۰۳
اردیبهشت

کارت دعوت عروسی

نکات مهم در انتخاب کارت عروسی

کارت دعوت عروسی : برای عروس و داماد;انتخاب کارت عروسی می تواند;زیباترین قسمت عروسیشان باشد.;کارت عروسی را با شوق و ذوق خاصی،;به کسانی که دعوت کرده اند;می دهند و آن ها را هم در شادی خود سهیم می کنند.

در ادامه نکاتی در انتخاب کارت عروسی در این مقاله برای شما شرح می دهیم.;

کارت دعوت عروسی، اولین چیزی است که مهمانان شما از مراسمتان می‌بینند. بنابراین اگر موقع انتخاب وسواس بیشتری به خرج دهید و از خلاقیت و سلیقه تان استفاده کنید ضررر نمی کنید.

از کجا بخریم؟

اگر قصد دارید کارت عروسیتان را از تهران خریداری کنید، بهتر است به نبض بازار کارت عروسی در حوالی بهارستان بروید. در این راسته مغازه های زیادی وجود دارد که فقط در زمینه کارت دعوت عروسی فعالیت دارند و به راحتی می توانید با سر زدن به چند تا از این مغازه ها جدیدترین مدل های روز را ببینید و کارت عروسی مورد نظرتان را تهیه کنید.

خرید کارت عروسی از فروشگاه های اینترنتی

می توانید با سرچ کردن در اینترنت به راحتی آدرس سایت هایی که کارت عروسی عرضه می کنند را پیدا کنید. معمولا این سایت ها، متعلق به فروشگاه های بزرگ در شهرهایی مثل تهران، شیراز، و اصفهان هستند و می توانید عکس، جزییات مدل و قیمت ها را بر روی سایتشان بینید. بعد از جستجو در این سایت ها با مدل های مختلف طراحی کارت، شعر و نوشته هایی که روی کارت نوشته می شوند و بسته بندی های مختلف بیشتر آشنا می شوید.

کارت دعوت عروسی
کارت دعوت عروسی

در بعضی سایت ها امکان خرید اینترنتی هم وجود دارد، ولی تجربه نشان داده که بهتر است از این کار صرف نظر کنید و انتخابتان را از نزدیک ببینید تا بعد از چاپ شدن کارت شاخ در نیاورید!

زمان خرید کارت عروسی

زمان خرید کارت عروسی شما به تاریخ برگزاری مراسمتان بستگی دارد. خوب است این را هم بدانید که مغازه های راسته ی بهارستان 10 روز بعد از اربعین و 10 روز بعد ازپایان ماه رمضان ویترین خود را کاملا عوض می کنند و مدل های جدیدشان را رونمایی می کنند. پس بهتر است حتی اگر جزئیات دقیق تاریخ مرسمتان را هم نمی دانید به این راسته سری بزنید و از مدل های جدید دیدن کنید تا وقتی تاریخ مراسمتان تعیین شد، بتوانید به راحی کارت دعوت مورد نظرتان را سفارش دهید و دچار استرس نشوید.

انتخاب مدل کارت دعوت عروسی

انتخاب مدل کارت دعوت، کاملا به حال و هوای جشن و تم عروسی شما بستگی دارد. قرار است مراسم عروسی شما در فضایی باز باشد یا در سالن؟ عروس و دامادی سنتی هستید یا مدرن و امروزی که می‌خواهید به جشنتان کمی هم چاشنی شیطنت و خلاقیت اضافه کنید؟ هرچه ظاهر کارتتان به حال و هوای جشن شما نزدیک تر باشد در ذهن مهمانانتان جاوانه تر خواهد بود.

کارت دعوت عروسی
کارت دعوت عروسی

انتخاب متن روی کارت عروسی

 

قبل از سفارش کارت عروسی حتما به نوشته هایی که قرار است روی کارتتان چاپ شود، فونت، اندازه و مدل ان فکر کنید. گاهی وقت ها از دوران نوجوانی برای کارت عروسی خود متنی در نظر دارید یا اینکه خودتان می توانید متن روی کارتتان را به بهترین شکل بنویسید. در غیر این صورت می توانید سری به اینترنت بزنید و با جستجویی ساده متن مورد نظرتان را انتخاب کنید یا از کارت های عروسی اقوام الهام بگیرید.

سعی کنید که متن روی کارتتان درست مثل سبک کارت، با حال و هوای عروسیتان هماهنگ باشد در غیر اینصورت در ذوق می زند و گاهی وقت ها حتی خنده دار می شود.

 

انتخاب فونت کارت عروسی

اگر حتی متن انتخاب شده برای کارت عروسیتان متنی زیبا باشد ولی فونت نامناسبی داشته باشد به دل نمی نشیند و ممکن است حتی خوانده هم نشود.

شما می توانید برای اطمینان حاصل کردن از زیبایی فونت انتخابیتان، یکبار متن مورد نظرتان را در نرم افزار word تایپ کنید و این نوشته را پرینت بگیرید. اگر از نتیجه راضی بودید همین نوشته را با خودتان به مغازه کارت دعوت فروشی ببرید و از او بخواهید که همین نوشته را برای شما چاپ کند.

