کارت عروسی متفاوت
۱۸
اردیبهشت

کارت عروسی

کارت عروسی

کارت عروسی : همانطور که می دانید;آخرین مرحله تدارکات جشن عروسی پخش کردن;کارت های دعوت و رساندن آن;به دست دوستان و آشنایان و فامیل می باشد;که معمولا توسط عروس و داماد ها یکی دو هفته;قبل از برگزاری مراسم جشن عروسیشان انجام;می گیرد .

زوجینی که این کار را انجام داده اند;می دانند که شیرین ترین و لذت بخش ترین قسمت کار;همین توزیع کارت های عروسی است که با ذوق و;شوق و هیجان صورت می پذیرد . از این رو زوجین;در انتخاب بهترین و زیابترین کارت حساسیت;لازم را به خرج می دهند و دوست دارند که;کارت دعوت عروسیشان متفاوت تر از سایرین;باشد .

کارت عروسی :

شاید به نظر برسد که راحت ترین ;قسمت عروسی انتخاب کارت های دعوت است;اما این بخش نیز برای زوجین حساسیت ها و چالش های خاص خود را دارد .

همانطور که می  دانید و تجربه کرده اید کارت های عروسی به سلیقه عروس و داماد انتخاب می شود و بعد از مشخص شدن دقیق تعداد میهمانان ، مکان و تاریخ روز عروسی توزیع می گردد . البته در گذشته روش دعوت فرق با امروز متفاوت بوده است. در گذشته برای دعوت میهمانان فردی از سمت خانواده ی عروس یا داماد عهده دار دعوت از دوستان و آشنایان می شده است و به صورت حضوری به در منزل هر یک مراجعه و آن ها را دعوت می کرده است . اما امروزه کارت های دعوت رنگ و لعاب خاصی به آن بخشیده و در این مرحله  ذوق و هیجان مضاعفی را به زوجین منتقل کرده است .

اگر می خواهید کارت عروسیتان خیلی شیک تر به نظر برسد بهتر است کارت دعوت را متناسب و هماهنگ با تم عروسیتان انتخاب نمایید .

کارت دعوت عروسی
کارت دعوت عروسی

نکاتی در مورد انتخاب کارت عروسی :

به دلیل این که میهمانان عروسی اولین چیزی که از تدارکات مراسم جشن عروسی می بینند کارت های دعوت عروسی است در نتیجه در انتخاب ان نهایت سلیقه و دقت را به کار ببرید تا در همان مرحله اول دل مهمانان را برای آمدن به جشنتان ببرید و بی طاقت کنید.

همانطور که می دانید در حال حاضر انواع و اقسام کارت های دعوت در طرح ها و اشکال گوناگون در بازار یافت می شود که زوجین می توانند هر کدام را که بخواهند به سلیقه خودشان انتخاب نمایند .

1-استفاده از درج تصویر :

درج تصویر یکی از قدیمی ترین روش ها برای تزیین و زیبا سازی کارت های عروسی می باشد . البته شاید این روش به سلیقه و دلخواه برخی از زوجین نباشد اما در حال حاضر هنوز هم از این روش استفاده می شود . با چاچ عکس بر روی کارت دعوت جذابیت و زیبایی آن چند برابر می شود . عکس انتخابی می تواند هم عکس خود عروس و داماد باشد هم این که عکس های فانتزی و عروسکی و ….

کارت دعوت عروسی
کارت دعوت عروسی

2-استفاده از شعر بر روی کارت :

اکثر کارت های عروسی حاوی شعری زیبا و عاشقانه و پر معنی هستند. توصیه می شود حدالامکان از شعرهای کوتاه و نو استفاده شود و از انتخاب شعرهای تکراری بپرهیزید. بدین صورت میهمانان از خواندن شعر سر ذوق می آیند و لذت می برند.

3-استفاده از فونت های خاص و زیبا :

برای خاص تر کردن و تاثیر گذاری بیشتر متن یا شعر نوشته شده بر روی کارت از فونت های زیبا و تزیینی استفاده می کند. فونت هایی مانند نستعلیق و … جذابین نوشته را چندین براب می کند . البته دقت کنید هر فونتی که انتخاب می نمایید خوانا باشد . دقت نمایید رنگ متن و یا شعر نیز جذابیت دیگری به کارت دعوت اضافه خواهد کرد .

مدل کارت عروسی
مدل کارت عروسی

4-نوع کاغذ و تزیین کارت عروسی :

اکثر کارت های عروسی کاغذی هستند . اما کاغذهای روغنی ، چرم و … نیز استفاده می شوند که البته گرانتر هستند. برای این که زیبایی کارت های کاغذی بیشتر شود معمولا از تور ، ساتن ، گل ، اکلیل ، نگین ، مروارید و … استفاده می شود.

نمونه های دیگر کارت عروسی از نوع چوبی ، پارچه های مخمل ، حصیر و … هستند که نسبت به کارت های کاغذی از قیمت بالاتری برخوردارند .

انواع کارت عروسی
انواع کارت عروسی

5-انتخاب رنگ کارت عروسی :

در گذشته برای رنگ کارت دعوت بیشتر از رنگ های سفید ، گلبهی و صورتی استفاده می کرده اند اما امروزه طیف رنگ های وسیع تری به ان افزوده گشته است . رنگ های طلایی ، زرد ، زعفرانی ، زرشکی ، بنفش ، سبزو قرمز رایج ترین و در عین حال پر طرفدارترین رنگ هایی هستند که مورد پسند زوج ها قرار می گیرند .