نامزدی چیست؟

نامزدی : شاید برای برخی از افراد، جوانان و نوجوانان این سوال پیش آید که واقعا نامزدی چیست؟ توضیح مختصری در رابطه با نامزدی ارائه خواهیم کرد.

نامزدی به دورانی گفته می شود که پس از توافق دو نفر برای ازدواج با یکدیگر در آینده، آغاز می شود. دوران نامزدی قبل از ادواج، بهترین زمان برای آشنایی دو طرف با یکدیگر، روحیات، خلق و خو و ویژگی های فردی می باشد.

دوران نامزدی، بهترین زمان برای دست یابی به مشترکات و شناخت هرچه بیشتر نقاط قوت و ضعف فردی است که در آینده قصد ازدواج با آن را داریم.

دختر و پسر به صورت توافقی می توانند مدتی را در دوران نامزدی سپری نمایند و پس از آن نیز با برگزاری یک مراسم عروسی وصلت خود را همیشگی و ابدی کنند.

حال که با دوران شیرین نامزدی آشنا شدیم می توان در رابطه با جشن برگزاری مراسم نامزدی صحبت نمود.

معمولا زوجین مراسم نامزدی خود را برای جشن گرفتن این اتفاق فرخنده و زیبا در کنار دوستان و نزدیکان برگزار می کنند و همراه همسر آینده خود از آن لذت می برند.

زوجین در دوران طلایی نامزدی به کارهای بسیاری مشغول می شوند و این روزها را برای خود به یاد ماندنی خواهند کرد، به عنوان مثال برخی از این امور عبارت اند از : انتخاب سالن برگزاری مراسم، خرید لباس، خرید حلقه، انتخاب سفره عقد یا میز، مشخص نمودن عاقد یا دفترخانه، رزرو عکاس و فیلمبردار، گرفتن نوبت آرایشگاه، دعوت میهمانان، موزیک مراسم و …

برگزاری جشن نامزدی لوکس، بهترین تزیین ها، بهترین آرایش و سفره آرایی را از تشریفات ژمیس بخواهید.

تلفن: 26854781 021

همراه: 09122835108

آداب و رسوم جشن نامزدی

طبق آداب و رسوم ایران همیشه خانواده عروس خانوم میزبان خانواده آقا داماد هستند. به این ترتیب که با تهیه میوه و شیرینی و دعوت از بزرگترهای فامیل منتظر خانواده آقا داماد می‌شوند. عروس خانم هم معمولا لباس نامزدی متفاوت و شیکی را برای این مراسم انتخاب می‌کند. با توجه به این که در این مراسم معمولا علاوه بر خانواده‌ها بزرگترهای فامیل هم حضور دارند بنابراین بهتر است که لباس عروس خانم پوشیده و شیک باشد. در صورتی که مراسم نامزدی مفصل برگزار شود. عروس خانم با مراجعه به آرایشگاه آرایش و مدل موی متفاوت و خاصی را نیز برای خود انتخاب می‌کند.

با توجه به این‌که خانواده عروس خانم میزبان این جشن است معمولا هدایایی از طرف خانواده آقا داماد به عروس خانم پیشکش می‌شود. این هدایا شامل پیش حلقه‌ی نامزدی، دسته گل، میوه، شیرینی و یا کیک نامزدی است. البته توجه داشته باشید که در صورتی که تعداد مهمانان زیاد باشد معمولا کیک نامزدی سفارش داده می‌شود. در غیر این صورت تهیه یک جعبه شیرینی نیز کافی خواهد بود.

البته لازم به ذکر است که معمولا در کنار دسته گل، شیرینی و میوه و پیش حلقه معمولا هدایایی مثل شال یا روسری، لباس و … نیز از طرف مهمانان حاضر در جشن به عروس خانم پیشکش می‌شود. این هدایا نماد پذیرش عروس خانم توسط خانواده آقا داماد است. بنابراین معمولا در تهیه این هدایا از رنگ‌های شاد و روشن استفاده می‌شود.

