کفش عروس
۲۳
اردیبهشت

کفش عروس

کفش عروس

کفش عروس : تازه عروس ها به;خوبی می دانند که باید در مراسم جشن ازدواجشان بی همتا;و بی نقص باشند در نتیجه چندین;هفته قبل از برپایی مراسم به سراغ خریدهای خود می روند;تا سر فرصت و با کمال دقت لباس عروس ، تاج ، تور و سایر ملزومات;خود را خریداری نمایند . انتخاب;کفش عروس نیز یکی از لوازمی است;که دختر خانم ها به آن توجه;می کنند .

کفش عروس :

از آن جا که قرار است عروس خانم ها;مدت زیادی با کفش های خود راه بروند و یک روز کامل را با آن سپری کنند در نتیجه در انتخاب یک کفش مناسب و در عین حال زیبا و خاص باید بسیار دقت کنند و وسواس به خرج دهند .

شاید تا کنون بسیاری از عروس خانم هایی که مراسم عروسیشان را پشت سر گذاشته اند به دلیل انتخاب کفش نامناسب و دچار شدن به پا درد و تاول های پا دیدن کفش های عروسیشان خاطره ی بدی را برایشان تداعی می کند. در نتیجه در هنگام خری سعی کنید به نکات زیر دقت کنید و آن ها را در تصمیمات خود دخیل نمایید .

گذشته از این ها کفش تاثیر بسیار زیادی بر راه رفتن و رقصیدن عروس در محل برگزاری جشن عروسی دارد.

انتخاب کفش عروس
انتخاب کفش عروس

1-توجه به راحتی کفش :

قبل از هر چیز به اولین نکته ای که باید توجه کنید راحتی کفش است .چون قرار است ساعت ها آن را به پا کرده و راه بروید و همراه میهمانان و داماد به رقص و پایکوبی بپردازید. در صورتی که کفش به پاها فشار آورده و انگشت ها و یا پشت پا را اذیت کند تاب و تحملتان را می برد و شما را آرزده خاطر می کند.

کفش های نوک تیز با پاشنه های خیلی بلند را فراموش نمایید !

2-توجه به جنس کفش :

معمولا جنس لباس عروس خانم را ملاک انتخاب جنس پارچه روی کفش در نظر می گیرند. اما به طور کلی پارچه های ساتن و ابریشم دو جنس مناسب و پر کاربرد و در عین حال زیبا برای سطح روی کفش عروس هستند . برخی از عروس خانم ها قسمتی از پارچه لباس عرویشان را به کفاش می دهند تا ان را به عنوان رویه روی سطح کفش بکشد.

3-توجه به محل برگزاری مراسم عروسی:

حتما بعد از این که محل برپایی جشن ازدواجتان مشخص شد به خرید کفش عروسی بروید . به عنوان مثال اگر قرار است عروسی در باغ برگزار شود انتخاب کفش های نوک تیز اشتباه است چون پاشنه های کفش بین خاک و چمن ها گیر می کند  . یا مثلا اگر عروسی در سالن با انواع کف پوش ها برپا می گردد بهتر است کف کفشتان دارای کفی های عاج دار باشد تا از لیز خوردن و برهم خوردن تعادلتان جلوگیری نماید.

مدل کفش عروس
مدل کفش عروس

4-داشتن کفش کمکی :

به این نکته بسیار توجه کنید. عروس خانم ها حتما با خود یک کفش کمکی راحتی به همراه داشته باشید . پس از پایان مراسم می توانید از این کفش ها استفاده کنید و با راحتی بدرقه میهمانان را تماشا نمایید .

5-آزمایش کفش ها قبل از مراسم عروسی :

پیشنهاد می کنیم که پس از خرید کفش مناسب و دلخواه خود روزی چند بار آن را پا کنید تا به راه رفتن و حرکت با ان عادت نمایید . زیرا همانطور که می دانید راه رفتن با کفش های پاشنه دار به همراه یک لباس سفید سنگین کار آسانی نیست و نیاز به تمرین دارد.

راهنمای خرید کفش عروس
راهنمای خرید کفش عروس

6-توجه به مدل ها و رنگ های مختلف :

حتما نباید کفش عروسی به رنگ سفید باشد گرچه اکثر عروس خانم ها این رنگ را انتخاب می کنند و می پسندند. اما می شود از بین رنگ های کرمی ، شیری و یا نباتی نیز کفش خود را انتخاب نمایید . با توجه به این که بعد از پایان جشن دیگر نمی توانید در مراسمات دیگر از رنگ سفید یکدست استفاده نمایید و به اصطلاح دیگر به درد شما نمی خورد.رنگ های نباتی و یا رنگ هایی در این طیف به راحتی با لباس های دیگر می توانند ست شوند.

البته دخترخانم هایی که مصمم کفش سفید بخرند برای انتخاب بهتر و دقیق تر کفش بهتر است یک تکه از پارچه لباس عروس را به همراه ببرید زیرا هر چند که لباس عروس سفید سفید است اما برخی ته مایه هایی از رنگ های صورتی ، گلبهی ، نباتی ، طلایی و … را دارند.

7-خرید در لحظات پایانی روز :

به دلیل این که در روز عروسی مدام کفش بر پا دارید پاهایتان از حالت عادی کمی بزرگتر می شود و به اصطلاح ورم می کند . در پایان روز نیز به دلیل ایستادن و راه رفتن زیاد این اتفاق برای پاهایتان رخ می دهد در نتیجه مشابه روز عروسیتان می شود . بنابراین سعی کنید عصرها به خرید کفش عروس بروید .