۰۶
اردیبهشت

گل آرایی

گل آرایی :

گل آرایی : همه می دانیم که;مراسم عروسی از مهم ترین;و شیرین ترین خاطراتی است که هر زوجی;در طول زندگی خود ان را تجربه;خواهد کرد .هم چنین جشن عروسی و;برگزاری مراسمات آن از سنت های;قدیمی و پر طرفدار و جذاب;ایرانی ها به شمار می رود .از این رو زوج های جوان;می کوشند که این مراسمات را به;بهترین و زیباترین شکل برگزار نمایند.

در این مقاله بر تاثیر گل آرایی;در مجالس عروسی می پردازیم;تا اهمیت و اثر آن در فضای جشن;عروسی نمایان شود .

گل آرایی بخش های مختلف فضای جشن عروسی :

اکثر افراد با دیدن گل ها و زیبایی ان به وجد می آیند و احساس دلپذیری به آن ها دست می دهد .گل ها در طول تاریخ همواره مرکز توجه همه ی عموم قرار داشته اند و بیشتر مردم برای تزیین مکان های مختلف از آن ها به عنوان یک شی زینتی و تزیینی استفاده می کردند .گل ها به راحتی می توانند حس و حال همه ی انسان ها را تغییر دهند و فضا را به یک فضای رمانتیک و عاشقانه تبدیل نمایند .از این رو ایده گل آرایی در مراسمات عروسی می تواند بسیار تاثیر گذار و جذاب باشد و جشن عروسی را فوق العاده کند .

تشریفات عروسی
تشریفات عروسی

ایده های گل آرایی در جشن عروسی :

1-گل آرایی مرکزی :

به کار بردن گل برای نقاط کانونی مانند وسط میز ها گرچه متداول و تکراری است اما همیشه جلوه ای خاص دارد و خسته کننده نیست .به عنوان مثال قرار گیری گلدان های قدیمی ، بطری ها و شیشه های رنگی حاوی گل های زیبا و هماهنگ با یکدیگر هم از لحاظ اقتصادی به صرفه و کم خرج است و هم این که با ترکیب کردن ربان و تور به آن ها نمایی بی نظیر و شاداب به فضا می بخشد.

2-گل آرایی سقف :

تزیین سقف مکانی که قرار است در آن جا جشن عروسی بر پا گردد ایده ای بسیار تاثیرگذار و هیجان انگیز خواهد بود .تزیین سقف با گل هایی که به شکل برعکس و وارونه از ته آویزان شده اند جشن عروسی را با شکوه و خیال انگیز می کند .این ایده مانند یک باغ وارونه است که از سقف وارونه در بالای سرتان قرار گرفته است .بی شک از تماشای این صحنه سیر نخواهید شد .علاوه بر این قرارگیری یک لوستر کریستالی پر زرق و برق در میان این باغ گل وارونه آن را شیک تر و دلربا تر خواهد کرد .

3-گل آرایی جایگاه عروس داماد :

جایگاه عروس و داماد معمولا یک چهارچوب است با سقفی به حالت کمانی که با تور ، گل های خاص کریستال های آویزان آبشاری پوشیده شده و نمای بسیار جذاب و منحصر به فردی را پدید می اورد .

گل آرایی مجالس
گل آرایی مجالس

4-تاج گل :

ایده طراحی تاج گل برای خدمتکارانی که تشریفات عروسی را فراهم می کنند و حتی کودکان می تواند بسیار دل انگیز و محبوب قرار گیرد .

5-گل آرایی مسیر ورود عروس و داماد :

از جمله شورانگیزترین و هیجان انگیز ترین قسمت جشن عروسی لحظه ورود عروس و داماد می باشد .معمولا این مسیر اگر با گل های زیبا و دل انگیز تزیین گردد زیبایی آن دو چندان می شود و صحنه ای دیدنی را پدید می آورد .به خصوص این که این بخش به دلیل نقطه آغاز موجب جذب توجهات و القای احساس شور و نشاط در مهمان ها و اطرافیان می گردد .

6-ساخت لوستر گل :

ایده ی پر شور و جذابی است اگر به جای استفاده از لوستر های کریستالی از لوسترهای گل استفاده شود .برای مثال می توان از گل هایی با رنگ های زیبا و گیاهان سبز و یا حتی میوه هایی مانند تمشک کمک گرفت و بر روی یک حلقه به شکل آبشاری آویزان نمود .این لوسترهای طبیعی و عالی حس تازگی و سرسبزی را به مهمان ها منتقل خواهد کرد.

گل آرایی
گل آرایی

7-گل آرایی صندلی مهمان های ویژه :

این ایده برای مهمان های ویژه که معمولا همان پدر و مادر عروس و داماد هستند بسیار مورد پسند است و ان ها را بر سر ذوق و شوق می آورد .تزیین صندلی ان ها با شکوفه ها و روبان و تور به راحتی ان ها را از سایرین متمایز می کند و احساس رضایت بخش و شادابی را منتقل خواهد کرد.دقت نمایید برای فراهم اوردن این فضاهای خاطره انگیز و دوست داشتنی باید به نکات زیر توجه نمایید :

گل ارایی برای جشن عروسی به موارد زیر بستگی دارد:

1-فصل برپایی جشن عروسی

2-سلیقه و نظر عروس  داماد

3-میزان هزینه در نظر گرفته شده برای برگزاری عروسی