پس از ورود خانواده آقا داماد مراسم با پذیرایی عروس خانم آغاز می‌شود. دو خانواده در مورد آداب و رسوم صحبت می‌‌کنند. قول و قرار مراسم عقد و نوع جشنی که قرار است برگزار شود گذاشته می‌شود. عروس خانم و آقا داماد به بزرگترها معرفی می‌شوند. سپس در پایان مراسم در صورت توافق کامل دو خانواده پیش حلقه نامزدی از طرف آقا داماد در اختیار عروس خانم قرار می‌گیرد. عروس خانم نیز برای اعلام رضایت خود حلقه را قبول کرده و در انگشت حلقه خود قرار می‌دهد. به این ترتیب دو خانواده با شیرینی که از طرف خانواده آقا داماد پیکش شده است دهن خود را شیرین می‌کنند. معمولا بزرگترهای مجلس با دعای خیر و آرزوی عاقبت به خیری عروس و داماد را برای سایر مراسم آماده می‌کنند.

با توجه به این‌که مهریه عروس خانم معمولا در مراسم بله برون تعیین می‌شود. بسیاری از خانواده در جشن نامزدی صحبتی از مهریه نمی‌کنند. اما اگر قرار نباشد که مراسم بله برونی برگزار شود مهریه عروس خانم نیز در جشن نامزدی تعیین می‌شود. با توجه به انتخاب تاریخ عقد در این مراسم معمولا زمان بین این جشن و عقد کنان به عنوان دوران نامزدی شناخته می‌شود. دوران نامزدی فرصتی را برای عروس و داماد فراهم می‌کند تا با آشنایی و شناخت بیشتر هم، خود را برای تشریفات مراسم عقد نیز آماده کنند. معمولا خریدهای عروسی مانند خرید حلقه و لباس عقد و آیینه و شمعدان و … نیز در همین دوران نامزدی انجام می‌گیرد.

برگزاری مراسم نامزدی

دوران نامزدی شامل بهترین و شیرین ترین روز هایی است که در ذهن زن و شوهر حتی تا روز های آخر زندگی باقی می ماند و می تواند یادآور خاطرات زیبای دوران جوانی و ابتدایی زندگی مشترک زوجین شود.

پس ازبرگزاری مراسم خواستگاری و موافقت عروس و داماد و خانواده های طرفین، نوبت به برگزاری مراسم نامزدی می شود .

برخی مراسم نامزدی را در منزل خود برگزار می کنند که اگر تعداد میهمانان از ۳۰ نفر بیشتر باشد ، دچار دردسر می شوند زیرا پذیرایی از میهمانان ، چیدمان میز و صندلی، تزیین منزل و … کارهای بسیار دشواری هستند.

برگزاری مراسم نامزدی مشابه آنچه مورد پسند شماست را دارد.

همچنین با توجه به کوچک بودن آپارتمان ها و عدم رضایت برخی از همسایه ها به دلیل سر و صدا و صدای موزیک ، برگزاری مراسم نامزدی در منزل با مشکل مواجه می گردد.

برخی به دلیل مسائلی که در بالا به انها اشاره شد، تصمیم میگیرند مراسم نامزدی خود را به تشریفات مجالس بسپارند تا به اینصورت مراسم نامزدی خود را با کیفیت بالاتر برگزار نمایند و همچنین استرس پذیرایی به موقع، تزیین تالار و … را نداشته باشند.

شما می توانید از تزیین مراسم نامزدی تشریفات مجالس انتخابی خود دیدن نمایید و از میان پکیج های پذیرایی جشن نامزدی با توجه به هزینه ای که در نظر گرفته اید، انتخاب نمایید .

تشریفات مراسم نامزدی برای برگزاری مراسم نامزدی خدماتی متفاوت از عروسی ارائه می دهند.

