رژیم غذایی عروس و داماد
۲۲
خرداد

نکات تغذیه ای عروس و داماد

نکات تغذیه ای عروس و داماد

نکات تغذیه ای عروس و داماد : از آن جا که;مقوله ازدواج و برنامه ریزی;برای برگزاری مراسم عروسی به خودی خود;استرس زا و دلهره آور;است در نتیجه عروس و داماد باید;به یک سری نکات تغذیه ای;دقت نمایند و ان ها را;رعایت نمایند.

زوج های جوان برای سلامتی;و نشاط خود باید حتی;هفته ها قبل از برپایی;جشن ازدواجشان نیز رژیم غذایی مناسب و سالم;را دنبال نمایند تا در ابتدای شروع زندگی;مشترکشان دچار کم وزنی یا اضافه;وزن نگردند.

نکات تغذیه ای عروس و داماد :

همواره باید به این نکته;دقت نمایید که تغذیه و;غذای مصرفی عروس با داماد;متفاوت است و هر کس به;اندازه نیاز بدن خود;از انواع گروه های غذایی مصرف می;نماید. صرف این که با یکدیگر;زیر یک سقف زندگی می کنید;و هردو بالغ هستید;نباید شما را فریب دهد که;به یک اندازه مصرف;نمایید.

نکات تغذیه ای عروس و داماد
نکات تغذیه ای عروس و داماد

نکات تغذیه ای قبل از ازدواج :

همانطور که می;دانید برخی از زوج ها برای رسیدن به;وزن مناسب و ایده آلشان;قبل از برگزاری مراسم ازدواجشان رو به گرفتن رژیم های سخت می آورند تا در لباس مراسم عروسیشان بی عیب و نقص باشند و زیباییشان بیشتر به چشم آید.

اما این دسته از زوج ها باید بدانند که رسیده به وزن متناسبشان با استفاده از این روش ها کار بسیار اشتباه و چه بسا خطرناکی برای سلامتیشان است. نداشتن تغذیه مناسب و همینطور کم ابی نه تنها به پوست بدن شما صدمه می زند بلکه این مشکلات تغذیه ای می تواند شما را بدخلق ، کم طاقت و عصبی نماید و در نهایت بر روی رابطه ی دو طرفه ی شما تاثیر منفی و بدی برجای بگذارد.

پس هرگز به سراغ این گونه روش ها نروید زیرا رژیم های غذایی طاقت فرسا و سخت به طور مستقیم بر روی اخلاق و خلق و خویتان تاثیر می گذارد و روزهای شیرین و عاشقانه ی قبل از ازدواجتان را تلخ می نماید.

برای تغذیه قبل از ازدواج باید عروس و داماد از تمام گوه های غذایی مورد نیاز بدن استفاده نمایند و اعتدال را رعایت کنند تا سلامتیشان به خطر نیفتد.

رژیم غذایی مناسب عروس و دامادها
رژیم غذایی مناسب عروس و دامادها

تغذیه عروس و داماد در روز عروسی :

از آن جا که روز عروسی از ابتدا تا انتهای آن بسیار شلوغ و پر سروصدا و هم چنین پر جنب و جوش است معمولا عروس و داماد از همیشه کمتر غذا و خوراکی و نوشیدنی می خورند یا این که اصلا به چیزی لب نمی زنند.

خوب است بدانید تعداد نسبتا زیادی از عروس و داماد ها به رعایت نکردن همین دلیل خیلی ساده کارشان به درمانگاه و سرم و آمپول رسیده است!

شما باید صبح عروسیتان را با یک صبحانه مقوی و پر انرژی آغاز کنید تا صبحانه را به طور کامل میل نمایید و سپس به دنبال کارهایتان بروید .

وقت ظهر و زمان ناهار نیز حتما ساعتی را به صرف ناهار اختصاص دهید . معمولا این موقع ها برای عرس خانم و آقا داماد ناهار فرستاده می شود. اگر میلی به خوردن غذاهای سنگین و چرب ندارید به جای ان از گروه های پروتئین و لبنیات استفاده نمایید و حتما از خوردن نوشابه و نوشیدنی های گازدار و سرشار از قند خودداری کنید.

در طول روز حتما از خشکبار ، میوه ها و انواع مغزها میل نمایید تا انرژی لازم را برای شما تامین کنند و با رعایت این نکته های ساده در روز عروسی به اندازه کافی شاداب خواهید بود و انرژیتان تا انتهای مراسم جشن عروسیتان حفظ خواهد شد.

تغذیه عروس و داماد
تغذیه عروس و داماد

تغذیه عروس و داماد بعد از مراسم عروسی :

واقعیت این است که رعایت نکات تغذیه ای و اهمیت دادن به رژیم غذایی عروس و داماد به روز عروسیشان منتهی نمی شود بلکه پس از آن نیز باید ادامه داشته باشد.

زوج هایی که قبل از مراسم عروسیشان رژیم های سخت و غیر اصولی را دنیال کرده اند حالا بعد از رفتن به منزل دونفریشان و شروع زندگی مشترک با ولع و اشتهای زیادی به جبران مواد غذایی از دست رفته ی بدنشان شروع به خوردن می کنند تا کالری زیادی که از بدنشان رفته مجدد بازسازی و جایگزین شود.

آقا داماد نیز معمولا در اوایل زندگی به دلیل رودرواسی و تعریف و انگیزه به همسر از دستپخت او بیش از حد تعادل می خورد و در نتیجه دچار اضافه وزن می گردد . زیرا خانم ها اکثرا در اوایل روزهای زندگی مشترک غذاهایی می پزند که باب میل همسرشان است و پرکالری و پر چرب می باشد.

خانم ها نیز طبق روال بعد از ازدواج به دلیل بی تحرکی و فعالیت نسبتا کم پا به پای همسرشان غذا می خرند و او را همراهی می نمایند. از این رو آن ها هم معمولا با اضافه وزن روبرو خواهند شد.

به همین دلیل رعایت رژیم غذایی مناسب و مفید به خصوص بعد از ازدواج نیز اساسی و مهم است. آن را جدی بگیرید!