گیفت عروسی
۱۸
اردیبهشت

گیفت عروسی

گیفت عروسی

گیفت عروسی : حتما تا به حال در مراسم;عروسی دوستان و آشنایان خود انواع گیفت های عروسی;را به عنوان هدیه دریافت کرده اید;که برای شما به یک اتفاق خوشایند و خاطره انگیزی;تبدیل شده است .

گیفت های عروسی این;هدیه های کوچک و شگفت انگیز;که بسیار هم دوست داشتنی و به یادماندنی;هستند در واقع هم ذوق و خلاقیت;عروس و داماد را می رساند;و هم این که به نوعی یک تقدیر و;تشکر  از مهمان ها بابت همراهی;و شرکت در شادی جشن ازدواجشان به;شمار می آید .

معمولا عروس و داماد با;همراهی هم در پایان جشن عروسیشان;این گیفت های زیبا را به مهمانان خود;تقدیم می کنند.

جالب است بدانید در زمان های;قدیم نیز از این گیفت ها به عنوان هدیه;در مراسمات عروسی استفاده می شده است . گیفت هایی;که در آن زمان ها به خصوص در اروپا;و در بین اشراف و پادشاهان مرسومیت داشته گیفت هایی به شکل جعبه جواهرات کوچکی از جنس های کریستال به همراه سنگ های باارزش و گران قیمت بوده است .

معمولا درون این گیفت ها را با حبه های قند پر می کردند. در آن زمان حبه های قند نماد دارایی و مال و سلطنت بوده است به همین دلیل از لحاظ قیمتی گران بوده اند .

انواع گیفت عروسی
انواع گیفت عروسی

گیفت عروسی و انواع آن :

گیفت یا همان هدیه ، یادبودهای کوچک و خاصی می باشند که کم کم در حال تبدیل به یکی از آداب و رسوم عروسی هستند . البته دادن این هدیه ها اجبار نیست و کاملا اختیاری است .

خوشبختانه امروزه خدماتی که شرکت های تشریفات مجالس ارائه می دهند بسیار گسترده شده و همه ی امور را شامل می شود . تشریفات مجالس ژمیس حتی به موارد جزئی و کوچکی مانند گیفت های عروسی نیز توجه می کند و شما را در این رابطه راهنمایی می نماید تا بتوانید مهمانانتان را با بهترین خاطره و قدردانی به منزل هایشان راهی نمایید .

گیفت های خوراکی
گیفت های خوراکی

1-گیفت های خوراکی :

این نوع گیفت ها که بسیار هم پرطرفدار هستند تنوع زیادی دارند و هر روز جدیدتر و به روز تر می شوند . یکی از مدل های آن که به تازگی هواداران زیادی را جذب کرده است کوکی های تزیینی هستند .

مزیت کوکی ها این است که به هر شکل و مدلی که عروس و داماد ها بخواهند می توانند تبدیل شوند . به راحتی با انتخاب مدل و طرح مدنظر خود می توانید کوکی های خاص خود را روز عروسی تحویل بگیرید و به عنوان هدیه به میهمانان تقدیم نمایید . این نوع از گیفت های خوراکی به دلیل پر طرفدار بودن و زیبایی معمولا نسبت به سایر مدل های دیگر قیمت بالاتری دارند . قیمت گذاری نیز بر اساس طرح و مدل انتخابی زوجین می باشد .

2-گیفت های هنری و دست ساز :

برخی از عروس و داماد ها دوست دارند که گیفت های عروسی را با خلاقیت خودشان اماده نمایند . این کار نیازمند صبر و حوصله و هنرنمایی و خلاقیت است . اگر اهل انجام کارهای هنری هستید و می خواهید هدیه ای متفاوت و خاص به مهمانان تقدیم کنید می توانید با وسایل کم و دم دست ایده های جالبی را پیاده سازی کنید.

مثلا می توانید نقاشی های جالب و حتی پیش پا افتاده ای را روی مقواهای رنگی بچسبانید . یا این که از عکس خودتان به عنوان گیفت های یادگاری استفاده نمایید .

گیفت های هنری
گیفت های هنری

3-گیفت های پر زرق و برق :

این نو گیفت ها با توجه به وضعیت مالی انتخاب می شوند . اگر از نظر مالی مشکلی ندارید این نوع گیفت ها بسیار زیبا و منحصر به فرد هستند. جنس این یادبودها معمولا فلزی و به رنگ طلایی و نقره ای می باشند .

پرطرفدار ترین آن مدل قفس است که محتوای آن را با شمع ، گل ، مروارید ، شیرینی و … پر می کنند . سایر مدل ها نیز طرح هایی شبیه ماشین ، دوچرخه ، پرنده ، لباس عروس و داماد و … می باشد. در این نوع مدل نیز می توانید رنگ ربان ها یا رنگ محتویات درونی آن ها را به سلیقه خودتان انتخاب نمایید .

گیفت های فلزی و براق از سایر انواع گیفت ها گران قیمت تر هستند و جزو گیفت های لاکچری به شمار می آیند .

گیفت های لاکچری
گیفت های لاکچری

4-گیفت های کم خرج و زیبا :

درساختمان و بدنه ی اصلی این هدیه ها از ربان ، تور ، پارچه های ساتن و … است که به شکل زیبایی بسته بندی شده اند . زوجین می توانند به راحتی این گیفت ها را در منزل خودشان تهیه نمایند و برای محتویات درونی ان از مروارید ، نقل ، نبات ، گل خشک ، شکلات های زیبا و حتی دست نوشته های کوچک و … استفاده نمایند.