یکی از ایده های مراسم نامزدی ارائه گیفت به میهمانان است .

شما می توانید از خدمات مجالس انتخابی خود آدرس موسساتی که گیفت مراسم نامزدی عرضه می کنند، را دریافت نمایید.

تیم تشریفات مجالس ژمیس مدل های مختلف گیفت مراسم نامزدی را برای شما عزیزان تهیه نموده است.

مراسم نامزدی و عقد برای هر زوجی یاد آور خاطرات شیرین از دورانی زیبا با عنوان نامزدی است.

تیم تشریفات مجالس ژمیس با سال ها تجربه در این زمینه امکاندر جشن نامزدی عروس و داماد، این اتفاق فرخنده و زیبا را در کنار دوستان و نزدیکان جشن گرفته و از آن لذت می برند و به میهمانان خود مژده عاشق شدن می دهند، نامزدی فرصتی تکرار نشدنی برای لذت بردن از لحظه لحظه این دوران زیبا را به زوجین میدهد. قرار های دو نفره ، گشت های خرید عروسی ، میهمانی ها و بسیاری از موارد دیگر…

از ملزومات مراسم نامزدی یا عقد و اموری که در این مقطع انجام می گیرد میتوان به مواردی همچون انتخاب محل جشن ، خرید لباس ، حلقه ، انتخاب سفره عقد یا میز ، مشخص نمودن عاقد یا دفترخانه ، عکاسی و فیلم ، آرایشگاه ، دعوت میهمانان ، موزیک مراسم نامزدی و … اشاره کرد.

در زیر مقاله ای در این مورد آورده ایم:

از مراسم نامزدی بیشتر بدانیم

نامزدی دورانی است که پس از توافق دختر و پسر و خانواده ها​یشان برای امر ازدواج آغاز می شود و تا زمان برگزاری جشن عروسی ادامه پیدا می کند. در حقیقت دوران نامزدی سرآغاز پیوند خویشاوندی جدید با حفظ شرایط و تعهدات اخلاقی ویژه خود است. این دوران برای شناخت صحیح تر و عمیق تر دختر و پسر از یکدیگر برای تشکیل زندگی جدید در اختیارشان گذاشته می شود و در عین آن که شیرین ترین مرحله زندگی است، از اهمیت بسزایی نیز برخوردار است.

چگونگی نامزدی و اعلام آن را هر خانواده ای طبق رسم و رسوم یا شرایطی که در آن قرار دارند، به گونه ای متفاوت برگزار می کند و برای آن تعریف دقیقی نمی توان در نظر گرفت. گاهی دوران نامزدی بدون برگزاری مراسم خاصی تحت عنوان «جشن نامزدی» از همان مراسم بله برون شروع و به جشن عروسی ختم می شود. در مقابل خانواده هایی هستند که بنا به میل شخصی یا گاهی به علت فاصله زیادی که تا جشن عروسی وجود دارد، علاقه مند هستند تا پیوند دختر و پسرشان را با برگزاری مهمانی به شکل رسمی تری اعلام کنند. جشن نامزدی می تواند از یک مهمانی خانوادگی خصوصی و کوچک تا یک مراسم باشکوه و مجلل و با حضور تعداد زیادی مهمان برگزار شود. بعضی خانواده ها نیز علاقه مند هستند ​ جشن نامزدی را با برگزاری مراسم عقد رسمی دختر و پسر به جشن عقدکنان تغییر دهند.

برای برگزاری مراسم نامزدی آن چیزی که به عنوان رکن اصلی نیاز دارید «جای حلقه» است که امروز مدل هایی از آن آموزش داده خواهد شد، ولی می توانید زیبایی مراسم خود را با چیدن میزنامزدی و استفاده از مقداری شمع و گل و… دو چندان کنید.

