گل آرایی در عروسی
۰۷
اردیبهشت

نکات گل آرایی

نکات گل آرایی

نکات گل آرایی : گل آرایی که به تازگی;در اکثر مراسمات عروسی دیده می شود;و تقریبا فراگیر و محبوب شده;باید بر اساس نظم و هنر و سلیقه خاص انجام گیرد;تا چشم نوازی ان بهتر دیده شود;و از بهم ریختگی و شولیده بودن;جلوگیری شود .

کار گل آرایی اگر با بی دقتی;و بی حوصلگی و رعایت نکردن برخی اصول;صورت پذیرد زیبایی و لطافت آن از;نظرها پنهان می ماند در;نتیجه گل آرایی از مهم ترین تزیینات;و تاثیر گذارترین راهکاری;است که فضا را رمانتیک ، عاشقانه;و در عین حال شیک و روح نواز;می گرداند .

نکات گل آرایی جشن عروسی :

همنطور که اشاره شد;و حتما با ان روبرو گشته اید گل ها نقش;اساسی در مراسمات عروسی دارند;و به راحتی می توانند بر حس;و حال زوج ها و همینطور مهمان ها تاثیر بگذارند;و حس تازگی و شوری هیجان انگیز;در آن ها به وجود اورند .به همین دلیل امروزه;گل آرایی در هر مراسمی به;خصوص مراسمات عروسی بسیار رواج یافته و اکثر زوج ها ترجیح می دهند از گل ها برای خاص شدن مراسم خاطره انگیز خود استفاده نمایند .

ایده های زیادی برای به کارگیری گل ها و طراحی ان ها در نقاط مختلف مکان عروسی و همینطور بر روی اکثر وسایل تشریفات عروسی وجود دارد که همگی جشن عروسی را به نوعی لذت بخش و شیرین می کنند .برخی علاقه مندند که مراسم خود را درون باغ ها و فضاهای باز برگزار نمایند که اضافه شدن گل ها به این مکان ان را طبیعی تر و زیباتر و سرسبزتر می کند .

گل آرایی مراسم عروسی
گل آرایی مراسم عروسی

در این مقاله به چند مورد از نکاتی که در هنگام گل آرایی بهتر است به ان دقت نمود اشاره می کنیم :

1-تناسب بین اندازه فضای جشن عروسی با حجم گل آرایی :

نکات گل آرایی :این مورد با این که نکته ظریفی می باشد اما رعایت نکردن ان موجب ناهماهنگی و بهم ریختگی می شود .برای انتخاب اندازه و تعداد گل ها باید به اندازه مکانی که جشن در ان جا بر پا می گردد توجه نمود .حتی به میزی که گل بر روی ان قرار می گیرد نیز باید دقت نمود .

به عنوان مثال گل هایی که بر روی میز مهمان ها قرار می گیرد بهتر است پایه هایی کوتاه یا متوسط داشته باشند که در طول جشن جلوی دید مهمان ها را نگیرند .

2-استفاده از گل های مناسب :

معمولا در گل آرایی از طیف متفاوت و متعدد رنگ ها استفاده می شود اما برخی از عروس خانم ها نیز ممکن است از یک رنگ یا دو رنگ خاص استفاده نمایند .اما پیشنهاد می گردد که برای گل آرایی همه ی کارها را به طراح گل آرایی خود بسپارید زیرا او تجربه بیشتری دارد . علاوه بر این تخصص انجام این کار را نیز دارد و می داند از کدام مجموعه رنگ برای بهتر و زیباتر جلوه کردن فضای مراسم عروسی شما استفاده نماید .طراح قبل از شروع مراسم جشن عروسی محل برگزاری را بازدید می کند و وسایل و گل های لازم را از قبل آماده می نماید .

البته مطمئن باشید که برای انجام کار گل آرایی لازم نیست بیش از حد هزینه کنید و در واقع به بیان دیگر اسراف نمایید ، چراکه گل آرایی را می توان با گل های ارزان نیز انجام داد .

گل آرایی عروسی
گل آرایی عروسی

3-عدم استفاده از گل های معطر :

نکات گل آرایی : همانطور که می دانید برخی گل ها بوی خاصی دارند که ممکن است افرادی در جشنتان به آن حساسیت داشته باشند و با این گل های معطر دچار سر درد و و بیماری های دیگر شوند .درنتیجه بهتر است از گل های معطر چنانچه تمایل دارید تنها در دسته گل خودتان استفاده نمایید.

چند ایده برای تزیین باغ عروسی :

1-جایگاه مخصوص و شیک برای عروس و داماد :

جایگاه عروس و داماد باید خاص و متمایز باشد . این مکان معمولا روبروی مهمان ها بنا نهاده می شود و به شکل داربست با سقفی هلالی است .  چهارچوب و سقف این بنا نیز با گل های خاص و تور و حریرهای سفید و زیبا پوشانده می گردد .

2-روشی متفاوت برای خوش آمد گویی :

سعی کنید یک روش خاص را برای خوش امد گویی و ویژه تر و مهمتر جلوه دادن مراسمتان انتخاب کنید .به عنوان مثال قرار دادن یک فرد با لباسی خاص در بدو ورود مهمانان یا استفاده از یک تابلو با جمله ای خاص و گل ارایی فوق العاده و متنی به یاد ماندنی و …

نکات گل آرایی
نکات گل آرایی

3-ایجاد دکورهای متفاوت و بی نظیر :

برای این که باغ عروسی منحصر به فرد تر و مجلل تر به چشم اید می توان از دکورهای جذاب نیز استفاده نمود مثلا قرار دادن گرامافون و یا وسایل آنتیک و قدیمی و یا استفاده از مبل های راحتی در گوشه کنار باغ می تواند جشن را باشکوه تر جلوه دهد .

 4-قرار دادن بازی های خاطره انگیز و نوستالژیک :

این ایده ای بسیار جالب و مهیج و همینطور سرگرم کننده برای مهمانان به شمار می رود .اگر امکانات مالی مناسب را دارید انجام این ایده می تواند لحظات ناب و شادی را برای مهمانانتان به وجود اورد و برای انان خاطره ساز شود .بازی هایی مانند پرتاب حلقه ، دارت ، بولینگ و …. از سری بازی های نوستالژیک به حساب می ایند که بسیار هیجان انگیز و مفرح هستند .