مراسم بریدن کیک عروسی
۳۰
اردیبهشت

مراسم بریدن کیک عروسی

مراسم بریدن کیک عروسی

مراسم بریدن کیک عروسی : از تمامی تدارکات عروسی که بگذریم واقعا نمی توان از لحظات دلنشین و شیرین بریدن کیک گذشت. تنها کیکی که عروس و داماد با لذت در دهان یکدیگر می گذارند و به اصطلاح اولین طعم شیرینی زندگی را می چشند .

امروزه کیک عروسی یکی از جزئیات جدایی ناپذیر تدارکات مراسم جشن عروسی به شمار می آید که در فیلم ها و عکس ها نیز بسیار خاطره انگیز و زیباست .

مراسم بریدن کیک عروسی :

جالب است بدانید خود کیک عروسی قدمت بسیار زیادی دارد. آمده است که تاریخچه و در واقع استفاده از کیک در عروسی به دوران امپراتوری رم بر می گردد . البته نه به معنای واقعی کلمه ی کیک . منظور تهیه شیرین برای مراسمات ازدواج بوده است. تا به تدریج تکامل یافته و به شکل کیک های امروزی تبدیل شده است.

در گذشته و آن دوران ها از نوعی نان خوش طعم برای پذیرایی در مراسمات جشن استفاده می شده و به مرور بر شیرینی و تنوع طعم آن افزوده گشته است . گفته شده که کیک عروسی ابتدا در کشور بریتانیا به وجود آمد و در آن جا از وسایل تزیینی برای طراحی و جلوه دادن به آن استفاده می کرده اند . خمیر فوندانت و یخچینه باشکوه رویال آیسینگ نیز از همین کشور شروع به گسترش و رواج پیدا کرد .

تا این که در قرن 19 ملکه ویکتوریا در مراسم جشن ازدواج خود کیک جدیدی را نمایان ساخت که دو و نیم متر عرض و دو متر ارتفاع داشت و به وسیله ی یخ چینه مجلل وزیبایی تزیین و طراحی شده بود. این کیک را اولین نمونه کیک های امروزی به شمار می آورند که از یک کشور غربی و توسط ملکه انگلستان ابداع شده بود . امروزه نیز این سبک کیک به نام کیک عروسی ویکتوریایی شناخته می شود .

بریدن کیک عروسی
بریدن کیک عروسی

نکات و آداب بریدن کیک عروسی :

1-طعم مورد علاقه خود را برش دهید :

عروس و داماد ها توجه کنید که در هنگام بریدن کیک همان قسمتی را که می برید معمولا سهم شما به شمار می رود. پس دقت نمایید بخشی را که دوست دارید و به اندازه ای که میل دارید برش دهید.

اکثر عروس و داماد ها این موضوع را فراموش می کنند و از پایین ترین و نازک ترین قسمت کیک برش را شروع می کنند .

2-نگهداری چاقوی برش کیک به عنوان یادگاری :

همانطور که می دانید برای برش کیک عروسی عروس و داماد از یک چاقوی مخصوص و تزیین شده استفاده می کنند و برای جابه جایی ، بلند کردن و قرار دادن ان در ظرف خودشان از کفگیر های ویژه ی . در این قسمت نیز به زوجین پیشنهاد می شود چاقو و کفگیر مخصوص خود را برای سال های بعد به ویژه جشن مراسم های سالگرد ازدواج نزد خود به عنوان یادگاری نگه دارند . این یادگاری در عین خشن بون آن شیرین ترین خاطره و یادگار به شمار می آید .

ایده  یدیگر می تواند این نکته باشد که عروس و داماد های خوش ذوق حتی می توانند این چاقو و کفگیر را برای حک نام و تاریخ ازدواجشان به برون ببرند تا برای همیشه بر روی آن ها ثبت شود . این ایده بسیار جالب و ویژه ای خواهد بود که در اکثر موارد با استقبال رو به رو شده است .

مراسم بریدن کیک عروسی
مراسم بریدن کیک عروسی

3-چاقو در دست عروس خانم و داماد دست روی دست او :

این لحظه را میتوان اولین لحظه ی مشترک از شروع زندگیتان بدانید . حتما کار بریدن کیک را با یکدیگر و دست در دست هم انجام دهید. به طور معمول در آداب بریدن کیک عروسی چاقو در دست عروس خانم است و آقا داماد دست خودش را به درو دست عروس خانم می گذارد و با هم تکه ای از کیک را می برند.  کیک باید به شکل وی انگلیسی بریده شود . این کار را از مرکز و به آرامی انجام دهید .

4-ابتدا پذیرایی از میهمانان ویژه :

همانطور که می دانید میهمانان ویژه ی تمامی مراسمات عروسی در ابتدا پدرو مادر ها هستند پس رعایت ادب را به کار ببندید و برای پذیرایی از آن ها شروع کنید. این کار باعث خرسندی و ذوق آن ها می گردد . سعی کنید خودتان با آن لباس های باشکوه و چهره های خندان از پدرو مادرهایتان پذیرایی نمایید و در این جشن باشکوه و لحظات زیبا و به یادماندنی خود ان ها را نیز شریک کنید .

آداب بریدن کیک عروسی
آداب بریدن کیک عروسی

5-زمان سرو کیک :

این گونه مرسوم است;که کیک عروسی را بعد از شام;و به عنوان دسر به میهمانان;می دهند . البته به تازگی برخی از زوجین;آن را برای پذیرایی روز پاتختی نگه می دارند. میل با خودتان است. با همسرتان مشورت و تصمیم بگیرید.

6-خوردن کیک توسط عروس و داماد :

از پیش در مورد نحوه;خوردن کیک با یکدیگر مشورت;نمایید . می توانید همزمان کیک را;در دهان یکدیگر قرار;دهید . روش دیگر قرار دادن;کیک در دهان یکدیگر به نوبت;است. ابتدا عروس خانم و سپس;آقا داماد.

در نهایت باید بگوییم که بریدن;کیک عروسی از رسم های قدیمی;و از لحظات بسیار زیبا;و به یادماندنی جشن عروسیست;که از حافظه ی هیچ عروس;و دامادی پاک نخواهد شد . پس عکس و;فیلم را فراموش;نکنید!