بزرگی و کوچکی میز نامزدی شما بستگی به فضایی دارد که در اختیار دارید. مسلما اگر فضا به شما این اجازه را بدهد که میز را ​جلوی صندلی عروس و داماد بچینید و در حقیقت برایشان جایگاه​ مخصوص درست کنید بسیار زیباتر خواهد بود. در غیر این صورت می توانید از یک میز گرد بلند در گوشه ای از سالن استفاده کنید و روی آن را تزئین کنید و هنگام برگزاری مراسم عروس و داماد​ پشت میز قرار بگیرند. اگر این هم برایتان مقدور نبود می توانید از میز های چرخدار استفاده کنید و هنگام برگزاری مراسم، میز تزئین شده را وارد سالن کنید.

اگر می خواهید میز نامزدی را جلوی صندلی عروس و داماد بچینید اول از همه سعی کنید صندلی عروس و داماد را متفاوت از بقیه صندلی ها و متناسب با رنگی که برای تزئین میز نامزدی در نظر گرفته اید انتخاب کنید. بنا به میزان فضایتان از یک تا چند میز می توانید استفاده کنید. میزهایی با ارتفاع گوناگون در نظر بگیرید. طبیعتا نباید میزی که درست روبه روی عروس و داماد است خیلی بلند باشد. از میزهای بلندتر در اطراف استفاده کنید. سپس یک پارچه سفید یا نباتی​ روی کل میزها قرار دهید. پارچه را بین فواصل میزها فرو ببرید تا پستی و بلندی ها خود را کامل نشان بدهد. برای روی پارچه زیرین می توانید از تور های اکلیلی، پارچه های سرمه دوزی یا هر چیز دیگری که دوست دارید و هماهنگ با تزئینات شماست بهره بگیرید.

میز نامزدی مانند سفره عقد که اجزای آن سابقه و مفهومی کهن دارد، شرایط بخصوصی ندارد و معمولا اجزایی مانند گردو، بادام و… را در میز نامزدی قرار نمی دهند. بهتر است از انواع نقل، شیرینی، برنج، گندم و حنا که همگی نمادی از شیرین کامی و برکت است، استفاده کنید.

برگزاری تشریفات جشن نامزدی

گروه تشریفات مجالس عروسی ژمیس، ارائه دهنده کلیه خدمات مربوط تشریفات مراسم عروسی و تجهیزات سرمایش و گرمایش هر روز مقاله ای را ارائه می دهد. برای آشنایی بیشتر با این خدمات و خواندن مقالاتی در این زمینه به سایت گروه تشریفات ژمیس مراجعه نمایید. در این مقاله به نکاتی در رابطه با آداب و رسوم و تشریفات جشن نامزدی شامل؛ میزبانی تشریفات مراسم نامزدی، تاریخ برگزاری تشریفات جشن نامزدی، بودجه مراسم جشن نامزدی، مکان برگزاری تشریفات جشن نامزدی و تزیینات جشن نامزدی اشاره می شود.

میزبانی تشریفات جشن نامزدی در ایران

طبق رسم هر شهر، آداب و رسوم و تشریفات جشن نامزدی بر عهده خانواده عروس و یا داماد می باشد. در برخی از شهرهای ایران برگزاری مراسم نامزدی بر عهده خانواده عروس است و خانواده داماد با گل و کیک به مراسم می روند. در بعضی از اقوام نیز رسم است که جشن در منزل عروس برگزار شده و خانواده داماد میوه و شام را تهیه نمایند. برخی دیگر نیز خانواده های عروس و داماد هریک جداگانه مراسمی را ترتیب می دهند.

