حلقه ازدواج
۲۵
اردیبهشت

نکات حلقه ازدواج

نکات حلقه ازدواج

نکات حلقه ازدواج : می توان گفت حلقه;تقریبا پیشینه ی طول و درازی دارد;که از همان زمان های قدیم;نیز در دست چپ قرار می گرفته;و نشانه ی پیوند بین همسران بوده;است.  همانطور که می دانید اولین;قدم برای شروع و ترتیب;دادن مراسمات عروسی انتخاب حلقه;ازدواج می باشد . در این مرحله زوج های جوان;با ذوق و شعف و یک شادی وصف ناپذیر;به دنبال حلقه ی  ازدواجشان;می گردند تا برای همیشه آن را در دست یکدیگر حفظ کنند .

نکات حلقه ازدواج :

به دلیل تنوع بالای حلقه های ازدواج انتخاب برای عروس و داماد ها کمی مشکل به نظر می رسد .

بهتر است به دلیل این که حلقه ی ازدواج تنها طلایی است که قرار است تا ابد در دستان شما باشد هنگام خرید به برخی نکات دقت کنید. زیرا دیگر قابل تعویض نیست و شما فقط یکبار فرصت انتخاب آن را دارید.

پس توجه و دقت ویژه ای را در انتخاب آن به خرج دهید.

درست است که حلقه های ازدواج از جنس های مختلفی ساخته شده اند اما هیچ محدودیت و اصول و قانونی برای انتخاب آن ها وجود ندارد و لازم نیست در انتخاب حلقه ها خودتان را محدود سازید. مرسوم ترین و پر استفاده ترین جنس طلاها که محبوبیت بیشتری در بین انواع دیگر دارند همان طلای زرد ، طلای سفید و پلاتین می باشد . امروزه زوج های جوان بیشتر به سراغ این سه نوع جنس می روند .

در این مقاله به برخی نکات انتخاب حلقه ازدواج اشاره شده است .

انتخاب حلقه ازدواج
انتخاب حلقه ازدواج

1-توجه به ظرافت و سادگی :

حواستان به این موضوع باشد که انگشترهای سنگین ، پر نگین و پر زرق و برق حلقه به شمار نمی آیند. حلقه درواقع رینگ دایره ای شکل ساده و ظریفی است که با یک یا چند ردیف نگین ریز یا یک نگین درشت تزیین شده باشد. پس مراقب باشید که  انگشترهای سنگینی که بسیار روی آن ها کار شده است را با حلقه اشتباه نگیرید .

همانطور که می دانید سادگی هیچ وقت از مد نمی افتد و همیشه زیبا و شیک است بنابراین در هنگام خرید سادگی را مد نظر قرار دهید.همیشه گران بودن حلقه را ملاک زیبایی قرار ندهید.

2-توجه به نگین ها و سنگ های روی حلقه :

حلقه ها بسته به نوع سنگ و نگینی که بر روی آن ها کار شده قیمت های متفاوتی دارند. برخی یک ردیف و برخی چندین ردیف نگین ریز دارند که انتخاب آن ها به سلیقه عروس و داماد ها بستگی دارد.  هم چنین می توانید حلقه هایی با نگین های رنگی نیز انتخاب نمایید .

3-حلقه های جفت :

معمولا به عروس و داماد ها پیشنهاد می شود که حلقه های ست را به  عنوان حلقه های ازدواج انتخاب نمایند اما با این حال هنوز افرادی هستند که در جستجوی حلقه های یک شکل نیستند تا راحت تر بتوانند برای خود حلقه های زنانه و ظریف و یا مردانه و متناسب انتخاب نمایند.

انواع حلقه ازدواج
انواع حلقه ازدواج

4-خرید سایز بزرگ تر :

از آن جا که قرار است حلقه ها برای همیشه به دستتان باشد و شما احتمال چاق تر شدن را دارید دنتیجه سعی کنید حلقه های خود را یک سایز بزرگتر بخرید تا بعدا هم قابل استفاده باشند. یادتان باشد همیشه فرصت برای کوچک کردن حلقه ی خود دارید.

5-انتخاب انواع گرد :

بهترین شکل حلقه حلقه هایی کاملا گرد و بدون تیزی است . برخی از مدل ها کناره ها و یا زایده هایی دارند و نگین ها بر روی این قسمت ها کار شده است. به خاطر این که حلقه شما در حین انجام کار روزمره احتمال گیر کردن یا برخورد با اجسام دیگر را دارد پیشنهاد می شود که حلقه های تخت و گرد را انتخاب نمایید.

6-بردن کمترین همراه :

برای خرید حلقه حتی الامکان با همسرتان بروید و یا در نهایت با حضور پدر و مادر . بردن همراهان زیاد هم وقتتان را می گیرد هم این که در هنگام انتخاب حلقه و با اظهارنظر های متفاوت شما را دچار سردرگمی و تردید و در نهایت کلافگی خواهد کرد .

نکات حلقه ازدواج
نکات حلقه ازدواج

7-تعیین بودجه :

سعی کنید قبل از رفتن به طلافروشی مقدار هزینه ای را که می خواهید خرج نمایید مشخص کنید و حتی آن را با طلافروش نیز در میان بگذارید . با این کار به جواهر فروش نیز کمک می کنید تا حلقه هایی را در همان رنج قیمتی برایتان بیاورد و انتخاب شما را آسانتر کند.