان

مرحله چهارم : مرحله تثبیت دائمی :

در این مرحله دیگر می توانید به طور عادی مجددا از تمامی گروه های تغذیه ای میل بفرمایید.اما یادتان نرود که همیشه باید یک روز را در هفته فقط غذاهای پروتئین دار خالص بخورید.

2-رژیم زون :

در این برنامه فرد کالری کاهش می دهد و از آن سو به نسبت های مساوی کربوهیدرات ، پروتئین و چربی مصرف می نماید.

کسانی که از این رژیم استفده کردند عبارتند از: جنیفر انیستون ، مدونا ، ساندرا بولاک ،دمی مور ، سارا جسیکا پارکر .

به گفته ی طرفدارن این رژیم میزان کم شدن وزن در دو هفته ی اول بخ انازه ی2 کیلو گرم خواهد بود.

این طرز رژیم درومانی توسط دکتر بری سیزر کارشناس ارشد بیوشیمی به وجود امد . در این رژیم با مصرف کردن مساوی و متعادل کربوهیدرات ، پروتئین و چربی  با در کنترل درآمدن سطح انسولین خون از افزایش وزن جلوگیری می گردد.

انواع رژیم غذایی عروس ها
انواع رژیم غذایی عروس ها

3-رژیم گروه خون :

رژیم گروه خونی درواقع با توجه به گروه خونی هر فرد غذاهای مخصوص همان گروه خونی توصیه می گردد و مصرف سایر غذاها ممنوع می باشد. میراندا کر ، الیزابت هارلی ، الن دی جنرس ، هیو گرانت از افرادی هستند که از این رژیم غذایی پیروی کردند. با انجام این رژیم می توانید به آرامی و با روش کاملا بی خطر و طبیعی به همراه ورزش یک کیلوگم وزن کم کنید.

در رژیم گروه خونی این گونه توضیح داده شده که گروه های مختلف خونی به انواع غذاها واکنش های متفاوتی نشان می دهند و سازگارتر عمل می نمایند. در نتیجه فرد با مصرف غذاهای متناسب با گروه خونی خود می تواند در برابر بیماری ها مقاوم تر شود و در عین حال وزن کم کند.

انواع رژیم مخصوص عروس ها
انواع رژیم مخصوص عروس ها

4-رژیم 5 فاکتوری :

افراد پیرو این رژیم از تمام 5 گروه مواد غذایی استفاده می کنند و به جای خوردن غذاهای سنتی غذاهای سالم و ورزش را در برنامه خود قرار می دهند.

جسیکا سیمپسون ، هلی بری ، اوا مندس ، کاترین هیگل کسانی هستند که با این روش وزن کم کرده اند .

این روش توسط مربی نامدار و مشهور هارلی پاسترانک ابداع گشت. در این روش کالری کمی مصرف می شود و از آن طرف با ورزش کالری های اضافی از بین خواهد رفت. طبق گفته سیمپسونبا این روش می توانید در دو ماه 9 کیلو گرم وزن کم کند.