لباس عروس
۱۷
اردیبهشت

لباس عروس

لباس عروس

لباس عروس : اگر از تمامی دختر خانم هایی;که به تازگی قرار است مراسم عروسیشان را برگزار نمایند;بپرسید حتما حساس ترین و مشکل ترین تصمیم را;در انتخاب مدل لباس عروس خود;می دانند .

خرید یا اجاره لباس عروس کاری وقت گیر;می باشد و نیازمند جستجو کردن;و امتحان کردن مدل های زیادی است;تا بلاخره مدلی که باب میل عروس خانم باشد;و کاملا بر تن او بنشیند پیدا;شود .

بنابراین به جرات می توان گفت;که اصلی ترین و مهم ترین دل مشغولی عروس خانم ها;انتخاب بهترین لباس عروس است.

ولی به هر حال فراموش نکنید;که شما در انتخاب مدل لباس عروس آن چنان;هم آزاد نیستید و باید مدلی را انتخاب نمایید;که کاملا مناسب جثه و استایل شما;باشد.

لباس عروس :

از آن جا که مراسم عروسی برنامه ریزی های زیادی دارد نیازمند بررسی دقیقی است تا انجام هیچ کاری از قلم نیوفتد و تمامی کارها به ترتیب و کامل انجام پذیرد به همین دلیل تقریبا تمامی عروس و داماد ها تصمیم می گیرند که روند برگزاری مراسم جشن عروسی و نظارت بر حسن انجام کارها را به شرکت های تشریفات مجالس بسپارند .

این شرکت ها کارشناسان با مهارتی دارند که می توانند شما را در هر زمینه ای راهنمایی و یاری کنند .

نکات لباس عروس
نکات لباس عروس

به طور کلی لباس عروس را به سه روش تهیه می کنند:

روش اول :دوخت لباس عروس و خرید آن :

در این روش لباس عروس مورد نظر خود را به دست خیاط می سپارید تا برایتان بدوزد. این روش بیشتر در گذشته مرسوم و رایج بوده و امروزه به ندرت انجام می شود زیرا هزینه ی آن به صرفه نیست و همیشه نمی توان لباس عروسی را مثل روز اول نگه داشت .

روش دوم :دوخت لباس عروس و اجاره آن :

در این روش باز شما مدل دلخواه را به خیاط می دهید تا برایتان آماده کند اما به جای خرید آن را اجاره می کنید .این روش هزینه کمتری را در بر دارد .نکته ی مثبت این روش این است که لباس عروس به دلخواه و سلیقه خودتان و درست اندازه ی بدنتان آماده می گردد .خیاط نیز بعد از شما آن را به عروس خانم های بعدی اجاره می دهد .

روش سوم :لباس عروس آماده :

این روش نسبت به روش های بالاتر به صرفه تر و کم هزینه تر می باشد . امروزه اکثر عروس خانم ها به این طریق لباس عروس خود را انتخاب و برای یک شب اجاره می کنند .

البته هر چه بیشتر بر روی لباس عروس کار شده باشد و از مدل های برند باشد قیمت آن نیز گرانتر خواهد بود .

انتخاب لباس عروس
انتخاب لباس عروس

نکات مهم در انتخاب لباس عروس :

در هنگام انتخاب لباس عروس خود به نکات زیر دقت کنید :

1-توجه به استایل و فرم بدنتان :

خوشبختانه همه ی عروس خانم ها از فرم بدن خود اطلاع دارند و نقاط ضعف اندام خود را می شناسند. پس سعی کنید بر اساس آن لباسی را انتخاب کنید که بتواند این ضعف ها را کاملا پوشش دهد .

به عنوان مثال عروس خانم هایی که اندام درشتی دارند باید لباسی را انتخاب نمایند که بدنشان را ظریف تر و جمع و جور تر نشان دهد و تا جایی که ممکن است از انتخاب لباس های دکلته خودداری نمایند .

برای عروس خانم های لاغر نیز پیشنهاد می گردد که لباس هایی انتخاب کنند که به بدنشان فرم دهد مثل لباس های فرم ماهی

خانم هایی که پایین تنه درشتی دارند باید از قسمت کمر به پایین لباسی را انتخاب نمایند که آزادتر باشد . یعنی این خانم ها دقیقا باید بالعکس عروس های لاغر عمل نمایند .

2-خرید به موقع لباس عروس :

برخی از عروس خانم ها خرید لباسشان را نزدیک به برپایی جشن ازدواجشان می گذارند .این کار ریسک بالایی دارد و کار درستی نیست. بهتر است جستجوی خود را سه یا چهار ماه قبل از مراسم عروسیتان برگزار کنید.

راهنمای خرید لباس عروس
راهنمای خرید لباس عروس

3-برای خرید همراهان زیادی با خود نبرید :

پیشنهاد می کنیم به دلیل این که سلیقه های هر فردی متفاوت است سعی کنید همراهان زیادی با خود برای خرید لباس عروسیتان نبرید حداکثر دو نفر را در کنار خود داشته باشید .زیرا نظرهای متفاوت آن ها در خرید لباس شما را دچار تردید و سردرگمی خواهد کرد .

4-لباس های متعدد را امتحان نمایید :

قبل از این که به خرید بروید حتما چند مدل را مدنظر قرار دهید . هرگز بدون هدف برای خرید بیرون نروید .مدل های مختلف لباس عروس را امتحان نمایید تا بعدا با دیدن مدل های جدید پشیمان نشوید .

5-راحتی لباس را در نظر بگیرید :

برای خرید لباس عروس تنها به زیبایی آن توجه نکنید لباسی را انتخاب نمایید که در عین زیبایی در آن احساس اذیت شدن نکنید و راحت باشید زیرا این لباس قرار است ساعت ها و تقریبا یک روز کامل بر تن شما باشد از این رو راحتی آن را حتما مد نظر قرار دهید تا از آن روز خاطره ی تلخی در ذهنتان نماند .