بودجه مراسم جشن نامزدی

خانواده‌ برگزاری تشریفات جشن عروسی  را بر عهده دارد باید که تا چه اندازه می‌تواند برای برگزاری این جشن هزینه کند. بهتر است کیفیت برگزاری مراسم نامزدی با جشن عروسی هماهنگ باشد. اگر هزینه برگزاری جشن برایتان سنگین است باید خانواده ها بی رودروایسی درمیان بگذارند. راه بهتر این است که دختر و پسر بودجه ‌ای کنار گذاشته وآن را بین جشن نامزدی، جشن عروسی، مسکن و جهیزیه تقسیم کنند

تشریفات جشن نامزدی

گروه تشریفات ژمیس دارای سابقه درخشان در ارائه کلیه خدمات مربوط به مجالس عروسی، آداب و رسوم و تشریفات جشن نامزدی و همچنین تجهیزات سرمایش و گرمایش می باشد و در کار خود از افراد با تجربه بهره می گیرد. گروه ژمیس سعی در ارائه بهترین خدمات با کیفیت بالا به منظور افزایش رضایت مشتریان دارد. هدف ما فراهم نمودن زمینه ای برای داشتن شبی آرام و به یاد ماندنی است.

مکان برگزاری تشریفات جشن نامزدی

تشریفات جشن نامزدی بسته سلیقه و بودجه خانواده ها می تواند در منزل، تالار و یا باغ برگزار شود. توجه به انتخاب مکان با توجه به تعداد مهمانان حائز اهمیت است تا در این شب به یادماندنی مشکلاتی در این مورد بر شما پیش نیاید و برای مهمانان نارضایتی ایجاد نشود.

تزئینات جشن نامزدی

در تزئینات جشن نامزدی باید به میز و صندلی، گل آرایی و دیگر تزئینات متناسب با تشریفات این جشن توجه کرد که بسیاری از شرکت های ارائه دهندهweddingceremony.jemiscatering.com، خدماتی را در این زمینه ارائه می دهند.

نکاتی جدید و جذاب برای جشن نامزدی

جشن نامزدی را هر کسی طبق رسوم خویش به گونه ای برگزار می کند. جشن نامزدی می تواند از یک جمع خانوادگی کوچک با حضور دوستان نزدیک برگزار شود تا مراسم نامزدی پرشکوه و تعداد زیادی مهمان .

جشن نامزدی را می توانید تا ۳ ماه پس از نامزدی تان هم جشن بگیرید و همه ی کارها را سرفرصت و با حوصله و بدون هیچ استرسی انجام دهید. تصمیم گیری اینکه جشن نامزدیتان را کجا برگزار کنید بسیار مهم است. باید تصمیم بگیرید که دوست دارید جشن نامزدی تان در منزل، تالار پذیرایی، هتل یا باغ برگزارشود. البته انتخاب باغ در همه فصول سال امکان پذیر نمی باشد.

تعداد میهمانان در مراسم جشن نامزدی در انتخاب مکان نامزدی هم دخیل می باشد. اگر دوست دارید در منزل یک میهمانی خانوادگی و کوچک داشته باشید باید فضای منزلتان نسبت به تعداد میهمانان تان تناسب داشته باشد در غیر این صورت بهتر است مکان های دیگری را انتخاب نمایید .

برگزاری مراسم نامزدی

تشریفات عروسی ژمیس خدمات بسیار جذاب و خاصی را دربرگزاری مراسم نامزدی ارائه میدهد در برگزاری مراسم نامزدی باید توجه داشت که باید جشن نامزدی به گونه ای برگزار شود که در مورد تشریفات مجالس و خدمات مجالس تفاوت های عمده ای با عروسی داشته باشد، که این مسئله در مراسم هایی که فاصله جشن نامزدی و برگزاری مراسم عروسی نزدیک میباشد از اهمیت بالایی برخوردار است که تفاوت بین این دو مراسم مشهود باشد.

هزینه مراسم نامزدی

هزینه مراسم نامزدی بسیار حائز اهمیت است با توجه به قیمت باغ ها و تالارها تشریفات مراسم نامزدی با توجه به بودجه شما می توانند بهترین برنامه ریزی و تدارکات خدمات مجالس را در نظر بگیرند. زمانی که شما تعداد کمی مهمان دارید بهتر است به صمیمیت و ارتباط میان مهمانان توجه کنید و مکان برگزاری مراسم نامزدی را مطابق با تعداد نفرات انتخاب کنید.

