ساقدوش عروس و داماد
۲۶
اردیبهشت

ساقدوش عروس و داماد

ساقدوش عروس و داماد

ساقدوش عروس و داماد : همه ی زوج های;جوان منتظر رسیدن جشن عروسیشان;هستند و می خواهند که این مراسم را;هر چه زیباتر و با شکوه تر برگزار;نمایند .

بخش جالب و هیجان انگیز و;در عین حال جذاب مراسم جشن عروسی;حضور ساقدوش ها می باشند;که سراسر جشن را پر از شادی و شور می کنند .

امروزه ساقدوش ها تقریبا در تمامی فرهنگ ها جا باز کرده اند و معنی های مختلفی دارند . اما در ایران ساقدوش معمولا از خانواده و دوستان نزدیک عروس و داماد به شمار می آید که عروس و داماد ها را در تدارک مراسم عروسی و همینطور برگزاری آن و در نهایت رساندن زوجین به خانه هایشان همراهی و کمک می کنند .

ساقدوش ها که معمولا به تعداد 4 تا 6 نفر انتخاب می گردند با پوشیدن لباس های متحدالشکل یک حال و هوای دیگری به مراسم عروسی می دهند و البته جدای از وظایفی را نیز برعهده دارند.

ساقدوش عروس
ساقدوش عروس

ساقدوش عروس و داماد :

شاید تا به حال گمان می کردید که وجود ساقدوش صرفا جنبه نمایشی دارد و برای مجلل تر شدن جشن و مراسم انتخاب می گردد اما این فکری کاملا اشتباه است. ساقدوش ها وظایف متعدد و تقریبا زیادی دارند که به ان ها محول می گردد . البته در حال حاضر ساقدوش های داماد بیشترین مسئولیت را در جریان مراسمات عروسی دارند .

شاید تاکنون برخی از شما نقش ساقدوش را بازی کرده باشید و یا این که در حال حاضر به شما پیشنهاد ساقدوش شدن را بدهند پس بهتر است با برخی از وظایف ساقدوش ها آشنایی پیدا کنید :

اما در کل تصور کنید که یک جشن با شکوه با عروس و داماد به همراهی ساقدوش های جوانی که لباس های یک شکل و یک رنگی بر تن دارند با لبخندهای خود جلوه ی بی نظیر و هیجان وصف ناپذیری را ایجاد می کنند .

وظایف ساقدوش عروس و داماد :

یکسری از وظایف ساقدوش ها مربوط به قبل از برگزاری مراسم جشن ازدواج است از جمله :

1-یادآوری کارها و جزئیات مهم :

معمولا در گیرو دار و روزهای پایانی و نزدیک به برگزاری مراسم جشن عروسی کارهای زیادی از خاطر عروس و داماد فراموش می شود. ساقدوش ها همه ی کارها را بررسی و مواردی که از قلم افتاده است را یادآوری می کنند. بدین گونه از استرس و اضطراب عروس و داماد کاسته می شود و کارها به شکل کامل و بدون نقص پیش خواهد رفت.

ساقدوش داماد
ساقدوش داماد

2-همراهی در تصمیمات و انتخابات مهم :

از ان جا که بعد از مشخص شدن تاریخ روز عروسی ، عروس و داماد ها باید به دنبال پیش بردن کارهای برگزاری مراسم جشن بروند به کمک و همراهی ساقدوش ها نیاز پیدا خواهند کرد. مانند انتخاب بهترین تشریفات مجالس ، انتخاب بهترین تالار و اجاره ان ، اجاره ماشین عروسی و تزیین آن ، سفارش بهترین کیک ، رفتن به مراکز خرید ، تهیه لباس عروس و لباس داماد و ….

حتما قبل از شروع به انجام کار یک لیستی به ترتیب اهمیت کارها تهیه کنید تا انجام کارها را با سرعت و دقت بیشتری به پایان برسانید .

3-همراهی در آماده کردن گیفت عروسی و انتخاب کارت دعوت :

قبل از برگزاری مراسم عروسی فرصت خوبی است که دوباره به بهانه تهیه گیفت عروسی و انتخاب بهترین کارت عروسی دوستانه دورهم جمع شوید. معمولا این نشست و دورهمی به بهترین خاطره ی شما تبدیل خواهد شد. در این فرصت می توانید کارهای انجام شده را مرور و کارهایی که لازم است انجام گیرد را با بقیه ساقدوش ها هماهنگ نمایید.

وظایف ساقدوش
وظایف ساقدوش

4-دورکردن استرس از عروس و داماد :

معمولا در روزهای پایانی و نزدیک به برپایی مراسم عروسی ساقدوش ها کنار عروس و داماد می روند و با انجام کارهای شاد مثل رفتن به سینما ، کافی شاپ ، شهر بازی و با ایده های خلاقانه مثل رفتن به کنسرت یا تئاتر و یا پیاده روی و کوهنوردی های دست جمعی استرس و اضطراب را از آن ها دور می سازد و روحیه ی تازه و شادی را به آن ها منتقل می نمایند .

ادامه ی وظایف ساقدوش ها به خود روز جشن عروسی مربوط می شود مانند:

1-آماده کردن عروس و داماد و همراهی آن ها در روز عروسی و بردن آن ها به آرایشگاه و …

2-کمک به خانواده عروس و داماد با انرژی و همینطور شادمان و لبخند بر لب

3-نگهداری وسایل عروس و داماد ، کنترل هدایای آن ها ،نظارت بر فیلم برداری و عکاسی

4-همراهی عروس و داماد در سالن و دادن شور و هیجان و شادی و اعتماد به نفس به ان ها