ماه عسل
۲۳
خرداد

ماه عسل

ماه عسل

ماه عسل : معمولا بعد;از برگزاری مراسم عروسی عروس;و داماد تصمیم می گیرند که به سفر ماه عسل;بروند و به این ترتیب;با کلی ذوق و شادی;به یک سفره ی دونفره;می روند. به جرات می توان گفت;ماه عسل رویایی ترین;و عاشقانه ترین سفر در زندگی مشترک زوج های;جوان است که با تمام سفرهایی که رفته اند;یا قرار است در آینده برود;فرق می کند و همانطور که از اسمش پیداست شیرین تر می باشد.

می گویند رفتن به سفر با عنوان ماه عسل از کشورهای غربی کم کم راه خود را بین مراسمات عروسی ایرانی ها باز کرد و به شکل رسم و رسوم درامد و ماندگار شد. به هر حال امروزه این رسم در بین تمام مردم جا افتاده و فراگیر شده است تا جایی که برخی از زوج  های جوان ترجیح می دهند به جای برگزاری مراسم عروسی تدارک یک سفر رویایی دو نفره را بدهند و به اصطلاح به جای عروسی به ماه عسل بروند.

ماه عسل :

ماه عسل امروزه مورد پذیرش تمام مردم ایران می باشد و یکی از مهم ترین دلیل انتخاب این سفر این است که به زوج های جوان قبل از جاگیر شدن در منزل جدیدشان و شروع زندگی مشترک با تمام مسائل روزمره و مشکلاتش فرصت می دهد تا دور از هیاهوها یک خلوت زیبا و عاشقانه با یکدیگر داشته باشند .

ماه عسل
ماه عسل

انتخاب مقصد :

بعد از تصمیم گیری برای رفتن به سفر ماه عسل انتخاب مقصد می باشد. انتخاب سفر داخلی یا سفر خارجی کاملا به بودجه و سپس علاقه و میل شما بستگی دارد . برخی ها دوست دارند تا جاذبه ها و زیبایی های داخلی کشور خودمان را ببینند و برخی از زوج ها نیز تمایل به سفر خارج از ایران و آشنایی با فرهنگ و مکان های توریستی کشورهای دیگر را دارند.

ماه عسل در نوروز بهار :

بیشتر زوج های جوان تعطیلات نوروز و فصل بهار را برای رفتن به این سفر انتخاب می کنند. بهتر است بدایند هفته ی اول نوروز به دلیل این که شلوغ تر و استقبال بیشتر می باشد معمولا قیمت بلیط ها ، هتل ها و خدماتشان زیادتر است به ویژه اگر مقصدتان جزیره های جنوبی باشد. البته سفرهای خارجی نیز به همین شکل می باشد و قیمت بلیط تورهای مسافرتی و آژانس های هواپیمایی بالاست در نتیجه پیشنهاد می گردد که برای هفته دوم عید برنامه ریزی کنید.

ماه عسل عروس و داماد
ماه عسل عروس و داماد

محل اقامت در ماه عسل :

اگر برای سفر داخل کشور را انتخاب کرده اید به راحتی می توانید از ماشین شخصی برای پیمودن مسیرتان تا مقصد انتخاب نمایید و در طول مسیر از زیبایی های بین راه نیز لذت ببرید. اما اگر سفرتان خارجی و دورافتاده است بهترین انتخاب استفاده از هواپیماست. دقت کنید حتما برای ماه عسل برای اقامت از هتل ها استفاده کنید . منزل اقوام و آشنایان انتخاب خوبی برای اسکان نیست. حتی اگر سفرتان چند روزه و کوتاه است باز هم یک اتاق دو نفره در هتل یا مهمانسراها بگیرید تا بتوانید برای تمام لحظه هایتان برنامه ریزی نمایید و کسی مزاحمتان نشود.

هزینه ی سفر ماه عسل :

همانطور که می دانید سفرهای داخلی همیشه قیمت پایین تری دارند و همیشه هم در دسترس هستند بنابراین بیشتر عروس و دامادها این سفر را انتخاب می کنند.اما زوج هایی که قدرت مالی دارند و از این لحاظ مشکلی ندارند معمولا سفرهای خارجی را در وهله اول مد نظر قرار می دهند و انتخاب می کنند. برای سفرهای خارجی حتما فصل و امنیت مکانی که انتخاب کرده اید را بررسی نمایید. باید کاملا راجب ان کشور ، مکان های توریستی ، هزینه های هتل ، قیمت وسایل نقلیه درون شهری، رستوران ها ، مکان های خرید و … اطلاع کسب کنید تا در سفر دچار مشکل نشوید.

نکاتی در مورد ماه عسل
نکاتی در مورد ماه عسل

توجه به قوانین کشور مقصد :

این مورد از موارد بسیار مهمی است که حتما باید به ان توجه نمایید. قبل از رفتن حتما از ممنوعیت ها و مقررات خاص کشور مقصد مطلع شوید. به عنوان مثال قرص های کدئنی که در کشور ایران به راحتی در داروخانه ها یافت می شود در کشورهای عربی مثل دوبی جرم به شما رمی رود و برایتان دردسر درست می کند .

در نتیجه به نکات امنیتی و همینطور بهداشتی کشور مقصد توجه فرمایید به ویژه اگر اولین سفر خارجی خود را تجربه می کنید کاملا به همه ی جزئیات وقف شوید و اطلاعات کافی را کسب نمایید.