مراسم عروسی در زمستان
۲۶
فروردین

زمستان مناسب ترین فصل برگزاری مراسم عروسی

مناسب ترین فصل برای برگزاری تشریفات عروسی

مراسم عروسی : یکی از دغدغه هایی;که همه ی عروس و داماد ها برای برگزار کردن مراسم عروسی دارند،;انتخاب زمان و فصل برگزاری عروسی است.;مسلماً فصل بهار و تابستان بخاطر طبیعت سرسبز،شکوفه کردن گل ها و همچنین گرمای هوا;مناسب ترین فصل برای برگزاری مراسم عروسی است.;ولی ما در این جا می خواهیم یکی از بهترین، زیباترین و رویایی ترین زمان برگزاری مراسم عروسی را به شما معرفی کنیم.;فصلی که ذهن کمتر کسی را به خود مشغول می کند،;فصلی که همه جا از برف پوشیده شده است. فصل زمستان!

 

مراسم عروسی در زمستان
مراسم عروسی در زمستان

ممکن است این موضوع برای شما کمی عجیب به نظر برسد،;ولی باور کنید زمستان از ویژگی هایی برخوردار است که می تواند;عروسی شما را کاملاً شیک و رویایی جلوه دهد.;

خصوصیات برگزاری مراسم عروسی در زمستان

مسلماً انتخاب فصل زمستان برای برگزاری مراسم عروسی;دارای مشکلات خاص خودش است.;یکی از مهمترین مشکلات بارش برف یا باران است.;ولی همه ی زیبایی برگزاری مراسم عروسی در این فصل هم، همین بارش برف و باران، تغییر نوع لباس عروس و داماد، سرو نوشیدنی های متفاوت و سفید شدن باغ عروسی است که باعث تمایز مراسم عروسی شما از دیگر مراسمات عروسی می شود.

مراسم عروسی در زمستان
مراسم عروسی در زمستان

حالا شما را با تعدادی از ویژگی های برگزاری مراسم در این فصل آشنا می کنیم :

تم سفید مراسم عروسی :

برگزاری مراسم عروسی در فصل زمستان ، این شانس را به شما میدهد که مثل پرنسس ها با همسر خود، روی زمین پر از برف با نمایی از درختان و کوه های سفید پوش، قدم بزنید.سفیدی تم مراسم عروسی جلوه ی خیلی خاصی به مراسم شما می دهد، بگونه ای که تا سال ها مهمانان شما مراسم شما را از یاد نخواهند برد.

تم سفید محیط
تم سفید محیط

لباس عروس مناسب در فصل زمستان :

یکی دیگر از ایده هایی که مراسم عروسی شما را خاص می کند، انتخاب لباس عروس است. چون در فصل زمستان هوا سرد است، عروس خانم ها می توانند بر روی لباس عروسی که میپوشند پالتویی با پوست خز بپوشند. این پالتو باعث می شود زیبایی لباس عروس دو چندان شود. همچنین لباس هایی که ساقدوش ها می پوشند، سیاه رنگ است، که این هارمونی با رنگ لباس عروس و محیط باغ بسیار خاص و زیبا است، و می تواند باعث ثبت عکس هایی زیبا از مراسم شود.

لباس عروس در زمستان
لباس عروس در زمستان

پذیرایی گرم از مهمانان :

یکی از ویژگی هایی که برگزاری مراسم در فصل زمستان از آن برخوردار است، سرو نوشیدنی های گرم مثل : قهوه، نسکافه، کاپوچینو و … به جای استفاده از شربت و آبمیوه است.

سرو نوشیدنی های گرم
سرو نوشیدنی های گرم

تزئینات تالار عروسی :

یکی از کارهایی که می توان در فصل زمستان انجام داد ترکیب شمع و چوب با نمای بارش برف است ،که می تواند آرامش خاصی به مهمانانتان دهد.  این ترکیب بیشتر برای اتاق عقد استفاده می شود ولی شما می توانید برای باغ عروسی از شاخه های خشک درختان  و قرار دادن شمع روی آن ها هم استفاده کنید تا فضایی کاملاً آرام و رمانتیک را شاهد باشید.

تزیینات عروسی
تزیینات عروسی

ایده های ناب :

سعی کنید ایده های خاص بدهید، مثلا در محوطه، شومینه های بزرگ را تزئین کنید و در کنار شومینه میز سرو نوشیدنی قرار دهید، تا مهمانان شما بتوانند علاوه بر لذت بردن از گرمای شومینه نوشیدنی های گرم نیز بنوشند. همچنین می توانید علاوه بر سرو غذاها، سوپ یا آش را هم در برنامه غذایی خود قرار دهید. بهتر است برای سرو غذاهایتان از ظرف های شمع دار استفاده کنید، بخاطر سردی هوا امکان سرد شدن غذاها وجود دارد.

 

هدیه ساقدوش ها :

اگر می خواهید برای ساقدوش ها هدیه تهیه کنید می توانید از ایده ی گوی های شیشه ای پر از برف های شناور استفاده کنید.

ساقدوش
ساقدوش
هدیه ساقدوش ها در زمستان
هدیه ساقدوش ها در زمستان

 

تفریح در زمستان :

در حین بازی و تفریح می توانید کلی شیطنت و تز خاص برای هر چه زیباتر شدن عکس هایتان بدهید. مثلا در حین اسب سواری، یا تل اسکی عکس بگیرید.

اسب سواری در زمستان
اسب سواری در زمستان
تل اسکی در زمستان
تل اسکی در زمستان

 

هزینه ی برگزاری مراسم عروسی در فصل زمستان :

یکی از برتری های برگزاری مراسم در این فصل هزینه ی کمتر آن نسبت به فصل هایی مثل بهار و تابستان است. چون درفصل زمستان مراسمات کمتری نسبت به فصل های دیگر برگزار می شود.

به طور کلی می توان گفت که برگزاری مراسم عروسی در فصل زمستان برای شما یک عروسی رمانتیک و رویایی با هزینه ی کمتر ایجاد می کند و اگر نکاتی که گفته شد را رعایت کنید بطور قطع مراسمی شیک و به یاد ماندنی خواهید داشت.