میوه آرایی
۰۹
اردیبهشت

میوه آرایی عروسی

میوه آرایی عروسی

میوه آرایی عروسی : جشن ها;و مراسمات;شاد به ویژه جشن عروسی;همیشه;می تواند پر از برنامه های خلاقانه و متنوع;و همینطور سرشار از ایده های پر هیجان;و جذاب باشد. از این رو باید از هر شیوه ای;برای به یاد ماندنی و خاطره انگیز کردن;این جشن استفاده نمود .
یکی از روش های جالبی;که تقریبا فراگیر شده و اکثر زوج ها از آن;استفاده می کنند و پر طرفدار می باشد;میوه آرایی جشن عروسی است . دیزاین میوه ها با انواع رنگ ها;و شکل ها محیط مراسم را بسیار زیبا;و چشم گیر می کند.
این روزها طراحی میوه ها;بسیار مورد پسند قرار گرفته است;و جای خود را در تمامی;مراسمات و مناسبت ها باز کرده است .
ایده هایی مانند تزیین میوه به شکل سبد ، تزیین میز با میوه ها یا طراحی میوه به شکل دسته گل از جمله آن هاست.

میوه آرایی عروسی :

به طور قاطع می توان گفت خوش مزه ترین و خوش رنگ و لعاب ترین بخش مراسم عروسی قسمت میز میوه آرایی است که برای پذیرایی از مهمان ها در نظر گرفته شده است و تقریبا دل تمامی آن ها را برده است . تشریفات مجالس این کار را به بهترین شکل انجام می دهد .
بهتر است برای میوه آرایی به سراغ میوه های بروید که هم فصلشان است و هم این که در منطقه محل زندگیتان یافت می شود . سعی کنید میوه هایی را انتخاب نمایید که تمیز کردن و همینطور خوردن ان ها آسان و بدون دردسر باشد .
در نتیجه اگر هم میوه های انتخابی شما گران باشد اما مورد علاقه مهمان ها نباشد زحمتتان به هدر می رود و میوه های روی دستتان می ماند و کاملا بی فایده است.

تزیین میوه مراسم عروسی
تزیین میوه مراسم عروسی

1-میوه های خوش آمد گویی :

اگر می خواهید از میوه ها استفاده ای متفاوت تر از سایرین کنید می توانید ابتدا چندین سبد میوه و چندین میز را به تعداد مهمان هایتان فراهم کنید . علاوه بر این ها تعدادی کاغذ کوچک را مهیا نمایید و روی آن متنی را به عنوان خوش امد گویی به همراه نام مهمان ها و همینطور شماره میزی که برایشان آماده شده است را بنویسید .

سپس نزدیک ورودیه مکان برپایی جشن عروسی بایستید و هنگام ورود مهمان ها میوه ای از سبد برداشته و اضافه یک کاغذ به آن ها تقدیم نمایید.
بدین گونه خوش آمد گویی و دعوت نامه ی ویژه ای فراهم کرده اید تا بدین وسیله آغاز کننده ی شبی به یادماندنی برایشان باشید .
زوجها می توانند به سلیقه خود از هر نوع میوه ای استفاده نمایند اما تشریفات عروسی به ان ها پیشنهاد می کند که برای شیک تر شدن و هماهنگ بودن از یک نوع میوه و ترجیحا یک رنگ استفاده کنند .

ایده دوم :
ایده ی دیگری نیز وجو دارد : می توانید اگر محل ورودی مکان برپایی مراسم با راه پله شروع می شود راه پله ها را با میوه ها تزیین نمایید تا مهمان ها با مشاهده آن ها به سر ذوق و هیجان بیایند .

2-ترکیب میوه و نوشیدنی :

ایده های متفاوتی برای این کار وجود دارد: به عنوان مثال می توانید جعبه ای پر از میوه را آماده نمایید و تابلوی خوش آمد گویی را نیز بالای جعبه نصب کنید . هم چنین می توانید میزی را با انواع میوه ها تزیین کنید و در کنار ان میزی از نوشیدنی ها را نیز قرار دهید .
یا این که نوشیدنی درون لیوان ها را با تکه های زیبای میوه ها تزیین نمایید.

3-هماهنگی غذا و میوه ها :

این طراحی رایج و فراگیر است . حتما شما هم تا کنون با این ایده مواجه شده اید.
در این ایده غذا و گل ها و همینطور میوه ها بر روی یک میز به صورت هماهنگ و متوازن بر روی یک میز قرار می گیرند و در دسترس مهمان ها هستند . مثلا برای هر خانواده به تعداد آن ها میوه قرار داده می شود . اگر هم میز سراسری در نظر گرفته اید می توانید میوه ها را در کنار هم و در وسط میز به صورت سرتا سری قرار دهید.
هم چنین می توان درون یک گلدان شیشه ای ابتدا تعدادی میوه قرار داد و سپس گل ها را وارد گلدان نمود . یا این که درون میوه ها را خالی نمود مانند آناناس یا پرتقال و گل های کوچکی را قرار داد .

4-تزیین کیک با میوه ها :

تزیین کیک با میوه های طبیعی و خوش رنگ و متنوع می تواند خوش طعم ترین و در عین حال زیباترین کیک را آماده کند .
میوه ها به هر شکل و وجهی که تزیین شوند عالی هستند .

میوه آرایی عروسی
میوه آرایی عروسی

5-پاکت میوه برای مهمانان :

این ایده بسیار جذاب و هیجان انگیز و دلنشین است و برای پذیرایی از مهمان ها عالی می باشد. برای این ایده از پاکت های کاغذی و زیبا و میوه های خوشمزه استفاده نمایید . این شیوه پذیرایی علاوه بر این که مراسم عروسی را خاطره انگیز می کند از حیف و میل شدن بی مورد میوه ها نیز جلوگیری می نماید .
می توان برای جذاب تر شدن آن بر روی پاکت ها جملات به یادماندنی نوشت و تقدیم مهمان ها کرد.