ازدواج دانشجویی
۲۰
تیر

از گفتن این جملات به عروس و داماد بپرهیزید

از گفتن این جملات به عروس و داماد بپرهیزید

از گفتن این جملات به عروس و داماد بپرهیزید : از آن جا که برگزاری مراسم عروسی خودش یکی از پر استرس ترین برنامه ها و تدارکات به شمار می رود که هر فردی دیر یا زود با ان مواجه می شود از این رو بازگو کردن برخی مسائل و پرسیدن بعضی سوال ها از عروس و داماد اصلا کار پسندیده و سنجیده ای نیست و حس و حال آن ها را بد خواهد کرد. از طرف دیگر دانستن این سوال ها سودی به حال ما ندارد و حتی ربطی هم به ما ندارد!!!

از گفتن این جملات به عروس و داماد بپرهیزید :

مراسم جشن عروسی بسیار برای عروس و داماد مهم و ارزشمند است پس نباید با گفتن هر حرفی این حق مسلم را از ان ها گرفت و احساسات تلخ و ناخوشایندی را به آن دو منتقل کرد. پس یادتان نرود هر چه به ذهنتان خطور کرد را نباید بدون فکر بر زبان جاری کنید.

در این مقاله به چند مورد از این جملات و پرسش ها اشاره می کنیم :

جملات ممنوعه به عروس و داماد
جملات ممنوعه به عروس و داماد

1-فکر نمی کردم تو هم یه روز عروس بشی :

این جمله به قدری ناراحت کننده;و مخرب است که اعتماد به نفس;او را نابود می کند. عروس به اندازه ی;کافی مضطرب و هیجان زده است;دیگر با گفتن این حرفا حال روحیش را بدتر;نکنید. از طرف دیگر این جمله مثل توهین;به شخص می ماند که می گویید : چطور;با آن همه عیب و نقص;کسی تو را برای همسری پسندیده است ! متوجه عواقب حرف هایتان باشید. به هر حال هر شخصی در زندگی اش بلاخره با نفر دومی همراه و همسو خواهد شد که با ویژگی ها و سلایق هم سازگارند. این به ان معنا نیست که چون آن فرد شبیه به دیدگاه و استانداردهای ذهنی ما نیست به خود اجازه گفتن هر حرفی را بدهیم.

2-حتما اول زندگی خرج زیادی رو دست خودتون گذاشتید ؟

همه می دانند که برگزاری یک جشن باشکوه و آبرومند مسلما مستلزم خرج هزینه های تقریبا زیادی است به خصوص اگر بخواهید به روز هم باشید. پس گفتن این حرف ها دیگر فایده ای ندارد و فقط لذت و شادی را از عروس و داماد می گیرد. به هر حال همه ی خانواده های موجود در چامعه چه ثروتنمد و چه متوسط باید استانداردهایی را در برپایی جشن رعایت کنند و گریزی از ان نیست.سعی کنید در شیرین ترین و خاطره انگیزترین روز زندگی عروس و داماد بحث مسائل کالی را وسط نکشید و در این موضوعات دخالت نکنید چون اصلا به شما ربطی ندارد!

3-زود به فکر آوردن یه بچه ی شیرین باشید :

این جمله هم دخالت بیش از حد به حریم خصوصی عروس و داماد تلقی می گردد . زندگی دو جوان تازه به صورت مشترک آغاز شده با کلی برنامه و هدف در ذهن و برنامه ی خودشان ، شما با این حرف همه را نقش بر آب می کنید . زوج های جوان حتما خودشان در این باره به نتیجه و توافق رسیده اند پس لطفا در این باره حرف نزنید.

4-چرا بعضیا رو دعوت نکردید :

اگر قبل از حرف زدن و پرسیدن سوالات بی جا کمی به ان فکر کنید متوجه می شوید که جواب این سوال دو علت دارد : اول این که شاید امکانات پذیرایی به اندازه ی کافی نبوده و دوم این که احتمالا بین صاحب مجلس و آن فرد مشکل و مسئله ای وجود داشته باشد که نتوانسته اند او را نیز دعوت کنند. پس می بینید که سوال شما چه پیامدهایی ار ممکن است به بار بیاورد. هر چه هست بین خودشان است و ارتباطی به شما ندارد! لطفا به خودتان احترام بگذارید، کنجکاوی های بیجا را از خود دور نمایید و از جشن عروسی لذت ببرید .

در مقابل عروس و داماد این حرف ها را نزنید
در مقابل عروس و داماد این حرف ها را نزنید

5-حتما امشب را تا صبح بیدار میمانید ، درسته ؟

باید بدانید که دیگر زمان دخالت در روابط عروس و داماد پایان یافته است و شما حق ندارید با بیان این گونه حرف ها آن دو را شرمگین و خجالت زده کنید. شوخی با این مسائل بسیار آزار دهنده و سبک است. خوشبختانه امروزه زوج های جوان به اندازه ی لازم و کافی از روابط و مسائل خصوصی یکدیگر اطلاع دارند و حتی بزرگترها نیز دیگر لازم نیست چیزی را گوشزد یا یادآوری نمایند. پس شما هم به خود اجازه دخالت در حریم زندگیشان را ندهید. لطفا به جای فکر به این مسائل و جملات فقط به فکر شادی و همراهی کردن آن دو در بهترین شب زندگیشان باشید و خاطره های خوبی برایشان بسازید.