ساقدوش و نکات آن
۲۷
اردیبهشت

ساقدوش و نکات آن

ساقدوش و نکات آن

ساقدوش و نکات آن : داشتن ساقدوش;برای نخستین بار در کشور;آلمان رایج شد و سپس در کشورهای;دیگر نیز رواج پیدا کرد;و مرسوم شد . آداب داشتن ساقدوش مانند;سایر مسائل جوامع با گذشت زمان;تغییرات زیادی کرد تا این که امروزه;می بینیم ساقدوش ها با;پوشیدن لباس های;متحد و هماهنگ با هم در کنار عروس و داماد;حضور دارند و این گونه شناخته;می شوند .

تعداد ساقدوش ها از گذشته;این گونه بوده که معمولا به;ازای هر 40 نفر میهمان یه;جفت ساقدوش برای عروس;و داماد در نظر می گرفته اند .اما اکنون که تعداد میهمانان;نیز افزایش پیدا کرده این تعداد به 4 تا 6 جفت ساقدوش نیز می رسد .

اما به طور کلی به دلیل قدرت و توان بیشتر مردان اکثر کارها و مسئولیت ها بر دوش ساقدوش های داماد قرار می گیرد .

ساقدوش و نکات آن :

امروزه در اکثر مراسمات عروسی به خصوص مراسمات مجلل و اعیانی حتما ساقدوش ها حضور دارند و به جشن عروسی شور و حال دیگری می دهند .اما باید نکاتی را در مورد ساقدوش ها بدانید و بعد تصمیم به داشتن ساقدوش بگیرید .

ساقدوش عروس
ساقدوش عروس

1-تعداد ساقدوش ها :

همانطور که ذکر شد به تعداد میهمانانتان یک جفت ساقدوش انتخاب نمایید. به عنوان مثال اگر 200 نفر میهمان داشتید 4 جفت ساقدوش کفایت می کند . ساقدوش ها را می توانید از بین جوانان خانواده و همینطور دوستان نزدیکتان انتخاب نمایید تا شما را در طول مراسم همراهی کنند .

2-انتخاب مدل لباس ساقدوش ها :

برای انتخاب لباس های یکدست ساقدوش ها می توانید در سایت های خرید لباس آنلاین ، ژورنال ها و مغازه های لباس مجلسی فروشی و … به دنبال لباس دلخواه خود بگردید . فقط دقت کنید که رنگ لباس با تزیینات جشن هماهنگ و همخوان باشد.

3-خرید کادو برای ساقدوش ها :

در کنار خرید لوازم و وسایل عروسی خود می توانید هدیه ای کوچک نیز برای ساقدوش ها در نظر بگیرید . اگرچه خرید هدیه برای ساقدوش ها ضرورتی ندارد و الزامی نمی باشد. اما اگر وضع مالی خوبی دارید می توانید این کار را انجام دهید . دادن کادوی گران قیمت و بزرگ برای ساقدوش ها لازم نیست اگر وسیله ی کوچک و مناسبی دیدید که برای یادگاری مناسب بود می توانید آن را تهیه و به همه ی آن ها بدهید. هدیه های یکسان و ارزان نیز می تواند ساقدوش ها را خوشحال و راضی کند .

ساقدوش داماد
ساقدوش داماد

4-تهیه لباس ساقدوش ها :

در صورت این که قدرت مالی خوبی داشته باشید می توانید ساقدوش ها را نزد خیاط ببرید تا اندازه های آن ها را گرفته و لباس مطابق سلیقه شما را بدوزد یا این که لباس های اماده را تهیه کنید و به دست خودشان بدهید تا سایز لباس را نزد خیاط ببرند و هم اندازه خود کنند .

5-حساب کردن پول لباس ساقدوش ها :

مرسوم است که لباسی که ساقدوش های شما بر تن می کنند را خودتان حساب کنید . اگر از نظر مالی در مضیقه هستید می توانید به ان ها رنگ مورد نظرتان را بگویید و از آن ها بخواهید تا خودشان لباس را تهیه نمایند .

برای ساقدوش های داماد رنگ آبی تا طوسی تیره بسیار مناسب است. حتما پاپیون یا رنگ کروات را نیز با پیراهن داماد ست کنید تا جلوه و نمای بیشتری داشته باشد.

برای ساقدوش های عروس نیز الزام لباس های شکل هم نیست اگر جنس پارچه و همینطور رنگ آن ها یکسان باشد کافیست که معمولا نیز برای جلوه بخشیدن به مراسم عروسی از رنگ های شاد استفاده می کنند . مدل موهای آنان نیز می تواند متفاوت و متنوع باشد . هم چنین رنگ لباس ساقدوش های عروس معمولا با رنگ دست گل عروس هماهنگی دارد.

ساقدوش
ساقدوش

اما نوع گل های دسته گل عروس و ساقدوش های او کاملا متفاوت است. دسته گل عروس خاص و مختص خود اوست . ساقدوش های عروس همینطور می توانند از تاج گل نیز استفاده کنند البته تاج آن ها نباید از تاج عروس بزرگ تر باشد. نکته ی دیگر استفاده از تور است. تور نباید برای ساقدوش های عروس به کار رود و فقط مخصوص عروس می باشد.

تنها چیزی که می تواند بین ساقدوش های عروس و داماد مشترک باشد نوع گل در دسته گل ساقدوش های عروس و گل سینه ی ساقدوش های داماد است .

در نهایت می توانید برای هماهنگ کردن تمامی ساقدوش ها برای آن ها یک ماشین جدا کرایه کنید تا همه ی میهمانان نیز آن ها را بشناسند و جایگاه ویژه ای برایشان قائل باشند .