دوران نامزدی و توصیه هایی برای آن
۱۴
شهریور

عوامل موثر در داشتن زندگی شاد

عوامل موثر در داشتن زندگی شاد

عوامل موثر در داشتن زندگی شاد : همانطور;که می دانید عشق ، محبت;و صمیمیت بین زن;و شوهر از مهم ترین عوامل;برای داشتن خانواده ای;سالم و شاد می باشد. از آن جا که;اکثر افراد فکر می کنند; با گذشت زمان و;سپری شدن سال ها از آن عشق;و محبت اولیه کم می شود;و به تعبیری زن و شوهر سرگرم کار و غرق;در زندگی می شوند;و احساساتشان تغییر;می کند از این رو برای حفظ عشق و ایجاد محیطی امن و شاد و صمیمی همواره باید مراقبت کنند و به دنبال راهکارهایی برای آن باشند. برگزاری مراسم عروسی

عوامل موثر در داشتن زندگی شاد :

در این مقاله به راهکارها و روش هایی  اشاره شده که به زن و شوهر کمک می کند تا با رعایت ان بر همه ی مسائل و روابطبین خودشان تسلط کامل داشته باشند و این که یاد می گیرند در هر شرایطی چگونه رفتار کنند تا همه چیز در آرامش حل و فصل شود.

1-در زندگی مشترک و در هنگام تنش ها کنار هم باشید نه مقابل هم :

زندگی مشترک میدان جنگ و پیکار نیست . نباید هر کدام بکوشید که حرف خود را بر کرسی بنشانید و بر دیگری مسلط شوید .شما در شرایط بحرانی باید مانند یک تن باشید و در کنار هم همه چیز را حل کنید. درواقع باید از من بگذرید تا ما شید.

عوامل موثر در داشتن زندگی شاد
عوامل موثر در داشتن زندگی شاد

2-همواره بهمدیگر ابراز علاقه و محبت کنید :

ابراز علاقه و احساسات درونی خود به همسرتان زندگی و لحظاتتان را عاشقانه و پر نشاط می کند. زوج های جوان باید بیاموزند که پیوسته علاقه خود را بیان کنند و نشان دهند. هم به صورت کلامی و هم به صورت رفتاری . در ابتدای زندگی عشق شما هم چون نهال کوچکی است که با گذشت زمان نیازمند نگهداری ، مراقبت و آبیاری بیشتری است تا رشد کند و تنومند و قوی شود.

3-به یکدیگر عاشقانه و با محبت بنگرید :

همسران مراقب باشید! که به جای حرف زدن های محبت آمیز و با تمجید و همینطور نگاه های عاشقانه و توجه از ته دل به سراغ پیدا کردن عیب های هم و شمردن آن ها نکنید. وقتی را برای یکدیگر کنار بگذارید تا با هم خلوت کنید . علاوه بر این ها باید شیه نگرش خود به همسر و زندگیتان را مثبت کنید. او را فردی خوش خلق ، مهربان ، بامسئولیت و باهوش ببینید تا حال دلتان و نگرشتان تغییر کند و به دنبال آن شیفتگی تان نسبت به او بالاتر رود.بدانید که نگاه ها هم زبان خاص خود را دارند. حتی با نگاه های پر عاطفه و معنی دار نیز می توانید به او بفهمانید که به او علاقه مندید و چقدر برایتان با ارزش است.

تبسم به هنگام نگاه های عاشقانه تاثیر شگفت آوری بر جای می گذارد.

4-اشتباه و خطاهای خود را بپذیرید :

هر کسی در زندگی خطا و اشتباهاتی می کند اما این که چطور آن را بپذیرید و به دنبال عذرخواهی و جبران برآیید مهم و اساسی است. در مقابل شریک زندگیتان جرات داشته باشید و به اشتباه خود اعتراف کنید. صداقت در عذرخواهی و دلجویی کردن پس از آن نشانه علاقه واقعی شما به همسرتان است. نپذیرفتن اشتباهتان می تواند باعث بروز اختلافات و ناراحتی ها شود .

روش هایی برای داشتن زندگی شاد
روش هایی برای داشتن زندگی شاد

5-هر موضوعی را با روشی خاص به همسرتان بیان کنید :

گاهی برخی افراد در زندگی قبل از تاهل رازها و مسائلی را با خود دارند که نگفتن آن ها مشکلی را به وجد نخواهد آورد . اگر هم موضوعی باید گفته شود ابتد مقدمه چینی نمایید تا ببینید عکس العمل همسرتان چگونه است و آیا او ظرفیت شنیدن آن را دارد یا خیر .

6-در مطرح کردن مسائل ناخوشایند خودتان را دخیل کنید :

همیشه طرف مقابلتان را با خود جمع ببندید حتی اگر شما تقصیری نداشته باشید اما برای همدردی و این که به او بفهمانید که کنارش هستید تمامی افعالتان را جمع ببندید. مثلا به جای این که بگویید کاش این حرف را نمیزدی یا این کار را نمی کردی بگویید کاش این حرف را نمی زدیم  یا این کار را انجام نمی دادیم …

7-اشتباهات یکدیگر را به رخ هم نکشید :

به جای این که نمک روی زخم هم بپاشید و به یکدیگر زخم زبان بزنید و همدیگر را با یادآوری خطاها برنجانید سعی کنید از آن ها درس بگیرید و برای هم التیام باشید . در غیر این صورت به دست خود پایه های زندگیتان را سست و ویران خواهید کرد.

توصیه هایی برای داشتن زندگی شاد
توصیه هایی برای داشتن زندگی شاد

8-مسائل خانه و مشکلات با همسرتان را به بیرون نیاورید :

بزرگترین اشتباه زوج های جوان این است که تنش ها و یا سوء تفاهمات درون خانه  باهمسرشان را به بیرون و به ویژه به پدر و مادر خود منتقل می کنند.