نامزدی و نکات آن
۳۰
خرداد

نامزدی و نکات آن

نامزدی و نکات آن

نامزدی و نکات آن : همانطور;که می دانید نامزدی;در اصل برای شناخت بیشتر;و آشنایی با رفتار و عقاید;یکدیگر می باشد. درست است;که شیرینی ها ، لذت ها و;خاطرات ماندگاری را نیز به;وجود می آورد اما این;روزهای خوش نباید مانعی برای دیدن;حقیقت و رفتار طرف;مقابلتان گردد .

دوران نامزدی باید با برنامه;و هدف پیش رود;زیرا حساس ترین و مهم ترین;دوران زندگی برای;شماست که از طریق فرصت های;ایجاد شده در آن می توانید عملکرد;و اخلاقیات و روحیات طرف;مقابلتان را بیشتر بشناسید;و بفهمید که در آینده و درون زندگی;مشترکتان چگونه برخورد خواهد کرد.

نامزدی و نکات آن :

نامزدی ابتدای راه و مقدمه ی عروسی و زندگی مشترک زوج های جوان است. در این مقاله نکاتی بیان شده که لازم است در دوران نامزدی به آن توجه نمایید .

نامزدی و نکات آن
نامزدی و نکات آن

1- سوءتفاهم ها را مدیریت کنید :

همانطور که می دانید سوء تفاهم ها همیشه رخ می دهند و از کنترل شما خارج هستند . ممکن است از حرف طرف مقابلتان برداشت های متفاوتی کنید . به این دلیل او را تنبیه و یا بازخواست نکنید . به زودی متوجه خواهید شد که اشتباه فکر می کرده اید. فراموش کنید و دیگر بحث آن را وسط نکشید .

گاهی ممکن است اتفاق بیفتد که طرف مقابل حرف و عمل شما را درک نمی کند و از این که او شما را نمی فهمد کلافه و خسته شوید ، صبر کنید این مسائل کوچک برای همه ی زوج ها اتفاق می افتد . اگر فکر می کنید اینطور است بهتر است در خلوت به روشنی حرف هایتان را بزنید و حرف های او را نیز گوش کنید. سوء تفاهمات را بزرگ نکنید.

2-به یکدیگر اعتماد داشته باشید :

اعتماد اساس هر رابطه ای است که اگر کم رنگ شود سبب جدایی دو فرد می گردد. همواره سعی کنید به یکدیگر حس اعتماد ببخشید و به کسی که قرار است شریک زندگیتان شود ایمان داشته باشید. اگر به وفاداری و صداقت و مهر طرفتان بی اعتمادید پس شک نکنید که رابطه تان به سرانجام خوبی نخواهد رسید .

روابطی که با اعتماد قوی و عمیق شروع شده و شکل می گیرند حتی در اثر بروز مشکلات و سوءتفاهمات نیز از هم گسیخته نمی شوند و بهم نمی ریزند . اعتماد شما را تحت هر شرایطی در کنار یکدیگر حفظ می کند.

دوران نامزدی
دوران نامزدی

3-فرصت دلتنگی به یکدیگر بدهید :

دوران نامزدی ابتدای عاشقی ها و دیدارهای وقت و بی وقت است. درست است که یکدیگر را دوست دارید و می خواهید هر روز و هر دقیقه کنار هم باشید و به قول معروف روزها را باهم سپری کنید اما زمانی را برای اینکه دلتان هوای هم را بکند و دلتنگ هم شوید اختصاص دهید .

بگذارید وقت هایی اشتیاق و شوق با هم بودن شما را به سمت هم بکشاند و حرفی برای گفتن داشته باشید. این جور موقع ها ارزش و قدر رابطه و عشقتان را نیز بیشتر متوجه خواهید شد.

حس دلتنگ شدن برای کسی که دوستش دارید بی نهایت لذت بخش و هیجان انگیز است و به شما حال و هوای زیبا و وصف ناپذیری را می بخشد.

4-حامی و مشوق هم باشید :

یک رابطه وقتی معنا پیدا می کند و به خوبی پیش خواهد رفت که دو طرف یکدیگر را برای رشد و پیشرفت تشویق کنند و به یکدیگر انگیزه و امید بدهند. به عنوان مثال اگر قصد ادامه تحصیل دارید طرف مقابلتان باید به شما انگیزه و شوق دهد تا بر روی تصمیمتان مصمم تر شوید . به عبارت دیگر هر فکر و تصمیمی نیازمند حمایت شریک زندگیتان است تا به ثمر برسد و موفق گردد. پشتیبانی و حمایت می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و زندگی را فوق العاده راحت کند.

نکات دوران نامزدی
نکات دوران نامزدی

5-کوتاه بیایید :

شاید تصور کنید که کوتاه امدن و تسلیم شدن به معنای شکست و کوچک شدن است اما باید بدانید که با کوتاه آمدن درواقع رابطه تان را از بهم ریختگی و مشاجره مدیریت می کنید. کوتاه امدن کار بسیار سختی است به خصوص وقتی به نظرتان رفتار و یا حرف طرف مقابلتان بی معنی و اشتباه است.

ترسو و بی منطق نباشید اگر حق با طرف مقابلتان است بپذیرید و لج بازی نکنید تا حرف خودتان را به کرسی بنشانید و پیروز شوید. زندگی میدان برد و باخت نیست !

اما باید این نکته را مدنظر قرار دهید که کوتاه امدن یک طرفه هم حد و و زمانی دارد و همیشگی نیست و بلاخره در یک وقت و مکانی طرف مقابل هم از شما چشم پوشی خواهد کرد.