لباس داماد
۱۳
اردیبهشت

لباس داماد

لباس داماد

لباس داماد : لباس دامادی;شاید مهم ترین لباسی است;که اقا پسرها فقط یکبار بر تن می کنند;و باید کاملا آن را با دقت انتخاب نمایند;تا اندام و استایلشان را به بهترین شکل نشان دهد;و پا به پای عروس خانم در خاطره انگیزترین;شب زندگیشان بدرخشند .

لباس داماد :

همانطور که می دانید خرید کت و شلوار نیازمند;اطلاع از برخی اصول و قوانین است . باید;از نکات انتخاب کت و شلوار مناسب;و شیک آگاهی داشته باشید تا بتوانید بهترین;مدل را برای اندامتان انتخاب نمایید .

همانطور که عروس خانم ها برای انتخاب لباسشان حساسیت به خرج می دهند و می خواهند در مراسم عروسیشان بی نقص باشند داماد نیز باید در انتخاب کت و شلوار خود وسواس به خرج دهد و کاملا با دقت خرید نماید زیرا داماد در ان شب حکم پادشاه را دارد که باید در کنار ملکه خود و به اندازه ی او مورد تحسین قرار گیرد و بدرخشد .

نکات انتخاب لباس داماد :

در این مقاله اصول و قوانین لباس دامادی برای آگاهی بیشتر در اختیارتان قرار داده می شود :

قبل از خرید لباستان علاوه بر در نظر گرفتن نظر و سلیقه شخصیتان حتما به این اصول دقت نمایید تا کت و شلوار کاملا متناسب سایز شما باشد و بر تنتان بنشیند .

انتخاب لباس داماد
انتخاب لباس داماد

از ان جا که به طور کلی کت مهم تر از شلوار است ابتدا به نکات آن می پردازیم :

1-توجه به یقه کت :

همانطور که اطلاع دارید امروزه دیگر یقه برگردان های پهن و بزرگ از مد افتاده و قدیمی شده است . یقه برگردان های نازک که به آن ها مدل کلاسیکی می گویند فرم اندام را زیباتر و رسمی تر نشان می دهند و بیشتر طرفدار دارند.

2-توجه به مدل جیب کت :

انواع مدل های جیب در بازار موجود هستند . به عنوان مثال جیب های مربعی ساده یا جیب های عمیق پاکتی. البته بهترین گزینه برای لباس داماد جیب هایی از جنس پارچه خود کت است که با دور دوزی لبه ی جیب ها از کت قابل تشخیص هستند . این مدل بسیار به مدل کلاسیکی نزدیک است و جلوه زیباتر و خوش فرم تری دارد .

3-توجه به تناسب شانه های کت :

در روزهای عادی و مجالس دورهمی و جشن های غیر رسمی و خودمانی انتخاب کت هایی با سرشانه های پهن و افتاده اشکالی ندارد و برخی افراد به دلیل این که در آن ها احساس راحتی می کنند به سراغ این مدل کت ها می روند. اما باید بدانید این مدل کت ها هرگز برای لباس دامادی مناسب نیست و جلوه ی بدی به اندامتان می دهد .

کت دامادی باید سرشانه هایی کاملا هم اندازه ی شانه هایتان داشته باشد . به قول معروف درست و حسابی بر تنتان بنشیند و اندامتان را نشان دهد . دقت کنید توجه به این نکته کمک زیادی به شیک پوش شدن و جذاب شدنتان می کند .

راهنمای انتخاب لباس داماد
راهنمای انتخاب لباس داماد

4-دکمه کت :

اگر در لباس دامادیتان از جلیقه استفاده کردید بهتر است همراه آن کت های دو دکمه را انتخاب نمایید اما اگر جلیقه مورد پسندتان نبود و فقط از یک پیراهن استفاده نمودید کت های تک دکمه بهترین انتخاب برای این مدل است که به آسانی قابل باز و بسته کردن است .

5-سایز کت و شلوار :

مهم ترین قسمت در انتخاب لباس همانطور که می دانید یافتن سایز دقیق است. پس حواستان باشد که لباس گشاد و بد قواره ای را انتخاب نکنید .لباس دامادی باید فیت استایلتان باشد و بر اندامتان خوش فرم بنشیند .

6-انتخاب رنگ کت و شلوار :

از قدیم الایام رسم بر این بود که لباس عروس را سفید و لباس داماد را مشکی در نظر می گرفتند اما امروزه تنها از رنگ مشکی برای کت و شلوار استفاده نمی کنند .رنگ هایی مانند سفید ، کرم ، قهوه ای ، آبی ، طوسی و … نیز به لیست رنگ های انتخابی اضافه شده است .

اصول لباس داماد
اصول لباس داماد

7-دکمه های سر آستین :

حساسیت در مورد دکمه های سر استین شاید به نظر چندان مهم نباشد اما از کوچکترین وسایل لوکس لباس داماد به شمار می رود که از چشم هم دور نمی ماند . علاوه بر این بر ظاهر لباس بسیار تاثیر می گذارد و جلوه ای زیبا و شیک و مردانه به آن می بخشد.

8-انتخاب کمربند :

کمربندهای باریک و نسبتا نازک بهترین و شیک ترین انتخاب برای لباس دامادی می باشد. دقت کنید همیشه لازم نیست کمربند خود روی آخرین درجه تنظیم کنید . تا جایی که ظاهر مناسبی داشته باشد کافیست .

علاوه بر این رنگ کمربند باید با رنگ کفش ست باشد و هم چنین سگک آن نیز با دکمه های پیرهنتان در یک راستا قرار گیرد.