خيلي ها معتقدند چون نامزدی قبل از عروسی برگزار می شود ، و اين اولين جشن براي شروع زندگي مشترک است ، برگزاری نامزدی حتی از عروسی هم مهم تر است و به همين خاطر بايد با بهترين امکانات و تجهيزات و در بهترين باغ ها و تالارها برگزار شودخدمات مجالس ژمیس با در اختيار داشتن بروزترين و شيک ترين تجهيزات برگزاری نامزدی ، آماده است تا مراسم نامزدی شما را از صفر تا صد به زيبا ترين شکل ممکن برگزار کند. برخی از تجهيزات موسسه خدمات مجالس ژمیس بصورت زير است :

– انواع صندلی های ساده، تاشو، چیواری، لوکس، طرح شیشه، مبل و …

– انواع مبلمان مناسب جایگاه عروس و داماد

– انواع دستگاه های سرمایشی و گرمایشی (پنکه، کولر آبی، کولر گازی پرتابل، هیتر و …)

– انواع باند و سیستم صوتی و نور پردازی

دستگاه های دودزا و یخ خشک

– بهترین و دستچین شده ترین ظروف لوکس و …

جشن نامزدی  در منزل

آداب و رسوم  خانوادگی :

هر خانواده ای رسم هایی دارد که باید به آن توجه شود . جشن نامزدی را هر کسی طبق رسوم خویش به گونه ای برگزار می کند و تعریف مشخصی مانند عروسی ندارد. جشن نامزدی می تواند از یک جمع خانوادگی کوچک با حضور دوستان نزدیک تا مراسم های پرشکوه و تعداد زیادی میهمان برگزار شود. 

چه موقع جشن بگیریم؟

اگر بخواهید روز رسمی شدن مراسم تان جشن بگیرید معمولا این روزها محدود به خانواده و دوستان نزدیکتان می باشد اما اگر تمایل دارید که تعداد بیشتری از اقوام و دوستانتان در جشن نامزدیتان حضور داشته باشند می توانید تا 3 ماه پس از نامزدیتان هم جشن بگیرید و همه ی کارها را سرفرصت و با حوصله و بدون هیج استرسی انجام دهید.

بودجه :

هزینه ی جشن نامزدی در خیلی از شهرهای کشورمان برعهده ی پدر عروس می باشد که این هم با توجه به رسم و رسومات خانواده ها کمی متغیر است و باید با هم به تفاهم رسید .البته در بسیاری از خانواده ها هزینه آتلیه عکاسی، ماشین عروس ، آرایشگاه و لباس عروس بر عهده ی داماد می باشد.

انتخاب یک موضوع :

در این مرحله باید تصمیم بگیرید که دوست دارید جشن نامزدیتان در منزل ، تالار پذیرایی ، هتل یا باغ برگزارشود. البته انتخاب باغ در همه ی فصول سال امکان پذیر نمی باشد و فقط چند ماهی از سال را می توان در فضای باز جشن گرفت.

جشن نامزدی  در منزل

آداب و رسوم  خانوادگی :

هر خانواده ای رسم هایی دارد که باید به آن توجه شود . جشن نامزدی را هر کسی طبق رسوم خویش به گونه ای برگزار می کند و تعریف مشخصی مانند عروسی ندارد. جشن نامزدی می تواند از یک جمع خانوادگی کوچک با حضور دوستان نزدیک تا مراسم های پرشکوه و تعداد زیادی میهمان برگزار شود. 

