ناخن عروس
۲۲
اردیبهشت

ناخن عروس

ناخن عروس

ناخن عروس : به طور کلی عروس;خانم ها در مراسم جشن عروسی در مرکز توجه قرار دارند;بنابراین باید از هر لحاظ زیبا و جذاب;باشند . بعد از آرایش چهره و موی عروس نوبت;به آرایش ناخن ها می رسد که گرچه جزئی و شاید بی اهمیت;به نظر می رسد اما ظاهر عروس خانم را شیک تر;و کامل تر می نماید .

ناخن عروس :

طراحی ناخن ها به شکل های متفاوتی انجام;می گردد که به سلیقه عروس خانم ها انتخاب;می شود . در نهایت مدل انتخابی باید;خاص و ساده و هماهنگ با آرایش چهره او;باشد . خانم ها همیشه مجذوب موهای فرم گرفته;و شیک ،ناخن های بلند و لاک زده;و همینطور پوست های روشن و صاف می شوند . در نتیجه عروس خانم ها باید از این نظرها بی عیب و نقص و آراسته و خاص جلوه کنند .

معمولا برای ناخن های عروس یا از ناخن های مصنوعی استفاده می کنند یا این که به درخواست ان ها ناخن کاشته می شود و سپس کار طراحی ناخن را آغاز می کنند .

پیشنهاد می شود که عروس خانم ها از تزیین ناخن های دست و پای خود نگذرند زیرا میهمان ها همه چیز عروس را از سر تا پا زیر ذره بین دارند و در مورد ان نظر می دهند .

مدل ناخن عروس
مدل ناخن عروس

1-مدل فرنچ و طرحدار :

ترکیب این دو مدل زیبایی و جذابیت ناخن ها را چندین برابر می کند .معمولا برای روز عروسی و دستان عروس خانم ها از لاک هایی با رنگ های ملایم و روشن استفاده می شود . همانطور که می دانید این روزها مدل فرنچ از جدیدترین و به روزترین و در عین حال پر طرفدار ترین طرح های ناخن عروس می باشد .

در این روش طرح های متنوع  بسیار چشم گیری را می توان بر روی ناخن ها اجرا نمود . البته  در نظر داشته باشد که برای استفاده از طرح فرنچ باید ناخن های بلندی داشته باشید .

2-طرح گل :

طرح گل برای ناخن های کشیده و بلند بیار مناسب است و جذابیت چشم گیری به دست ها می بخشد .

3-طرح فانتزی :

طرح های تزیینی فانتزی با تلفیق شدن طرح فرنچ بی نهایت دیدنی می شود . استفاده از نگین های ریز در این کار ناخن ها را بسیار زیبا و درخشان می کنند .

4-طرح توری :

معمولا برای عروس خانم هایی که لباس عروسیشان از پارچه های دانتل یا گیپوری و توری است  به کار می رود . در این حالت به ناخن های عروس نیز حالت توری شکلی می دهند که با لباسشان هماهنگ باشد.

5-مدل براق و اکلیل دار :

برخی از عروس خانم ها ترجیح می دهند از مدل های ساده تر برای ناخن های خود استفاده کنند . در این صورت به ان ها پیشنهاد می شود که از لاک های براق و اکلیل دار استفاده نماند.

انتخاب مدل ناخن عروس
انتخاب مدل ناخن عروس

6-طرح هندسی :

برای عروس خانم هایی که به دنبال سادگی هستند طرح های هندسی نیز قابل استفادست .

انواع مدل ناخن عروس :

اطلاع از مدل ناخن دست برای این که بتوانید طرح مناسب ناخن را انتخاب نمایید بسیار حائز اهمیت است. توجه به طول و همینطور پهنای ناخن به شما کمک می کند طرح انتخابی شما بر روی ناخن هایتان بیشتر جلوه کند و نمایان تر شود .

در این مقاله به چند مدل از انواع ناخن ها که بیشترین استفاده را دارند می پردازیم :

1-مدل ناخن گرد :

مدل گرد همیشه مخصوص ناخن های کوتاه است. اگر ناخن های کوتاهی دارید بهترین مدل برای ناخن هایتان مدل گرد می باشد. مدل گرد حالت ناخن هایتان را طبیعی و همینطور بلندتر و باریک تر جلوه خواهد داد . در نتیجه اگر انگشتان کشیده و باریکی دارید سعی کنید از مدل گرد استفاده نکنید.

البته از این مدل ناخن بیشتر خانم های شاغل که وقت زیادی برای رسیدگی به ناخن هایشان ندارند استفاده می کنند. خوشبختانه تمامی رنگ لاک ها به ناخن های گرد می آیند و محدودیتی ندارد.

2-مدل ناخن مربع :

این مدل ناخن نیز بیشتر برازنده ناخن های کوتاه است. همانطور که تا به حال انجام داده اید برای ایجاد مربع روی ناخن دو ضلع کناریه ناخن را سوهان می کشیم .سپس لبه بالایی ناخن را عمود بر لبه های کناری سوهان بکشید. در پایان لبه های تیز ناخن را منحنی می کنیم .

برای ناخن های مدل مربعی از لاک های  براق ، روشن و حتی جیغ نیز استفاده می کنند .

3-مدل ناخن بادامی :

همانطور که از اسمش پیداست در این مدل قسمت بالایی ناخن ها کمی باریک تر و تیز تر از قسمت های پایین است.این مدل برای انگشت های باریک و کشیده بی نظیر است و زیبایی زیادی به آن می بخشد. برای این مدل ناخن بهتر است  از لاک های خنثی ، کمرنگ و با انواع طرح و نقش های زیبا و هنری استفاده نمایید.

طراحی ناخن عروس
طراحی ناخن عروس

4-مدل ناخن بیضی :

این مدل تنها مدلی است که هم به ناخن های کوتاه می آید و هم به ناخن های بلند و کشیده . اگر دقت کنید مدل بیضی شباهت نزدیکی به مدل بادامی دارد.با این تفاوت که قسمت بالایی تیز نیست و آن را پهن تر سوهان می کشند . لاک هایی با رنگ های پاستلی و شبرنگ با انواع طرح های هنری مناسب می باشد.