آرایش عروس
۲۱
اردیبهشت

نکات آرایش عروس

نکات آرایش عروس

نکات آرایش عروس : از آن جا که;بزرگ ترین اتفاق زندگی هر فرد;مراسم ازدواج و عروسی به شمار می آید;از این رو زوجین در تلاشند;که جشن عروسی خود را به بهترین شکل;و با خیال راحت برگزار نمایند .

اکثر عروس و داماد ها برای این;که بدون نگرانی و آسوده خاطر بتوانند;این روز را پشت سر بگذارند به سراغ شرکت های;تشریفات مجالس می روند;تا بتوانند حتی جزئیات;مراسم خود را نیز به راحتی و با بهترین;کیفیت اجرا نمایند .

همانطور که می دانید امروزه;مراسم عروسی برنامه های زیادی;را شامل می شود که رسیدگی;به ان ها برای زوجین وقت گیر است;و کار آسانی نمی باشد . به همین خاطر واگذاری;قسمت اعظم کارها به تشریفات مجالس که هم تجربه ی;کافی را دارند و هم تخصص انجام کارها;را تصمیمی صحیح و عاقلانه به شمار می آید.

نکات آرایش عروس :

ارایش عروس نیز از جمله جزئیات مراسمات عروسی است که البته مهم ترین بخش نیز به حساب می آید که باید برای انتخاب آن دقت و وسواس زیادی به خرج داد زیرا این اتفاق تکرار تشدنی و برگشت ناپذیر است .

انتخاب لباس عروس و آرایش چهره و موی عروس شاید قسمت پرهیجان و در عین حال پر دغدغه ی عروس خانم ها باشد. از طرف دیگر می دانید که در نهایت آرایش چهره و موی عروس نقل محفل عروسیست و تمامی میهمانان در مورد آن نظر می دهند. در واقع می توان گفت در روز عروسی عروس خانم ها تقریبا زیر ذره بین میهمانان هستند.

به همین خاطر در این مقاله به چند مورد از ایده ها و نکات آرایش عروس اشاره شده است تا راهنمای کار تازه عروسان باشد.

نکات آرایش عروس
نکات آرایش عروس

1-تزیین موی آرایش شده :

معمولا برای موی عروس خانم ها بعد از این که فرم گرفت از تاج و گل های کریستالی استفاده می کنند. این دو مدل تزیینی بیشترین طرفدار را در بین لوازم تزیینی دیگر دارد. برخی از عروس خانم ها نیز از گل های طبیعی یا مصنوعی استفاده می کنند .

حتما برای موی عروس خانم ها باید از یک وسیله تزیینی استفاده نمود تا جذابیت و زیبایی مدل موی وی بیشتر نمایان شود .

2-اضافه کردن مو :

آرایشگرها در بعضی مواقع برای برخی از عروس خانم ها مو اضافه می کنند. معمولا برای آن قسمت هایی از سر که موی کمتری دارد و درواقع موها کم پشت تر هستند مو اضافه می شود .  از این طریق حجم موها در تمامی نقاط سر هماهنگ و یکسان می شود و کار فرم دهی و حالت دهی به موها را راحت تر می کند . آرایشگرها برای هر رنگ مویی متناسب با همان رنگ مو اضافه می کنند . استفاده از این روش آرایش مو را بی نظیر و باشکوه جلوه می دهد .

آرایش موی عروس
آرایش موی عروس

3-استفاده از رنگ پاش :

این روش که جایگزینی برای پد ها و قلم موها و برس ها به شمار می آید بیشتر برای ستاره ها و افراد سرشناس و همینطور مدل ها استفاده می شود . در این روش دستگاهی مانند تفنگ بادی آرایش ملایمی را بروی پوست می پاشد. سپس بعد از آن آرایش تکمیل می شود .

4-استفاده از طرح روی بدن :

برخی از عروس خانم ها به ایجاد طرح روی بدنشان علاقه مندند. طراحی نقش و نگار و یا خالکوبی بر روی پوست عروس از روش های دیگر آرایش عروس به شمار می اید که به تازگی در حال افزایش است. مدل و همینطور رنگ طرح انتخابی باید با لباس و مد آرایش عروس همخوانی داشته باشد .

5-طراحی ناخن :

یکی از اجزای جدایی ناپذیر آرایش عروس آرایش و تزیین و طراحی ناخن های عروس است . این روش برای عروس هایی که ناخن های بلندی دارند قابل اجراست . البته در صورت نداشتن ناخن های بلند آرایشگرها از ناخن های مصنوعی استفاده می کنند .

طرح و مدل ناخن برای عروس خانم ها ویژه ، چشم گیر و بسیار زیباست. البته تزیین ناخن عروس کاری بسیار دقیق است که باید توط افراد متخصص و کار بلد صورت پذیرد . در ابتدا رنگ لاک دلخواه را بر روی ناخن می زنند.سپس برق ناخن زده می شود. در نهایت با ابزار خاصی طرح مورد نظر بر روی ناخن پیاده سازی می گردد .

طراحی ناخن عروس
طراحی ناخن عروس

6-آرایش دائمی :

این روش این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است .اکثر عروس خانم ها ترجیح می دهند که آرایش صورتشان برای مدت طولانی تری بر روی صورتشان باقی بماند به همین دلیل به سراغ روشی مشابه تتوی دائمی می روند .

این روش با استفاده از یک سوزن استریل انجام می گردد و عملکردی مانند خالکوبی دارد.