چه موقع جشن بگیریم؟

اگر بخواهید روز رسمی شدن مراسم تان جشن بگیرید معمولا این روزها محدود به خانواده و دوستان نزدیکتان می باشد اما اگر تمایل دارید که تعداد بیشتری از اقوام و دوستانتان در جشن نامزدیتان حضور داشته باشند می توانید تا 3 ماه پس از نامزدیتان هم جشن بگیرید و همه ی کارها را سرفرصت و با حوصله و بدون هیج استرسی انجام دهید.

بودجه :

هزینه ی جشن نامزدی در خیلی از شهرهای کشورمان برعهده ی پدر عروس می باشد که این هم با توجه به رسم و رسومات خانواده ها کمی متغیر است و باید با هم به تفاهم رسید .البته در بسیاری از خانواده ها هزینه آتلیه عکاسی، ماشین عروس ، آرایشگاه و لباس عروس بر عهده ی داماد می باشد.

انتخاب یک موضوع :

در این مرحله باید تصمیم بگیرید که دوست دارید جشن نامزدیتان در منزل ، تالار پذیرایی ، هتل یا باغ برگزارشود. البته انتخاب باغ در همه ی فصول سال امکان پذیر نمی باشد و فقط چند ماهی از سال را می توان در فضای باز جشن گرفت.

اگر می خواهید جشن نامزدیتان را در منزل برگزار کنید به نکات زیر توجه فرمایید:

تمیز کردن منزل :

تمیز کردن و فراهم کردن میز و صندلی به تعداد میهمانانتان

دکوراسیون :

بهتر است سفره ای نامزدی که شامل نقل و نبات ، قران ، کیک ، جای انگشتر نامزدی و شمع و گل می باشد با سلیقه ی خود یا از اطرافیان کمک گرفته  برای جایگاه عروس و داماد تزئین نمایید .

میز شامتان را نیزحتما  با گل های طبیعی و شمع تزئین نمایید.این کار حس خوبی به میهمانانتان می دهد و از میزبانی شما لذت خواهند برد.

اگر دوست یا فامیلی دارید که شما را در انجام کارهایتان یاری کند انتخاب جشن در منزل بسیار عالی می باشد و می توانید پول های اضافی تان را پس انداز کنید.

غذا و نوشیدنی :

ابتدا نحوه ی سرو کردن غذا را مشخص کنید . اگر تمایل دارید  به صورت سلف سرویس از میهمانانتان پذیرایی کنید باید فضای کافی برای گذاشتن میزی بزرگ را داشته باشید

عکس :

ازدواجتان یک رویداد فراموش نشدنی است پس باید تمام لحظه های شادیتان به طور کامل ثبت و ضبط شود.

 در انتخاب عکاستان بسیار دقت فرمایید و حتما قبل ازانتخاب , نمونه های کارهای آن را ببینید تا مطمئن شوید که سبک مورد نظر شما را در بر می گیرد یا نه !

ایده ای جالب :

از دوستانتان بخواهید دوربین های دیجیتال خود را همراهشان بیاورند و آن ها هم از مراسم عکس بگیرند. اما بخواهید آن ها از سوژه های داغ مثلا لحظه های خند ه دار ، رقصتان ، شوخی هایتان و … عکس بگیرند و از بهترین عکاس سوژه ها تقدیر نمایید.

 سرگرمی میهمانان در جشن نامزدی زیاد لازم نیست اما می توانید از گروه های ارکست ، کمدین ، آتش بازی و شعبده بازی برای بهتر شدن نامزدیتان استفاده نمایید.

