هدیه مناسب مردان
۱۹
خرداد

نکات مهم زندگی مشترک

نکات مهم زندگی مشترک

نکات مهم زندگی مشترک : هر جوانی;در آرزوی انتخاب بهترین همسر;و برگزاری جشن عروسیش است . اما مهم ترین;نکته و درواقع مسائل;حیاتی و مهمی که در زندگی رخ;خواهد داد پس از این تدارکات و جریانات اتفاق می افتد که تازه;عروس و دامادها باید در مورد;ان اگاهی کامل داشته;باشند تا زندگیشان از آغاز;شیرین و پر از محبت;گردد. دانستن این نکات برای همه ی;جوان ها لازم و ضروری;است. این نکات می تواند به بهتر شدن هرچه بیشتر زندگی مشترکشان;کمک قابل توجهی نماید.

نکات مهم زندگی مشترک :

هنگامی که دو جوان;با یکدیگر عهد زوجیت و پیوند;ازدواج می بندند مسیری را آغاز;می کنند که یک ارتباط و چهارچوب وسیعی از روابط اجتماعی را پدید می آورد. در ابتدا روابط بین زن و شوهر است و به ترتیب این ارتباطات وسیع تر گشته و به خانواده های همسر و اقوام و فامیل و دوستان و …. تعمیم داده می شود.

در نتیجه درنظر گرفتن برخی مسائل و انجام و رعایت بعضی از کارها به صورت موثر بر زندگی دونفر اثر خواهد گذاشت.

بعد از ازدواج تازه رابطه ی عروس با خانواده شوهر و همینطور داماد با خانواده زن پررنگ تر و بیش تر می گردد. اما گاهی اوقات ممکن است به دلایل متفاوت خانواده ها با فرد جدید که همان عروس یا داماد است نقاط مشترک کمتری داشته باشند و نتوانند به درک درستی از هم برسند.

در این مقاله به برخی از نکات مهمی که انجام و رعایت ان ها در زندگی مشترک ضروری است بیان گشته تا راهنمای زندگی تازه عروس و دامادهای عزیز قرار گیرد:

نکات مهم زندگی مشترک
نکات مهم زندگی مشترک

1-احترام مداوم و همیشگی موثرترین راه :

از موثرترین و مهم ترین نکات که تاثیر بسیار خوبی بر روابط با خانواده همسر می گذارد احترام گذاشتن است. و قتی در هر شرایط و موقعیتی احترام ها حفظ شود سوء تفاهم ها و مشکلات منجر به درگیری و دعوا نمی شود. همواره سعی کنید از رفتارها و حرف هایی که به قول معروف حساسیت فرد مورد نظر هستند خودداری فرمایید. عروس و داماد ها باید با نکته سنجی این رفتارها را پیدا کنند و یا به کمک همسر خود به شناخت کامل تری نسبت به خانواده همسر دست یابند تا بتوانند عکس العمل مناسب تری از خود نشان دهند.

2-تا جایی که می توانید دست پر به خانواده همسرتان بروید :

همراه بردن چیزهایی مانند یک بسته شیرینی ، میوه ،شاخه ی گل و … شاید کوچک به نظر برسد اما تاثیر زیادی بر ایجاد محبت بین شما و خانواده همسرتان دارد. بدین گونه شما به طور غیر مستقیم به ان ها ابراز علاقه خود را اعلام می کنید.

3-در هنگام حضور والدین به همسرتان احترام بگذارید :

دقت کنید هنگامی که در مقابل والدین همسرتان هستید او را با لقب های زیبا و پیشوند آقا صدا بزنید و بیش از همیشه به او احترام بگذارید. این گونه خیال پدرو مادر راحت می شود و با شما با صمیمیت بیشتری برخورد خواهند کرد. امتحان کنید.

نکات ضروری برای تازه عروس و دامادها
نکات ضروری برای تازه عروس و دامادها

4-پاسخ خانواده تان را خودتان بدهید :

این یک واقعیت است که هر کس فرزند خود را بیشتر دوست دارد و بهتر می شناسد . تجربه ها نشان می دهد که والدین با توضیحات فرزند خودشان زودتر قانع می گردند و به خواسته های فرزندانشان بیشتر اهمیت می دهند تا شخص دیگر. برای مثال اگر بخواهد آخر هفته به یک سفر تفریحی بروید بگذارید همسرتان آن را با خانواده اش مطرح سازد. زیرا هر چقدر هم که شما به عوان عروس خانواده دلیل و منطق بیاورید به اندازه ای که همسرتان ان را توجیه کند تاثیر ندارد. حتی ممکن است از دست شما دلخور هم بشوند . پس دقت کنید بهتر است هر کس خودش جواب خانواده اش را بدهد زیرا شناخت بیشتر و بهتری از آنان دارد.

5-برای رفتن به منزل والدین همسرتان برنامه ریزی کنید:

بعد از ازدواج اختلافات زیادی برای دی و بازدید از منزل همسرتان پیش خواهد امد پس بهتر است از همان ابتدا نسبت به این موضوع برنامه ریزی انجا دهید و به توافق برسید.

6-اختلاف نظرها را با والدین خود درمیان نگذارید :

در زندگی مشترک ممکن است اختلاف نظرها و حتی سوء تفاهم های زیادی پیش بیاید . به محض بروز این احتمالات سریع همه چیز را با خانواده تان در میان نگذارید زیرا ممکن است اختلافتان چندین برابر گردد. بهتر است با آرامش و دوستانه در خلوت و با محبت با یکدیگر صحبت و همه چیز را حل و فصل نمایید.

زندگی مشترک و نکات ابتدایی آن
زندگی مشترک و نکات ابتدایی آن

7-توجه به احساسات والدین همسر نسبت به همسر :

توجه به این نکته بسیار مهم است. امری طبیعی و ذاتی است که والدین همسر نسبت به او عاطفه و محبت زیادی داشته باشند و شما باید این موضوع را درک کنید و به ان احترام بگذارید. شما باید در این خصوص و برای مستحکم تر کردن این رابطه او را تشویق نمایید . چرا که این امر جایگاه شما را در بین خانواده همسر بالاتر خواهد برد.