نکات مهم نامزدی
۰۲
تیر

نکات مهم نامزدی

نکات مهم نامزدی

نکات مهم نامزدی : نامزدی;شاید در ابتدا یک مراسم;ساده و بدون تشریفات باشد;اما باید گفت پیچیده تر;و مهم تر از این;حرفاست . دوران نامزدی درواقع همان دوران;سرنوشت ساز و پر اهمیتی;است که بر اساس آن شما;تصمیم نهایی را می گیرید .

نامزدی گرچه دوران;هیجان انگیز و صمیمانه ای;را پیش رویتان;قرار می دهد اما;ماهیت اصلی و;وجودی آن به دلیل مشخص;شدن تفاوت ها و;شناخت روحیات و;همینطور گفت و گو در;خصوص مسائلی است که برایتان;مهم و ارزشمند;است و هم چنین;در مورد انتظاراتی;که از همسر آینده ی خود دارید.

نکات مهم نامزدی :

در رابطه با نامزدی همیشه نکاتی را مد نظر قرار دهید و بدانید که این راهنمایی ها کمک زیادی به شما خواهد کرد.

نکات مهم نامزدی
نکات مهم نامزدی

1-مدت زمان نامزدی :

توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است . کارشناسان می گویند که اگر دختر و پسر شرایطشان برای رفتن به خانه ی بخت فراهم نیست و در عین حال دوست دارند رابطه ی آن ها علنی و آشکار و رسمی شود به جای این که در این تصمیم عجله داشته باشند تمام تلاش خود را برای جور کردن فراهم و لوازم و شرایط ازدواج و عروسی انجام دهند. زیرا مدت زمان بیش از 6 ماه تا یک سال می تواند به شما و رابطه تان صدمه بزند. روانشناسان معتقدند که معمول ترین و بهترین مدت زمان برای نامزدی 6 ماه است که در این مدت دختر و پسر می توانند به شناختی نسبی دست پیدا کنند و در عین حال ارتباط ان ها به دور از آسیب نیز باشد.

2- کار تمام نشده است :

دختر و پسر باید بدانند که نامزدی فقط و فقط دوره ی آشنایی و شناخت می باشد نه قسمتی از دورات متاهل بودن !!!

نباید اجازه دهید احساسات ، علاقه و تعهدی که شاید در این دوره به وجود می آید بر تصمیم گیری منطقی شما تاثیر بگذارد و تصمیم درست را از شما بگیرد. تمامی تفاوت ها و نقاط ضعف های طرف مقابل را مد نظر قرار دهید و هیچگاه نگذارید که هیچ مسئله ای باعث شود شما خطوط قرمز و حساسیت های خود را زیر پا بگذارید.

مراقب باشید . حواستان را جمع کنید دوران نامزدی تنها زمانی است که فرصت دارید در مورد زندگی آیندتان تصمیم گیری کنید . اختلاف نظرهایتان را مقابل چشمنتان قرار دهید و ببینید آیا در تمام طول زندگی مشترکتان می توانید از آن ها چشم پوشی کنید و هم چنان در آرامش باشید یا خیر ….

هرگز به خاطر حرف های اطرافیان پای سفره عقد ننشینید . بهتر است قبل از تصمیم گیری نهایی رابطه تان را آشکار نکنید تا در صورت برهم خوردن این موضوع و اتفاق برایتان راحت تر باشد و آسانتر فراموشش کنید.

نامزدی
نامزدی

3-حفظ فاصله ها :

برخی از خانواده ها در دوران نامزدی و برای ارتباط راحت تر و بدون استرس دو جوان بین آن ها صیغه محرمیت می خوانند اما باید به این نکته توجه کنید که تا روز عروسی باید هم چنان فاصله ها را حفظ کنید . این کار موجب می شود که در گیر عواطف و احساسات نشوید و عاقلانه تر و با چشم باز و دور از هیجانات عاطفی در مورد طرف مقابلتان تصمیم گیری کنید.

برخی از جوان ها در این دوره کم کم درگیر رابطه زناشویی و صمیمانه می شوند و از این رو حق جدایی و انتخاب فرد شایسته دیگر را از خود می گیرند . روانشناسان پیشنهاد می کنند که در دوران نامزدی به خود فرصت بدهید که با چشم باز و بدون هیچ گونه درگیری عاطفی و احساسی در مورد مهم ترین انتخاب زندگیتان تصمیم گیری نمایید.

4-همه چیز را فاش نکنید :

خوب است بدانید درد دل کردن با نامزدتان و حتی همسرتان حد و مرزی دارد. باید بدانید که چه رازهایی را می توانید با او در میان بگذارید و چه چیزهایی را نباید به زبان بیاورید. اگر موضوعی هست که گفتن و یا نگفتن آن تاثیری بر روی زندگی آینده و مشترک شما نخواهد گذاشت لازم نیست بر زبان بیاوریدش.

هر چیزی که در گذشته بوده تمام شده و دادن اطلاعات آن هم اکنون و آن هم به شریک زندگیتان شاید برای او چندان خوشایند نباشد و زندگیتان را تلخ نماید. گاهی سکوت بهترین راه حل و جواب محسوب می شود.

دوران نامزدی
دوران نامزدی

5-عشق طرف مقابلتان را امتحان نکنید :

حتما دوست دارید دانید که فرد مورد نظرتان شما را چه اندازه دوست دارد و حاضر است به خاطر شما چه کارهایی را انجام دهد .یا این که شما چقدر برایش مهم هستید و او حاضر ایست از چه چیزهایی به خاطر شما چشم پوشی کند ؟

اما این سوال ها نباید شما را وادار کند که کارهای اشتباهی را انجام دهید و به اصطلاح آزمون عشق به راه بیندازید.

مثلا اگر من را دوست دارد پس باید با فلان دوستش قطع راطه کند و از این جور کارها …

لطفا دست نگه دارید . باید یاد بگیرید که به حریم خصوصی هم وارد نشوید و در مقابل اجازه ندهید که او هم وارد حریم شخصی شما شود. میزان وفاداری و عشق همسرتان را در احترام گذاشتن و پایبندی به قول و قرارهایش ببینید. کسی که شما را دوست داشته باشد برای خوشبختی و شادی شما تلاش و کوشش می کند تا بتواند آینده و زندگی بهتری برایتان فرهم نماید.