ایده های جالب برای جشن نامزدی

برگزاری مجالس نامزدی یکی از جذاب ترین مراسمی ست که برای زوج های تازه برگزار می شود. شما می توانید با استفاده از ایده های جالب و خلاقانه بر جذابیت این جشن بیفزایید. ما در این مقاله سعی نموده ایم تا ایده هایی برای جشن نامزدی بیان کنیم تا زوج های جوان برای برگزاری جشن نامزدی خود از آن بهره بگیرند.یکی از پر کاربردترین مواردی که در بسیاری از جشن های نامزدی مورد استفاده قرار می گیرد، اهدا گیفت به میهمانان حاضر در جشن می باشد. با استفاده از موسساتی که خدمات مجالس را انجام می دهند، می توانید این امر را تسهیل بخشید. قطعا آن ها بهترین مراکز تولید گیفت را به شما معرفی خواهند کرد. می توانید یکی از عکس های دو نفره خود را به صورت پازلی سفارش دهید و از میهمانانی که در جشن نامزدیتان شرکت کرده اند، بخواهید ضمن یادداشت یک جمله ی خاطره انگیز بر پشت هر یک از قطعات پازل، در تکمیل تابلوی عکس به شما کمک کنند. می توانید بیسکوییت هایی را که به منظور پذیرایی از میهمانان تدارک می بینید، مرتبط با نامزدی سفارش دهید. به طور مثال شبیه انگشتر، قلب و… .برای تم جشن نامزدی می توانید از رنگی متناسب با لباس نامزدیتان استفاده کنید.قطعا انجام این کار بر جذابیت جشن تان خواهد افزود. می توانید بادکنک های رنگی متنوعی را د رجای جای سالن اجتماعات نامزدی قرار دهید و در هنگام خداحافظی، آن را به میهمانان و کودکان اهدا نمایید. سعی کنید قسمتی از سالن را به کودکان اختصاص دهید و با تهیه ی میزی از خوراکی های خوشمزه و انواع شکلات ها، آن ها را تا آخر مجلس سرگرم نمایید. در صورت امکان پذیر بودن، عکسی از مراسم نامزدی پدر و مادرهایتان تهیه نمایید و آن را بر روی میز قرار دهید تابلویی سفید تهیه نمایید و از میهمانان بخواهید که با نوشتن جمله های عاشقانه ی زیبا، بزم شما را کامل تر کنید. می توانید این تابلو را تا آخر عمر در گوشه ای از دیوار نگه دارید و با هربار مشاهده ی آن، لبریز از عشق و محبت شوید.

می توانید کیف کفش نامزدیتان پیام های عاشقانه ای بنویسید و از عکاس مراسم بخواهید که از این ایده به هنگام عکس گرفتن استفاده کند. می توانید درون حلقه ی نامزدی، نام همسرتان یا یک جمله ی عاشقانه در وصف وی را حک نمایید. می توانید دسته گل نامزدی را با چند تا از بهترین عکس های دو نفره ای که در ابعاد کوچک تهیه نموده اید، تزئین نمایید. می توانید این عکس ها را با زنجیرهای زیبا از قسمت زیرین دسته گل آویزان کنید. اگر پدر یا مادرتان از دنیا رفته است، عکس آنها را در کنار گل های زیبا و شمع های وارمری بر روی یک میز قرار دهید تا نشان دهید که یاد و خاطره ی آن ها در چنین شبی همواره همراه شماست. سعی کنید در شب نامزدی، زوجی را که سابقه ی طولانی در زندگی عاشقانه دارند را به سایر میهمانان معرفی کنید و اعلام کنید که همواره در زندگی مشترک از آن ها ایده خواهید گرفت. دعوت از یک نقاش در شب عروسی یکی دیگر از ایده های هیجان انگیزی است که می توانید آن را اجرایی نمایید. از وی بخواهید که زیباترین صحنه ی جشن را به تصویر بکشد.

اگر پدر یا مادرتان از دنیا رفته است عکس آن ها را در کنار گل های زیبا و شمع های وارمری بر روی یک میز قرار دهید تا نشان دهید که یاد و خاطره ی آن ها در چنین شبی همواره همراهش ماست. سعی کنید در شب نامزدی زوجی را که سابقه ی طولانی در زندگی عاشقانه دارند را به سایر مهمانان معرفی کنید.