کیک عروسی
۲۸
اردیبهشت

کیک عروسی

کیک عروسی

کیک عروسی : شیرین ترین;و در عین حال بامزه ترین و;به نوعی حساس ترین بخش عروسی;انتخاب کیک زیبا و خاص عروسی;می باشد. کیکی که برای مراسمات عروسی آماده می شود;بسیار متفاوت از کیک های مراسمات;معمولی مثل تولد ، سالرد ازدواج و … می باشد. زیرا;قرار است یک عمر عروس و داماد;با دیدن کیک عروسیشان;در عکس ها و فیلم های ضبط شده;در جشن شیرینی آن لحظه ها را;دوباره حس کنند و از دیدن مدل;انتخابی کیکشان احساس;شادمانی و رضایت کنند . هم چنین;با نتخاب کیک خاص و منحصر به فرد;خود در خاطر تمامی میهمانان جا;خوش نمایند .

پس انتخاب یک کیک عروسی;باشکوه و در عین حال;خوشمزه و زیبا کار مهمی به;شمار می آید.

کیک عروسی و نکات آن :

کیک عروسی باید تزیینات خاص و ویژه ای داشته باشد که چشم همگان را خیره و به قول معروف دهان میهمانان را آب بیندازد.

مراسم بریدن کیک عروسی همانطور که می دانید امروزه از بخش های جدایی ناپذیر برنامه های جشن عروسی به حساب می آید که بسیار هم پرطرفدار است . این کیک علاوه بر طعم و بوی خوش باید ظاهری کاملا شیک و خاص و دارای جلوه ای بی نظیر و تک باشد تا بتواند مجلس عروسی را هر چه بیشتر شیرین و جذاب نماید.

کیک عروسی پس از برش توسط عروس و داماد باید به اندازه ای باشد که به قسمت های مساوی تقسیم و به همه ی میهمانان برسد.

انواع کیک عروسی
انواع کیک عروسی

1-جستجوی ماهرترین قناد :

اولین نکته ای که باید به ان توجه کنید پیدا کردن بهترین و خبره ترین قناد است تا بتواند کیکی بی نظیر و بی نقص و زیبا را به شما تحویل دهد . مطمئن شوید که کیکتان را به دست آدم با تجربه ای سپرده اید و در طول مراسم عروسی اتفاقی برای کیک عروسی رخ نخواهد داد . تمامی ویژگی های کیک باید به گونه ای باشد که نظر و رضایت تمامی میهمانان را جلب نماید و در نهایت باعث تعریف و تمجید آنان شود .

پیشنهاد می شود اگر از وجود بهترین قنادی ها در شهر خود اطلاع ندارید از تشریفات مجالسی که به ان مراجعه کرده اید بسپارید.

مدل های کیک عروسی
مدل های کیک عروسی

2-طعم دلچسب و طرح خاص کیک :

همانطور که می دانید طرح و تزیینات کیک های عروسی بسیار متنوع و زیبا هستند و عروس و داماد های عزیز هر طرح و شکلی را که بخواهند می توانند به قناد بدهند تا مشابه آن را به راحتی تحویل بگیرند . البته اکثر قنادی های بزرگ و معروف کاتالوگ و آلبوم هایی از انواع کیک های عروسی دارند که شما می توانید از آن طرح ها نیز ایده بگیرید یا یکی را به دلخواه برگزینید.

دقت نمایید علاوه بر طعم خوب کیک حتما شکل زیبا و جذاب آن را نیز در نظر بگیرید . پیشنهاد می شود در مورد طعم و مزه ی کیک از قبل با قناد مشورت کنید . انواع مزه ها مانند استفاده از میوه های تازه ، گردو ، پسته ، شکلات ، بادام و …. وجود دارند که به سلیقه ی خود می توانید انتخاب کنید . این افزودنی ها و طعم های اضافه مزه ی کیک را فوق العاده لذیذ خواهد کرد.

مدل کیک عروسی
مدل کیک عروسی

3-حجم کیک به اندازه تعداد میهمانان :

حواستان به این موضوع باشد که تعداد میهمانان دعوتی خود را به قناد باشی بگویید تا بر اساس آن وزن کیکتان را تخمین زده و آن را آماده نماید.

4-توجه به شرایط آب و هوایی :

همانطور که می دانید کیک ها در فصل سرد و خنک ظاهر خود را بهتر حفظ می کنند و ماندگاری بیشتری دارند. پس اگر در فصول گرم تر مراسم عروسی دارید حتما از روکش های فوندانتی برای کیک خود استفاده نمایید. روکش های خامه ای و شکلاتی در اثر گرما به مرور آب می شوند و ظاهر ناخوشایندی به خود می گیرند. در این باره نیز با قناد کیک خود مشورت نمایید .

انتخاب کیک عروسی
انتخاب کیک عروسی

5-هزینه گل های روی کیک :

معمولا برای تزیین کیک از ربان یا به سلیقه عروس و داماد از گل ها استفاده می شود . در هنگام سفارش کیک عروسی خود از جزئیات هزینه ها با خبر شوید و بدانید کدام هزینه ها بر عهده شماست . به طور کلی تقریبا در همه ی قنادی ها اگر برای تزیین کیک از گل ها استفاده گردد هزینه ی گل ها با مشتری خواهد بود. گل ها به صورت شاخه ای و بر اساس نوع گل ها محاسبه می شود . پس از همان ابتدا از تمامی این قضایا و هزینه های جداگانه مطلع شوید.