نکات مهم دوران نامزدی
۰۱
تیر

نکات مهم دوران نامزدی

نکات مهم دوران نامزدی

نکات مهم دوران نامزدی : بسیاری;از خانواده ها دوران نامزدی;را مهم ترین دوره و حتی;مهم تر از عروسی می دانند;زیرا در حالی که شیرین;و خاطره انگیز است می تواند;بسیار سازنده و پربار باشد;زیرا در این دوران اصلی ترین;مسائل زندگی پایه گذاری;می شود و آینده را;می سازد.

می توان گفت;دوران نامزدی;در واقع یک آزمون برای زوج;جوان محسوب می شود;که با آن به جواب تمام سوال های خود می رسند و می توانند تصمیم گیری نهایی خود را به درستی انجام دهند.

نکات مهم دوران نامزدی :

همانطور که می دانید در دوران نامزدی باید در مورد مسائل و مباحثی با یکدیگر گفتگو نمایید که ممکن است بعد از ازدواج با آن مواجه شوید. مثلا مواردی مانند پول و نحوه ی خرج کردن ف روابط خانوادگی ، ارتباط با دوستان و ….

همین صحبت ها و اظهارنظرهای طرف مقابلتان است که به تصمیم گیری نهایی شما کمک می کند.

بهتر است در دوران نامزدی با دقت و توجه به این نکات رفتار نمایید تا نتیجه ی بهتری را کسب کنید.

نکات مهم دوران نامزدی
نکات مهم دوران نامزدی

1-آشنایی و شناخت بیشتر :

دخترها و پسرها در این دوران فرصت دارند که بیشترین شناخت را نسبت به یکدیگر کسب نمایند و با اخلاق و روحیات خود در شرایط های متفاوت آشنا شوند. این آشناییه همه جانبه نسبت به یکدیگر موجب سازگاری و تفاهم بیشتر شما می گردد.

2-اصلاح و تغییر :

اگر می خواهید هر تغییر و اصلاحی را انجام دهید بهترین زمان در دوران نامزدی است. در مورد خصوصیاتی که در طرف مقابلتان باعث ناراحتی و آزار شما می شود با او در میان بگذارید تا خود را اصلاح کند و شما مشوق او باشید. در این دوران چون بین دو طرف احترام و محبت زیادی وجود دارد و برای هم تازگی دارید تاثیرش بیشتر است و در نتیجه پذیرش و قبول ان نیز از سمت یکدیگر بیشتر خواهد بود.

3-توجه به عواطف و احساسات یکدیگر :

در دوران شیرین نامزدی باید مراقب عواطف و احساسات هم باشید و به درستی به آن پاسخ دهید . در واقع باید به یکدیگر ارزش و بها دهید و از بی تفاوتی به شدت دوری نمایید. بی اعتنایی و خونسردی بیش از حد عزیزتان نمی کند و برعکس شما را از هم دورتر می کند. مراقب باشید .

دوران نامزدی
دوران نامزدی

4-هدیه دادن :

هدیه دادن بهترین راه برای افزایش محبت و اثبات علاقه در دوران نامزدی است. هدیه دادن یعنی طرف مقابلتان برایتان ارزشمند است و به او علاقه دارید. حتما نباید کادوی شما گرانقیمت باشد همین که از موراد مورد علاقه و توجه او باشد کافیست. نحوه ی هدیه دادن نیز مهم است . سعی کنید که طور خاص و متفاوتی هدیه خود را تقدیم نمایید همراه با حرف ها و کلمات محبت آمیز و زیبا ….

امروزه پسرها بیشتر به دختر ها کادو می دهند اما این موضوع نباید سبب شود که دخترها این کار را فراموش نمایند . همه چیز باید دو طرفه باشد.

5-نامه نگاری های عاشقانه :

از موثرترین و خاطره آمیز ترین و همینطور شیرین ترین کارها می تواند نوشتن نامه های عاشقانه و محبت آمیز باشد . نامه نگاری های با احساس و پر محبت روابط شما را تقویت می کند. حتی می توانید حرف هایی را که حضورا از گفتن آن خجالت می کشید را بر روی کاغذ آورده و به طرف مقابلتان تقدیم کنید. از این راه برای حرف های ناگفته استفاده نمایید که علاقه بینتان را افزایش می دهد.

نوشتن نامه بعدها از بهترین خاطرات شما به شمار می رود و هر دو با خواندن آن لذت خواهید برد.

6-ملاقات های مکرر :

نامزدها در این دوران بیشترین دیدارهای دوستانه و عاشقانه را دارند . این ملاقات ها همگی از روی شوق و ذوق و دلتنگی است و در جلب محبت یکدیگر فوق العاده موثر می باشد. در این دیدارها سعی کنید از کلمات محبت آمیز و زیبا در خطاب به یکدیگر استفاده نمایید و حتما زا برنامه ها و تصمیمات آینده خود و زندگیتان نیز صحبت نمایید.

راهنمای دوران نامزدی
راهنمای دوران نامزدی

7-دروغ گویی ممنوع :

بدترین کار برای جلب توجه طرف مقابل تظاهر ، دروغ گویی و حتی پنهان کردن است. این کارها بی فایده و بسیار مضر می باشد زیرا اولین چیزی که روابط زن و مرد و عشق و محبتشان را به یکدیگر حفظ مینماید راستگویی و صداقت است. در غیر این صورت زندگی مشترک سالم و موفقی نخواهید داشت.