اگر روی کارت یا آگهی های تبلیغاتی نوشته ای با فونت خاص دیدید و دوست داشتین از همان فونت در کارت عروسیتان استفاده شود می توانید همان نوشته را با خود به مغازه کارت دعوت فروشی ببرید. معمولا فروشندگان از انواع فونت آگاهی دارند و می توانند به شما کمک کنند. سعی کنید از فونتی استفاده کنید که خوانایی;داشته باشد چون قرار است زمان و مکان عروسی;شما د رآن درج شود;و اگر نوشته ناخوانا باشد;چند روز قبل از عروسی باید;به ده ها تلفن جواب بدهید;و تاریخ و آدرس برگزاری مراسمتان را برای مهمانان تکرار کنید.;

کارت دعوت عروسی
کارت دعوت عروسی

بهتر است برای همه ی نوشته های روی کارتتان از یک فونت استفاده کنید. اگر از فونت های مختلف استفاده کنید به نوعی بی نظمی در کارتتان ایجاد کرده اید . البته این موضوع برای آدرس و زمان عروسی صدق نمی کند و بهتر است که فونت این جزئیات، با فونت بقیه نوشته ها متفاوت باشد.

 

شخصی سازی کارت دعوت عروسی

شخصی کردن کارت دعوت عروسی در ماندگار شدن آن نقش مهمی خواهد داشت. این کارت هرچه به شخصیت و سلیقه شما نزدیک تر باشد، بیشتر به دل مهمانانتان می‌نشیند. اما این شخصی سازی هم حد و مرزی دارد.

بهتر است که برای این کار مهمانانتان را بر اساس دوری و نزدیکی شان به چند دسته تقسیم کنید تا اگر خواستید یادداشت هایی بامزه یا عکس اسپرتی از خود و همسرتان در این کارت قرار دهید و برای دوستانتان بفرستید، این دعوت نامه را برای بزرگتر های فامیل، دوستان خانوادگی یا حتی رییستان ارسال نکنید.

کارت دعوت عروسی
کارت دعوت عروسی

 

هزینه کارت دعوت عروسی

قیمت کارت دعوت عروسی به مدل و جنس آن بستگی دارد. کارت‌های خارجی که از ترکیه وارد می‌شوند و کارت‌های چوبی، گران‌ترین نمونه‌های موجود در بازار هستند.

رقمی که روی فاکتور نوشته می شود، حاصل ضرب تعداد کارت در قیمت یک کارت نیست.

مبلغ نهایی، قیمت کارت خام، قالب، طراحی و خطاطی و قیمت پاکت خواهد بود.

اگر کارتتان نیاز به اصلاح داشته باشد یا قصد داشته باشید روی پاکت هم نوشته ای چاپ کنید هزینه این دو مورد هم جداگانه در نظر بگیرید.

زمان آماده شدن کارت دعوت عروسی

اگر کارت دعوتتان طرح خاصی نداشته باشد،;معمولا سه روز بعد از ثبت سفارش آماده می شود.;در غیر این صورت حدود 5 تا 7 روز زمان میبرد.

نمونه کارتتان را حتما قبل ازچاپ نهایی;بررسی کنید.;ممکن است فروشنده این موضوع را به شما نگوید،;ولی اگر مشکلی در کارت به وجود بیاید;شما هستید که باید مجددا برای کارت جدید هزینه پرداخت کنید.;

 

نحوه ی رساندن کارت دعوت عروسی به مهمانان(پستی یا دستی؟)

در صورتی که زمان کافی داشتید،;سعی کنید کارت دعوت بزرگان فامیل;را شخصا به دستشان رسانید;تا هم احترامشان بیشتر حفظ شود;و هم جایی برای شکایت باقی نگذارید.;

می توانید کارت دعوت دوستان صمیمیتان;را با پست برای آن ها ارسال کنید;و بعد از طریق ایمیل یا اس ام اس به آن ها اطلاع دهید;که تا یک هفته دیگر کارت عروسی شما را دریافت خواهند کرد.;

اگر اقوامتان در شهر های دیگری هستند، پست کردن انتخاب خوبی است. بهتر است این کار را باپست پیشتاز انجام دهید تا از ارسال آن مطمعن شوید.;

 

نکات ریز

اگر می توانید کروکی محل برگزاری جشن;را نیز داخل پاکت کارت دعوت قرار دهید;تا مهمان‌هایتان به راحتی محل جشنتان را پیدا کنند و با تاخیر به سالن نرسند.

موقع خرید کارت دعوت عروسی حتما نمونه‌ای از کارتی;که دوست دارید یا مدل‌هایی که در اینترنت پیدا کرده‌اید همراه داشته باشید.;2 یا 3 مدل کافی است. بیشتر از این باشد، فروشنده را گیج می کنید.

موقع بررسی نمونه اولیه کارت، قبل از چاپ نهایی، زمان و مکان جشن را چک کنید;و از درست چاپ شدن تاریخ مراسمتان مطمئن مطمئن شوید.;

نام مهمانانتان را به زیباترین شکل ممکن روی کارت بنویسید. این موضوع روی ذهن مهمانان تاثیرگذار است.;